Skocz do zawartości

Mam Się 2 Razy Opodatkować ?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim

Wyrażan chęć udania się do USA.I tutaj masa problemów.Typ wizy pracowniczy (do pracy no).Przerobiłem już dokumenty związane z ubieganiem się o wize.....numery issc ...itp.etc.

Mam teraz pytanie.Szukałem po intenternecie ale nigdzie nie jasno nie jest to opisane.

Znalazłem pewien artukuł w internecie z którego na prosty panszczyzniany rozum by wynikało że mam sie dwa razy opodatkować !!!????

Cytuje:

W wielu przypadkach podatki zapłacone w USA mogą zostać zwrócone. Wymaga to złożenia zeznania podatkowego i wystąpienia o zwrot podatku. W takiej sytuacji najwygodniej skorzystać z usług wyspecjalizowanych firm, które przygotowują roczne zeznania podatkowe do złożenia w USA i gwarantują poprawne wypełnienie wniosków (zeznania podatkowego). Złożenie zeznania podatkowego jest w USA obowiązkowe. Osoby, które nie złożą zeznania mogą w przyszłości spotkać różnego rodzaju trudności (włącznie z odmową wizy). Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku osób mieszkających w Polsce i pracujących sezonowo za granicą (tzn. przebywających w Polsce łącznie dłużej niż 6 miesięcy w danym roku podatkowym), dochody uzyskane z pracy za granicą podlegają opodatkowaniu w Polsce. Oznacza to, że po powrocie do kraju powinniśmy zgłosić uzyskany za granicą dochód i zapłacić zaliczkę na podatek w Polsce, a następnie rozliczyć ten dochód w zeznaniu rocznym. Umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania między Polską a USA pozwala na zaliczenie podatku zapłaconego w USA na poczet podatku w Polce, dlatego nie płacimy już drugi raz podatku, który został potrącony w USA (niestety – podatek zwrócony nie jest traktowany jako zapłacony)

Ok.Więc tak.....Złożenie zeznania podatkowego w USA jest obowiązkowe, tak ?????? (jak sie to odbywa,ile mam czasu,kiedy musze je złożyć)

Potem co musze jeszcze raz sie opodatkować w polsce ?????? (co potrzebuje,jakie druki)

Czy może mi ktoś pomóc w tym temacie.......(jakies odnosniki,wytłumaczenia,jakieś kompedium)

Będe wdzięczny

Pozdrawiam

Michał

ps.ja nie wiem czy pracodawca nie moze tego wypelniac......To jest prosta reforma.Jestem zwyklym pracownikiem,pracodawca podsyła mi listownie propozycje opodatkowania wynikajaca z mojego przebiuegu pracy,akceptuje lub nie.Poz zawodach. (mozna nawet na umowie o prace zrobicz rubryczke jakis tam procent za fatyge dla pracodawcy (na ksiegowego) i czy sie zgadzam na zakładowe opodatkowanie.Nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zlozysz NIP3 ze bedziesz po za Polska tzn Twoje zycie tam bedzie to nie zaplacisz podatku w Polsce ale jesli przed wyjazdem takie cos zrobisz

dzwon do Krajowej Informacji Podatkowej ,masz na stronie www podane numery i Ci to ladnie to wytlumacza co zrobic aby podatku nie placic i to legalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to powiedziała kiedyś moja koleżanka takie rzeczy wymyślają ludzie niepoczytalni......

Thanks za pomoc.Stosy dokumentów.W dzisiejszch czasach trzeba być każdym.Z tymi podatkami to faktycznie jest przegiecie.Mało tego ostatnio wydrukowałem sobie polski PIT-36 i powiem wam szczerze że nie rozumie tego druku.A podobno jestem czlowiekiem o swiatlym i bystrym umysle.

Moze inaczej te druki sa malo intuicyjne....

Cos wam zacytuje......obejdzjcie sobie ten druk

Rubryka H Obliczanie podatku

"Jezeli w poz 6. zaznaczono kwadrat nr 2 ,3 lub 4 ,tak obliczony podatek nalezy pomnozyc przez dwa jezeli wynik jest liczba ujemna nalezy wpisac 0.

Jakie kwadraty...jakie rubryki....gdzie to jest....

Jestem poczatkujacy w tej dziedzinie.Ale mysle ze jest to male przegiecie.Powinno to byc wszystko prostsze.A przynajmniej formulowane prostszym jasno skonstruowanym i zbitym tekstem.Ktory powinnien by zrozumialy nawet dla dziecka z "klasy podstawowki".

A juz calkowitym rozwiazaniem tego probelmu bylo by rozliczanie przez pracodawce pracodawce.Ja powinienm dostarczyc tylko ewentualne rozliczenia.

I wszystko gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...