Skocz do zawartości

Internship I Urząd Skarbowy - Pytania Ogólne


c4r0

Rekomendowane odpowiedzi

Hej ;)

Jestem obecnie w USA na rocznym stażu. Płacę tutejsze podatki, tj. stanowy i federalny income tax. W Polsce mam NIP i składam pity co roku, chociaż nie mam dochodów. Mam kilka pytań, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi:

1. Czy powinienem był przed wyjazdem jakoś w Polsce zgłosić, że wyjeżdżam (nic takiego nie zrobiłem)?

2. Czy będę musiał po powrocie do kochanej ojczyzny zapłacić haracz?

3. O co właściwie chodzi z tymi zwrotami podatku po powrocie z pracy w USA? Jedni piszą, że oficjalnie trzeba jeszcze dopłacić po powrocie. Inni pytają jak starać się o zwrot podatku. Jestem kompletnie skołowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
powinienes takie cos zglosci i to sie robi odpowiednim NIP-em ze bedziesz mieszkac po za Polska ,,jak tego nie zrobiles to moze byc nie wesolo

skontatuj sie z KIP ,tam Ci to wyjasnia

http://www.mf.gov.pl/index.php?const=4&amp...=2⊂=sub3

Hmm, no to mnie zmartwiłeś :/ Wolałbym się dowiedzieć szczegółów od kogoś innego niż sam urząd skarbowy, bo to tak jak bym pytał nauczyciela "psze pana, na ostatnim sprawdzianie ściągałem - muszę pisać jeszcze raz?" ;) Właśnie przyszła mi do głowy pewna rzecz. Tak właściwie to ta kasa co dostaję się oficjalnie nazywa "stipend" a ja pracuję jako student. Czyli można powiedzieć że firma mnie zatrudnia jako praktykanta/stażystę i jest na tyle miła że mnie utrzymuje z własnej kieszeni ;) Takie coś podlega podatkom?

c4r0 przez jakie biuro jechales ile ciebie to wszystko kosztowalo i po jakim kierunku jestes z gory dzieki za info

- Bez biura.

- Płaciłem normalne opłaty wizowe i musiałem zabrać kasę na przeżycie przed pierwszą wypłatą ;) Resztę, wliczając przelot, pokryła firma.

- Nie skończyłem jeszcze studiów, jestem na urlopie dziekańskim. Studiuję elektronikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy czytales pewien artykul ale dziewczyna wyjechala na cos podobnego ze miala finansowanie w USA oraz tez nie robila tam nic a i tak musiala z tego sie rozliczyc,,taki jest system podatkowy

pytasz sie czy masz dzwonic?a jak bedzie ze cos ktos Ci powiedzial na forum zle to nie bedzie potem w US ze tak pisalo na forum-ze komus sie udalo

wiele razy dzwonilem pod ten numer telefonu i pytalem sie jak byc w zgodzie z podatkami i zawsze dostawalem wyczerpujaca odpowiedz bo ten numer jest dla takich osob jak TY,,to jest infolinia abys sie mogl dowiedziec co masz robic,za co bedziesz placic itd..

raz tez dzwonilem jak ktos nie placil podatkow i mi powiedziele co nalezy zrobic aby wyjsc z tego tzw obronna reka

tak wiec znajomosc z prawem duzo Ci da,nie znajomosc moze sie to zle skonczyc

oczywiscie wybor nalezy do Ciebie

mnie ten telefon narazie nie zawiodl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...