Skocz do zawartości

Firma Wysyłkowa Z Chicago


david7211

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mój kuzyn zamierza przenieść się na stałe z USA do Polski. Ma sporo rzeczy do zabrania, m.in. samochód, motor, itp. Poszukuje on teraz firmy która zajęłaby się tym, i wypatrzył ogłoszenie firmy która nazywa się INTERNATIONAL PERFECT TRADING z siedzibą w Summit (IL 60501). Oferują bardzo dobre ceny przesyłek, średnio o 40-50% niższe niż konkurencja. Poza tym mówią, że czas przesyłki u nich wynosi średnio 3 tygodnie, a u konkurencji 4-8 tygodni. Osobiście dla mnie wydaje sie to trochę naciągane, niższa cena, i to sporo w porównaniu z innymi, termin prawie o połowę krótszy. Firma ta twierdzi, że działają na rynku od 11 lat. Poniżej podaję dane firmy. Dziwne dla mnie jest to, że na swoich stronach internetowych nie podają nazwy firmy ani adresu, budzi to poważne u mnie podejrzenia.

Jeśli ktoś zna tą firmę, lub miał jakiś z nimi kontakt, to bardzo proszę o napisanie o niej jakieś opinii, rekomendacji, itp.

Dane firmy:

International Perfect Trading

7801 W 60th Pl

Chicago, IL 60501

http://www.wysylka.us

http://www.kontenery.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge nic powiedziec o tej firmie; moge jedynie dac pod rozwage ta cene i wyglad tej strony internetowej!!!; mialem ogromne problemy z jedna z tanich firm wysylajacych samochody (na szczescie zniknela juz z rynku byla to spolka ukrainsko- rosyjska) . Na 4 kontenery , 3 doplynely z porozbijanymi bokami i przodami aut, w jednym nawet byl dach wgnieciony (robia cos w rodzaju rusztowania z drewna i ukladaja 2 pietra aut w kontener- nie urzywaja strapow bo jeden to koszt 10$ tylko zbijaja z desek prowizoryczne zabezpieczenie!!!) Jezeli nie wykupisz ubezpieczenia , nic nie mozesz im zrobic!!! Jezeli natomiast wykupisz to wchodzi to w koszt wartosci celnej!!! Chyba ze jest to przeniesienie mienia. (Znajomy mial ubezpieczenie i naprawde jest to ciezko wyegzekwowac- potem jest odbijanie pileczki ...

Ja bym nie ryzykowal z firma krzak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam,

Niestety z przykrośćią muszę poinformować że wysyłąnie paczek do Polski tą firmą nie jest bezpieczne ponieważ paczki dochodzą do odbiorcy w opłakanym stanie. Często pudełka są rozerwane a zawartość niekompletna. Czas dostawrczenia to minimum 6 tygodni, aczkolwiek w moim przypadku a wysłanych zostało ok 10 paczek, dochodziły nawet po 10 tygodniach.

Reklamacja została złożona, jednak do dziś brak odpowiedzi.

Szukałem wcześniej opini na temat tej firmy ale jedyne co znalazłem to te forum więc specjalnie się zarejestrowałem aby ostrzec potencjalnych klientów.

Wracam do sprawdzonych firm.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli ktoś jeszcze trafi na to forum, to warto to przeczytać:

Chciałbym wszystkich przestrzec przed firmą "International Perfect Trading"
Niestety kolega, który wysyłał dla mnie paczkę wybrał tę firmę.

W skrócie historia wysyłki.
Paczka nadana 1 lipca 2015. Zapewniano, że w 2-2,5 miesiąca dojdzie.
Po 2,5 miesiącu zacząłem pisać na adres mailowy wskazany na ich stronie. Zero reakcji.
Przy trzecim mailu otrzymałem zwrotkę z IPT. Potwierdono, że paczka jest przygotowywana do odprawy celnej.

Po kolejnym miesiącu i trzech mailach - stwierdzono, iż żadnych nowych informacji nie posiadają. Z związku z tym zacząłem sam drążyć temat.

a) Najpierw skontaktowałem się z BCT Gdynia, żeby ustalić, czy kontener został odprawiony (kontakt z biurem obsługo klienta (można to sprawdzić także online)
Przesyłki z tego kontenera nie trafiły do nich ---> podano mi kontakt do firmy Cargo Prestige

'b') Cargo Prestige - tu otrzymałem informację, iż kontener stoi od 1,5 miesiąca w Gdyni (od 15 sierpnia 2015) i jego zawartość nie została zwolniona przez armatora (Baltic Auto Shipping). Poza tym otrzymałem informację, iż IPT zalega z płatnościami na kilkanaście tysięcy PLN, w związku z tym iż powinienem się przygotować na długie czekanie. Kontakt do CP można sprawdzić na oficjalnej stronie w sieci.

c) Baltic Auto Shipping - zadzwoniłem oraz napisałem maila więc do Stanów i sprawdzałem czemu kontener nie został zwolniony. Otrzymałem maila, iż problemem są oczywiście kolejne zaległości ze strony IPT.
Po ok 1 tygodniu (14.10.2015) kontener został zwolniony a zawartość przejęła Cargo Prestige.
Jednak przesyłka nie zostanie wysłana do odprawy ze względu na zaległości.

d) w międzyczasie tydzień w tydzień przez 2 miesiące dzwoniłem do IPT z pytaniem o dostarczenie przesyłki (za każdym razem przed tym telefonem dzwoniłem do Cargo Prestige żeby zapytać czy dotarła płatność. Oczywiście nie. W listopadzie została dopiero zwolniona część paczek z maja 2015

Właściciel IPT (wspominany we wcześniejszych postach) przy każdym telefonie prześcigał się sam w wymyślaniu kolejnych powodów dlaczego paczka jeszcze nie dotarła. Po 5 miesiącach oczywiście nadal jej nie otrzymałem.

W międzyczasie trafiłem na komentarze na forum:
http://forum.gazeta.pl/forum/w,12786,149887179,,international_perfect_trading_paczki_do_polski.html?v=2

W związku z tym, wszelkie rozmowy telefoniczne (zarówno z Baltic Auto Shipping, Cargo Prestige oraz IPT) nagrywałem, żeby później nie było wątpliwości iż cokolwiek jest niezgodne z tym co piszę.

Zamierzam przestrzec wszystkich potencjalnych klientów przed powtórzeniem moich doświadczeń z korzystania z "usług" ze strony wspomnianej firmy.

Na telefony do IPT wydałem już znacznie więcej niż na przesyłkę.
Stanowczo wszystkim odradzam !
Po prostu stracicie swoje pieniądze.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...