Skocz do zawartości

Jak Wypelnic Ds 160


Rekomendowane odpowiedzi

jesli chcialas aby ten post byl czytelniejszy to ok :)

co do pytan o wniosek rodzinny to poszukaj czegos w tym temacie lub tez innych co ktos tam napisal..moze jak znajde czas to cos moze wynajde bo jak napisalem ta sprawa nie jest wyjasniona do konca..

co do pracy to napisz czym sie zajmujesz..co do zarobkow to zrob sobie taka srednia,tam nie pisze ile masz zarobku w 1 rok a ile masz na 1 miesiac.

jak sama napisalas ze mialas zaproszenie wiec ich wpisz we wniosku wizowym

a lecisz do tego samego miejsca gdzie oni mieszkali czy tez inny masz kierunek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 940
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Juz wypelniłam wnioski dla kazdego nie korzystając z opcji generowania dla rodziny bo szukałam gdzie indziej na forach ale jakos nigdzie tego jasno nie znalazłam opisanego, moze dłuzej zeszło ale na to samo chyba wyszło bo kazdy i tak ma chyba swój numer wniosku. Zresztą najtrudniej wypełniało sie pierwszy formularz ,potem było już łatwiej, tym bardziej że dla dzieci wiele opcji nie dotyczyło wogóle. Z zarobkami faktycznie tez tak wymysliłam jak mi doradzasz. A co do tej rodziny od której miałam zaproszenie to mieszkają w innym miejscu niz jade i nie wiem czy dobrze ale ich pominełam, zresztą wujek juz nie zyje wiec tym sie najwyzej bede tłumaczyc. Akurat z tym to nie wiem czy dobrze zrobiłam ,jeszcze wniosków wprawdzie nie wysłałam,ale zaproszenie miałam 20 lat temu a teraz wiezi rodzinych nie utrzymujemy wiec jakos tak nawet ciezko mi ich podciągnąć pod krewnych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz wszystko zalezy na kogo trafisz,jak bedziesz mowic

jeden Konsul powie-nie ma sprawy,,majac kiedys rodzine nie oznacza ze Ona nadal jest ta rodzina oraz moglo sie duzo zmienic

a inny bedzie miec jakies ale jak wiele osob ze majac kogos w USA nie leci sie do niego a kiedys sie lecialo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ale przez przypadek wygenerowałam chyba taki wniosek rodzinny. Wiec jak komus bedzie potrzebny taki to wygląda to nastepująco: tworzy sie pierwszy wniosek i zapisuje na dysku . Nastepnie wybiera sie procedure wypełniania kolejnego wniosku DS-160 ze wskazaniem na wybór pliku z poprzedniego wniosku (opcjaB -upload a previous application) wybieramy ten plik z dysku i wskazując dodatkowe pytania zabezpieczające czyli 5 pierwszych liter nazwiska i daty urodzenia wybieramy "upload data" czyli załącz/wczytaj dane . W ten sposób tworzy sie nam nowy numer wniosku z danymi wczytanymi z poprzedniego i tu tylko nalezy poprawic dane pod siebie a reszta wspólnych zostaje taka sama. Chyba to o to chodzi . Ja w ten sposób przez nieuwage zrobiłam 2 takie same wnioski o różnych numerach ale mam nadzieje ze nie jest to nic złego dopóki nie wysłałam a wysle jeden z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopuki nie wyslesz to mozesz generowac wnioski

sa tacy ze wyslali wniosek,ale przed telefonem na infolinie wypelnili nowy wniosek i ten podali na rozmowie .

co do wniosku rodzinnego to nalezy to sprawdzic,bo na stronach pisalo cos o takim czyms jak Thank You aby poszukac ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tej rodziny to faktycznie analizuje za i przeciw. Wtedy sytuacja była bardziej skomplikowana, bo odmowe dostawałam ze wzgledu na nielegalnie przebywających tam wtedy rodziców. A że miałam zaproszenie od rodzinki to inna sprawa. Póki tam rodzice byli to jakis kontakt tam utrzymywali a ja ich wogóle nie znam. Troche ciezka sytuacja i nie wiadomo co lepiej podac faktycznie. Moze jeszcze zmienie i podam ze mam krewnych ze wzgledu na to zaproszenie któres miałam od nich , z drugiej strony jak wujek (brat taty ) nie zyje to hmmmm mozna powiedziec ze to było 20 lat temu teraz wujek zmarł , nie mamy kontaktu z pozostałą czescią itp. No juz sama nie wiem co robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majorka ale wtedy bylo cos z ponad 30% odmow wiz turystycznych wiec takie cos tez wez pod uwage ..teraz ten odsetek jest mniejszy..

i taka odpowiedz moze przejsc,,otwarta,zadna sciema o rodzinie

umiera ktos i cos sie konczy i to jest normalna sprawa ..

przemysl to dobrze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do generowania tego wniosku to jestem na 99% pewna ze w ten sposób sie generuje wniosek rodzinny , wystaczy najechac na opcji B przy Getting Started na opis formułki która mówi ze "aby kontynuowac uprzednio zapisane podanie które jest zapisane na twoim komputerze lub rozpoczac skladanie nowego podania i wykorzystac do tego dane juz wprowadzone i zapamietane na komputerze nalezy przycisnąc przycisk... " i wtedy generuje sie zawsze nowy wniosek.No chyba że jest jeszcze gdzies ukryta inna opcja ale ja nie spotkałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...