Skocz do zawartości

Wakacje Na Fl Z Dziećmi. Prośba O Rady I Pomoc.


grodek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Bilety na wakacje na Florydzie w czerwcu już kupione (wiem wcześnie, ale cena była dobra, a ja lubię mieć dużo czasu na planowanie).

Jedziemy z dwójką dzieci (8 i 3 lata). Lądujemy w Miami, mamy na Florydę ok. 2 tygodni, może 2 dni więcej (wracamy z NYC, chcemy tam odwiedzić rodzinę).

Tak więc czasu jest sporo, dni nas nie gonią i pomału próbujemy ustalić sobie plan wyprawy.

Kilka punktów jest obowiązkowe, wymienię je poniżej, chciałbym jednak Was prosić o kilka rad co jeszcze zobaczyć, względnie co usunąć z planu lub zmodyfikować/zmienić miejsce.

A więc po kolei:

- Lądujemy w MIA w środę po południu, zakładam że formalności, odbiór samochodu z wypożyczalni, dojazd do motelu zajmą trochę czasu i tak naprawdę ten dzień mamy z przysłowiowej "grzywki".

Pytanie brzmi gdzie spać? Czy próbować w samym Miami (może macie jakieś propozycje sensownych noclegów?), czy też jak radzi mi kolega pojechać do Ft. Lauderdale (tam mam już konkretny motel polecony przez tegoż kolegę)?

Samo Miami na pewno będziemy chcieli zwiedzić (dwa dni wystarczą?) i pytanie brzmi czy lepiej bujać się 60km w jedną stronę, czy spać na miejscu? (jak doliczę koszty paliwa, autostrady, etc. to pewnie cenowo wyjdzie na to samo)

Idźmy dalej - na pewno chcemy spędzić 5-7 dni nad Zatoką Meksykańską, trochę leżąc na plaży, trochę jeżdżąc po okolicy. Wstępnie wybrałem Treasure Island, ale mam wrażenie że nie ma tam nic...

Drugą opcją jest Clearwater Beach (byłem tam już kiedyś jako student) i jeden z tamtejszych moteli. Co według Was byłoby lepsze żeby oprócz plaży można bylo gdzieś jeszcze pójść. Wiem, to Ameryka i tam się nie chodz tylko jeździ :unsure: ale jednak wieczorem przydaloby się gdzieś wyjść...

Co jeszcze zaplanowałem na Florydzie:

- Universal Studios

- Sea World

- KSC

Nie ma na tej liście Disney World, ale byliśmy już w Paryżu i szczerze powiedziawszy szkoda nam dnia i kasy na kolejny park...

I teraz pytanie ostatnie - co jeszcze uważacie za "obowiązkowe" do zobaczenia na FL?

Wszędzie przewija się Key West, ja słyszałem mieszane opinie na temat tego miejsca. Oczywiście droga i mosty piękne, ale samo Key West tloczne, z chorymi cenami parkingów i ogólnie podobno przereklamowane (a jak dla mnie jeszcze nie po drodze w tych przejazdach). Pytanie drugie - Everglades. Czy z tak małymi dziećmi (zwłaszcza chodzi o 3 latka) ma to sens? Wycieczka szybką łodzią raczej odpada, jak więc zwiedzać (i czy w ogóle)?

Idźmy dalej - Palm Beach? Daytona? St. Augustine? (to miasto bardzo mi polecano). Oczywiście po drodze pewnie jeden dzień zejdzie się w jakimś outlecie...

Dopiszcie proszę swoje propozycje, bo trochę mam mętlik w glowie. Nie chciałbym jeździć jak glupi w tą i z powrotem, a z drugiej strony nie chciałbym też ominąć czegoś fajnego co mogę mieć pod nosem :)

Jeżeli chodzi o miejsce w którym mielibyśmy opuścić Florydę to jest dowolne. Bilety na przelot do NYC nie są kupione i ważne jest jedynie abym mógł tam oddać samochód w Hertz`u.

Będziemy pewnie lecieć na LGA, ale JFK też nie jest problemem więc połączeń z Florydy mam mnóstwo (BTW: co byście wybrali - Jet Blue czy Deltę? Za pierwszym przemawia bagaż w cenie biletu, za drugim możliwość doklepania pewnej ilości mil w programie Flying Blue. Ceny są porównywalne, przynajmniej w tej chwili)

Trochę chaotyczny jest ten post, proszę pomóżcie mi to wszystko poukładac i usystematyzować.

Termin, którym dysponujemy to 22 czerwiec (przylot) - 12 lipiec (wylot z NYC, w którym też chcielibyśmy spędzić min. 4-5 dni). Czyli realnie na FL mamy 22 czerwiec - 7-8 lipiec.

Z góry dziękuję za rady i pomoc,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakis hostel w Miami z pokojami, dobra lokalizacja , przykładowo http://www.southbeachhostel.com/accommodations.cfm albo wpisz, pogoogluj za hostelami masz sporo czasu, napewno coś znajdziesz. Dwa dni na zwiedzanie Miami spokojnie wystarczą. Na Florydzie z dziecmi jak zreszta wymieniłeś, to obowiązkowo Orlando. W Orlando jest jakiś ogromny mall handlowy z firmowymi sklepami outletowymi. Nie byłem tam osobiscie ale od kilku osób juz słyszałem.

