Skocz do zawartości

Rezydenci Chicago :)


lukaszekkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zwracam sie do Rezydentów Chicago :)

Możecie podać ciekawe miejsca w Chicago.

Które was zachwyciły, które polecacie zobaczyć każdemu.

Co warto zwiedzić?.

Gdzie warto wybrać się na kolacje?.

Gdzie warto zabawić się na dyskotece?.

I wiele więcej ;)

Dzięki wielkie za różne wskazówki jak można fajnie spędzić czas w Chicago.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

ciekawe pytania ale ,,,ale jak z zasobnoscia portfela,jakiej muzyki sluchacie ,lubicie

bo mozna napisac o takich restauracjach ze sie placi za podstawienie samochodu a drink wynosi tyle co dobry obiad gdzies indziej ,tanszym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chicago słynie z restauracji, ja polecam Frontera Grill. Najlepsze hot-dogi i burgery - Portillo's (moje zdanie :) ). Kuknij tu http://chicago.metromix.com/restaurants

Do dyskotek ze względu na wiek nie chadzam, ale powyższy link może pomóc. W weekend warto iść do Boystown (dzielnica gejów). Większość imprezujących jest hetero, nie ma się czego obawiać ;)

Nudzić się w Chicago nie sposób. Z braku laku (czyli kasy) zawsze można zwiedzić Lincoln Zoo, czy nawet po prostu połazić po centrum. Wiele atrakcji jest w pewne dni za darmo lub ze zniżką. Osobiście uważam że warto wydać ostatni grosz na zwiedzenie Shedd Aquarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly6 wiadomo ze i są takie restauracje heh ale bardziej mi chodzi o taki w normalnej cenie :)

Gdzie byście polecili wybrać się na kolacje ;) ?

A z Polskich restauracji widziałem OLD WARSAW, z zewnątrz prezentuje się dość ładnie a jak prezentuje się kuchnia, wnętrze ? nie miałem okazji tam zajrzeć.

Jeszcze mam takie pytanie co do imprez sportowych, często w wakacje w USA odbywa się tourne rożnych znanych zespołów piłkarskich czy może wiecie czy w te wakacje będzie jakiś tourne po USA ? A dokładnie czy w Chicago zawita jakiś zespól piłkarski z Europy ?

Patrzyłem na stronie Chicago Fire ale nic takiego nie wyczytałem .

Z Polskich dyskotek w Chicago to słyszałem dobre recenzje o Martini.

Znacie typowo Amerykańską dyskotekę ? oczywiście z rozsądnymi cenami heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Michigan, a do Chicago jezdze kiedy tylko pozwoli mi na to czas. Za kazdym razem kiedy musze wracac do MI, co raz ciezej jest mi sie z tym pogodzic ;) Zakochalam sie ! ;) To miasto jest magiczne i ma tyle do zaoferowania pod kazdym wzgledem. Roznica pomiedzy prowincja MI i downtown Chicago, poprostu mnie rozwala. Jak milo jest poogladac ludzi poubieranych schludnie i z klasa. Naprawde, zazdoszcze ludzia mieszkajacym w Chicago a w szczegolnosci downtown ( Elm street, Cedar street, N state, Bellevue itd). Anyway co by sie nie rozklajac za bardzo :) ; w zaleznosci ile masz lat, jaki budzet i co lubisz jesc. Proponuje ci sprobowac tradycyjnej Chicago Style Deep Dish Pizza, a najlepsza jaka jadlam dawali w D'Angelos w samym centrum zaraz przy Michigan ave ( obok Hotelu Peninsula). REWELACJA!

Jesli chodzi o zakupy to Water Tower Macy's - Nordstrom czy Bloomingdales. Zreszta na celej dlugosci Michigan ave masz taka roznorodnosc sklepow, poprzez LV i Burberry do H&M, Zara czy Guess.

Proponuje odwiedzic Aquarium "Fantasea" ( odbywaja sie tam pokazy definow i pingwinow), zaraz obok masz The Art Institute Museum i Museum of Sience. Przy dobrych wiatrach dasz rade obskoczyc dwa w jeden dzien, uwierz mi naprawde warto. Z tamtad w weekendy mozesz sie karnac wodna taxowka do Navy Pier ( w szczegolnosci wieczorem przy zachodzie slonca jest PIEKNIE!).

Co do knajp, w wielu nie bylam ale ostatnim razem odwiedzilam klub "Level" www.levelchicago.com w samym centrum niedaleko od Bloomingdales i Prada House. Muzyka House- hip hop, drinki w przyzwoitych cenach, srednia wieku pomiedzy 21-35. Muzycznie nie calkiem moje klimaty ale sie wybawilam :) aha nie wpuszczaja w obuwiu sportowym - obowiazuje dress code.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawie sie pytasz i jak sadzisz jaka odpowiedz dostaniesz>?sadze ze duzaaa wiekszosc powie ze Im sie podoba Chicago ale zapytaj sie jakie sa roznice pomiedzy NY,Chicago to wtedy nie bedzie to takie pewne i oczywiste dla wiekszosci osob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...