Skocz do zawartości

Pytanie O Vat,cło I Agencje Celną


pawel13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcialbym sie Was spytać,ponieważ mam problem.

Mianowicie:mój kolega(mieszakjący w Nowym Jorku)kupił dla mnie przez ebay.com sprzet

elektroniczny o wartości 750$.(w PL raczej tego nie dostane,lub jeżeli dostanę to za

ok.6000zł)

B ędzie to wysyłał przez firmę POLONEZ,która posiada własną agencje celną o nazwie SAGA.

I mam pytanie ile będę musiał zapłacić CŁA,VAT'u i za obsługę celną.

Kiedy się spytałem firmy SAGA otrzymałem odpowiedż

'Zgodnie z przepisami zwolnione z cła są przesyłki - prezenty do

równowartości 45 euro tj.ok. 60 $. Niezależnie, czy rzecz jest nowa, czy

używana.

Rzeczy zakupione, z rachunkiem wystawionym na odbiorcę w Polsce są

zwolnionie z cła do 150 euro, lecz nie ma zwolnienia z vat-u.

Z poważaniem'

Bardzo bym prosil o odpowiedż ile to będzie kosztowało?

PS:Rachunek był wystawiony na kolege w NY.

I czy byłaby jakaś możliwosć na ominięcie tych kosztów?(głównie Vat'u)

Z góry dziękuje,Pozdrawiam

EDIT:Dzisiaj pytałem się telefonicznie i powiedzieli mi,że będzie to kosztowło ok.900zł.

Czy dałoby się te opłaty obejść?

I czy jest możliwość zaznaczenia tego jako gift aby ominąć chociaż VAt(bo to ok.22%)a cło moge zapłacić(jakieś5-8%)

Prosilbym o szybką odpowiedż,Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie mogą byc problemy?

I czy mógłyś mi napisać czy trzeba wypełniać jakies papiery czy coś,jak przywiozą mi paczkę do domu?

A co do przesyłki to kolega wyśle to jako gift i dodatkowo napisze,ze jest uszkodzona(bo niestety jest :/ )

Z góry dzięki,Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

urzad dobrze wie ze pisza ludzie jedno a robia cos innego i jak zle popadniesz to nawet jak napiszesz wartosc tego 10 dol to moga to sprawdzic i zobaczyc czy taka jest prawda

i teraz jak zle popadniesz to Ci przysla z urzedu abys uregulowal naleznosci i jak kto zrobisz to bedziesz miec wydana przesylke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,czyli te papiery sad wypisuje osoba która przesyła paczke(w tym wypadku mój znajomy).

A ja mam tylko potwierdzić=podpisać się na pokwitowaniu odbiory,tak jak w przypadku paczki priorytetowej-tak?

Z góry dzieki,pozdr

To jak wystarczy tylko potwierdzić odbiór paczki?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech wyda wiecej i wysle przez Poczte taniej bedzie na clo. Polonez doda swoje dodatki do Cla.

5 Funtow Paczka przez poczte kostuje 40 dollarow. A jezeli wejdze do Flat Rate box to Priority Mail International Large Flat Rate Box 12" x 12" x 5 1/2". Maximum weight 20 pounds to $54.

Na customs form od poczty da sie zaznacyc jako gift i niech wpisze swoja wartosc. Jesli chce kombinowc to niech da $49.99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjdzie ci do domu karteczka do odbioru. Niestety badz gotowy ze bedzies placil. Clo bedzie minimalne ale kost SAGA/Polonez bedzie wielki. Szkoda ze twoj znajomy wyslal to tak szybko. Jak juz wysyla sie wartosciowe zecy to lepiej juz Poczta bo nie ma prywatnej firmy(SAGA) zeby dodawala do Cla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...