Skocz do zawartości

Jak Wypelnic Ds 160


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 940
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Potrzebuje pilnej i szybkiej pomocy poniewaz przy wypełnianiu DS-160 pojawiła sie opcja gdzie nalezy wymienic osoby podróżujące razem to mam wymienic znajomych z którymi chcemy jechac czy dotyczy sie to osób w ramach pokrywania wspólnych kosztów ze np. my sami jako rodzina sobie opłacamy podróż ale chcemy jechac razem ze znajomymi którzy w tym samym czasie bedą jechac do konsula ? Jeszcze jedno pytanie czy w formularzu mozna sie cofac np. nie jestem pewna do pytania odnosnie sprecyzowanych planów podrózy, bo niby troche mam ale jak zaznacze ze tak, to znowu wychodzą zbyt szczegółowe pytania odnosnie lotniskka itp, aż tak nie mam sprecyzowanych planów zebym pisała na jakim lotnisku bede lądowac jednak co do miejsc to mniej wiecej wiem co chciałabym zobaczyc . Nie wiem natomiast czy moge jeszcze edytowac tą strone gdy przeszłam dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,wypełniam dla całej rodziny. Narazie wypełniłam dla 1 osoby i jeszcze nie wysłałam tylko zapisałam . Troche mi zeszło, jestem wogóle w szoku ile tam jest pytań, ufff. Mam nadzieje że tylko pierwszy formularz był tak wyczerpujący a nastepne pójdą już łatwiej ale własnie:

1) nie wiem gdzie to nalezy zaznaczyc zeby wyszedł wspólny dla wszystkich?? Cos doczytałam ze po wysłaniu pierwszego ?? Jakos nigdzie nie napotkałam sie na taką opcje.

Niektóre pytania były dla mnie dziwne,Jeśli ktoś miał taką sytuacje niech podpowie mi co lepiej zaznaczyc:

2) w opcji odnosnie planów podrózy, no bo skąd wypełniając wniosek o wize ma juz znac szczegóły lotu a z drugiej strony dobrze byłoby napisac o planach zwiedzania.

3) nastepna sprawa jesli się ma własną działalnosc to nalezy zaznaczyc "przedsiebiorca" czy "other" ze inne i wtedy opisac i na ile szczegółowo no bo wsumie konsul sie przeciez moze dopytac a tak to nie bardzo wiadomo co pisac,

4) tak samo jesli chodzi o wysokosc pensji, trudno podac przy własnej firmie gdzie jest to zalezne od obrotów, wiec lepiej zaznaczyc ze nie dotyczy?.

5) A jesli podawac wogóle wysokosc zarobków przy zatrudnieniu to w kwotach netto czy brutto

6) Jeszcze jedna sprawa odnosnie krewnych w USA. Mam ciotke i kuzynki których wcale nie znam bo od wielu wielu lat tam przebywają i kiedys starałam sie o wize na ich zaproszenie lecz teraz nie mamy zadnego kontaktu wiec nie wiem czy wogóle zaznaczac ta opcje czy pominąc ze nie mam, jakby nie to ze kiedys miałam zaproszenie to nawet bym sie nie zastanawiała.

7) Ostatnia sprawa jeśli chodzi o znane jezyki to czy wogóle podawac jesli zna sie jakis jezyk ale słabo, zeby nie było ze podam ze znam angielski ale nie jestem w stanie przeprowadzic "swobodnej" rozmowy w tym jezyku.

Dzieki z góry za wszystkie podpowiedzi, naprawde bardzo przydatne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli cos znasz slabo to po co takie cos zaznaczac?chyba ze na tyle czujesz sie pewnie to zaznacz..

Kolejna sprawa to jak juz skonczyc wypelniac wniosek to na koncu powinno wyjsc ze chcesz taki wniosek dla kilku osob-rodzinny i wtedy pewne odpowiedzi przejda do innych wnioskow .jak narazie to nikt dokladnie tego nie wytlumaczyl..musisz znalesc takie cos jak Thank You

Co do podawania Ciotki oraz kuzynki to tam masz pytanie o najblizsza rodzine -jak np dziecko ...immediate relatives..

No ale chyba prowadzisz jakas 1 dzialanosc a nie wiele wiec napisz czym sie zajmujesz w skrocie.moga pasc i tak pytania o ta sprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniłam post bo chciałam aby był czytelniejszy nie pisany ciągiem. Jeśli chodzi o pytania to raczej niewiele zmieniłam .Pytania we wniosku DS-160 sa 2 jesli chodzi o to kto przebywa w USA. Jedno dotyczy bliskiej rodziny typu mąż/zona/dzieci,brat siostra a drugie innych krewnych i tu nie wiem czy podawac taką rodzinke której nie znam praktycznie. Ale prosze o podpowiedź odnosnie osoby prowadzącej działalnosc a konkretnie mój 3 punkt jaka opcje wybrac przedsiebiorca czy inne i 4 punkt pytania odnosnie wynagrodzenia takiej osoby no bo tutaj trudno mówic o stałej miesiecznej pensji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...