Skocz do zawartości

Wiza Tranzytowa C-1


Rekomendowane odpowiedzi

Ile kosztuje i ile się czeka na wyrobienie wizy tranzytowej (lot gdańsk-bogota) przesiadka w stanach. Niby jest to typ wizy c-1 nalezacych do nieimigracyjnych wiz. ale przeciez nie wchodzi sie na teren USA, tylko czeka sie w poczekalniach przewidzianych do tranytu, czyli w strefie miedzypaństwowej. Wiec nie moze ona kosztowac tyle co normalna tymczasowa turystyczna. prosze o odpowiedzi sensowne i pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kosztuje tyle samo,wypelnia sie te same formularze ale na infolinii mowisz o jaka wize sie starasz

wiza taka moze byc wazna 10 lat abys mogl sobie latac z przesiadka w USA

jak dobrze pujdzie to w 1 tydzien sie wyrobisz

a i na wizie tranzytowej mozes wyjsc i troche zobaczyc USA -masz na to 29 dni a potem lot do Bogoty lub do Polski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie chcę oglądać ani tam wchodzić. mam 6 godz. na przesiadkę. Wszędzie jak podróżuję tranzytem nie przechodząc przez bramki nie płaciłem tranzytu. Chciałem lecieć do kolumbi inaczej niż przez USA ale nie znalazłem połaczeń.a nie bede płacił z dojazdem do wawy 500zł za wize, skoro lot juz mnie wyszedł z 4 tyś. skoro nawet nie przekroczę granicy to bym się starał o wize turystyczną. Jutro zadzownie do konsulatu (kosmiczna cena połączenia-kiedy wprowadzą wizy dla USA UNI i w Polsce należa im się). Jeśli będę miał tyle zapłacić podaruję sobie podróż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie sa zasady.to samo ma Kanada ze lecac tam placisz normalna cene za wize turystyczna nawet jak jestes 1 min no chyba ze masz paszport biometryczny

mowisz ze nie przechodzisz przez bramki ale jak odbierzesz bagaz i nadasz je ponownie ,,lecisz na teren USA i tam masz przesiadke nawet jak jestes caly czas na lotnisku

nie bedziesz dzwonic do Konsulatu-Ambasady a do infolinii ,te osoby maja zazadanie zapisac Cie na rozmowe,powiedziec jakie masz miec papiery-dokumenty i juz

jak chcesz dzwonic do Ambasady to wpisz w google centrala ambasady usa i wyjdzie Ci numer na centrale a potem powiesz ze chcesz rozmawiac z dzialem wizowym

ps moze lec przez Kanade ,wtedy musisz miec paszport biometryczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, ze w USA nie ma strefy tranzytowej. Wsiadajac do samolotu do USA jestes traktowany tak, jakby dla Ciebie bylo to miejsce docelowe. Wiec bez waznej wizy ani do, ani przez Stany nie polecisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie sa zasady.to samo ma Kanada ze lecac tam placisz normalna cene za wize turystyczna nawet jak jestes 1 min no chyba ze masz paszport biometryczny

mowisz ze nie przechodzisz przez bramki ale jak odbierzesz bagaz i nadasz je ponownie ,,lecisz na teren USA i tam masz przesiadke nawet jak jestes caly czas na lotnisku

nie bedziesz dzwonic do Konsulatu-Ambasady a do infolinii ,te osoby maja zazadanie zapisac Cie na rozmowe,powiedziec jakie masz miec papiery-dokumenty i juz

jak chcesz dzwonic do Ambasady to wpisz w google centrala ambasady usa i wyjdzie Ci numer na centrale a potem powiesz ze chcesz rozmawiac z dzialem wizowym

nie bedę odbierał bagażu i nadawał go powtórnie (dlatego jest to tranzyt). Jeśli bym go odbierał to bym wiedział ze musze mieć wizę bo przechodził bym bramkę paszportową.Mam ustalone by odebrać go dopiero w bogocie. Dlatego dla mnie to nie zrozumiałe, skoro nie wchodzę na teren USA bym miał płacić, wszelkie opłaty i podatki tranzytowe uwzgędnia bilet lotniczy. Zadzwonie do ambasady bo widzę, że tutaj sie nic nie dowiem. Skoro mylicie bilet lotniczy tranzytowy, z biletami odzielnie kupowanymi, w któych się bagaż odbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zadzwon,nie mam nic przeciw temu

a jak Ci powiedza ze masz miec tranzytowa wize to przyjdz na forum i napisz to

moj znajomy tak samo mial i musial miec taka wize ...

Zapytaj sie w biurze lotniczym dobrym jak jest i kazda osoba Ci tak powie

margaux jesli chce sie Roger dowiedziec to niech dzwoni,ma do tego prawo aby Nam nie wierzyc,ufac...

tutaj jest link z Ambasady USA:

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n...iv_transit.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialam w czasie olimpiady pewnego Rosjanina, ktory lecial do Vancouver przez Seattle. Jako, ze nie mial zadnej wizy do USA, musielismy mu znalezc inny lot omijajacy Stany. Druga sprawa: lecac przez USA, trzeba takze przejsc odprawe celna (oprocz imigracyjnej) i dlatego trzeba odebrac bagaze. Jesli dobrze pamietam, to tranzyt bez odbierania bagazy jest mozliwy tylko na 2 czy 3 lotniskach w USA (niestety nie pamietam jakich).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...