Everglades jest OK , moga jeżdzić również dzieci , czy 3 latki nie wiem, na pewno na stronie jest szczególowe info. Napewno duży huk od silników, czego moga sie bac dzieci.

Osobiście wizyte na FL zaplanowałbym na 7 -10 dni max. Chyba , że chcecie więcej czasu spędzic na plażach. Jeszcze wchodzą w gre wycieczki statkami, ale to chyba w zaleznosci od sezony 600 $ na osobe na pare dni , ale jest super, jednorazowa opłata wszystko na statku za free, szwedzkie stoły i inne usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyboru liniii to zdecydownie polecam JetBlue. Delta według mnie jest po prostu tragiczna, a JetBlue rewelacja.

Co do Key West to według mnie jedno z najpiękniejszych miejsc na Florydzie, zarówno sama miejscowość ma super klimat (chociaż rzeczywiście wszystko jest bardzo drogie) jak i sama droga. Ja osobiście uwielbiam jeździć samochodem i dla mnie droga na Key West jest cudowna. Przepiękne widoki, niesamowite mosty etc.

Odnośnie hotelu to moim zdaniem lepiej zapłacić kilka dolarów więcej i przenocować gdzieś bliżej, żeby jednak nie tracic zbyt dużo czasu na dojazdy. Zależy co chcecie zwiedzać, ale genaralnie wydaje mi się że 2 dni w zupełności wystarczą na zobaczenie wszystkich ciekawszych miejsc w Miami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Witam

dopiero wybieram się na floryde i jeszcze nie wiem nic.

Ale jeżeli chodzi o Disneyland to byliśmy w Californi i mąż był z córką w Paryżu. Mówi, że różnica jest ogromna. Zupełnie dwa światy. W Paryżu niema nawet połowy tego co w Californi. Podejrzewam też, że jest to spowodowane klimatem. W LA jest zawsze ciepło i jest masa atrakcji wodnych czego nie ma w Paryżu.

A poza tym atrakcje co jakiś czas się zmieniają (wychodzę nowe filmy, nowe postaci).

Jak to mówi Cejrowski co kilka lat jest inaczej nawet w tym samym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem okazję być i w Paryżu Disneylandzie i w LA. To jakbyś porównał malucha i mercedesa. Niby to samochód i to samochód ale jednak. Ilość atrakcji i dbałość o szczegóły bez porównania. Zamierzam wybrać się w tym roku do Disney. w Orlando, a park jest jeszcze większy niż w LA. Zarezerwuj przynajmniej 2 dni, a nie będziesz na pewno żałował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Jestem na florydzie, byliśmy już w Miami i Orlando.

A więc w Maiami Bech polecam hotel Hawaii (booking.pl) Hotel ogólnie mało przyjemny ale tani i czysty. Lokalizacja rewelacyjna- przy samej plaży.

W Orlando polecam Rosen inn international Przy international Dr. Duży czysty z basenem i tani. Ma bezpłatne połączenia z seawordem i Universal studio.

Jeżeli chodzi o parki w Orlando dla zainteresowanych:

Disneyland - składa się z KILKI (ok 6 parków) na każdy park z dużym speedem trzeba liczyć lekko 1 dzień. Parków wodnych jest chyba 2. Jeden park ze zwierzętami, Disneyland Kingdom - standard-niby najważniejszy ale byliśmy zawiedzeni po LA, Hollywood- super !!! koniecznie polecam pokaz aut (nazwy już nie pamietam ale coś z akcion motor speed...), i jeszcze jeden Epcot. I alejka handlowa disneiland downtown (wejście bez biletu) są tam sklepy restauracje i teatry. Dobrze wyliczyłam, czyli 6 i downtown.

Sea World - składa się z 3 parków też po jednym dniu. Sea World czyli ten główny to pokazy delfinów orek foczek itp... fajne ale lepsze w LA, klejny to Aquatica- park wodny super zjeżdzalnie wodne i ostatni Busch Garden obok Tampy (są busy które jeżdzą z orlando, własnym autem 1,5godziny drogi) tam są super kolejki najlepsze moim skromnym zdaniem i zwierzęta coś jakby safarii)

Uniwersal - pod uniwersal podlegają też 3 parki z czego jeden wodny Weet and Wilde (lepsza aquatica w disnejlendowskich parkach wodnych nie byliśmy więc nie mam porównania) Uniwersal studio super ale lepszy Island of Adwenture.

No i najlepszy park dla zakupoholików OUTLETY. Weźcie dużo kasy!!!

To by było na tyle. My byliśmy w Orlando 17 dni, nie próżnowaliśmy i .... brakło czasu!!!

POWODZENIA!!!

I pozdrowienia z fort Lauderdale potem jedziemy na Key West. Powrót 18 marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witaj,

My też wybieramy się na Florydę w tym okresie maj/czerwiec (dzieci 6 i 3 lata), mamy w planach okolice Miami, Siesta Key i Orlando.

Nie będzie to nasza pierwsza wizyta w "Słonecznym Stanie" i zawsze jest za mało czasu na zrobiebie wszystkiego co zaplanowaliśmy.

Jeżeli planujecie "zaliczyć" Key West, to lepiej na nocleg wybrać coś w okolicy Homestead/Florida City, bo droga jest długa i trzeba wolno jechać, wtedy wystarczy 1 dzień.

Dla dzieci atrakcją może być rejs na rafę i oglądanie fałny z Glass Bottom Boat, my wypływaliśmy z Key Largo.

Sam Key West też super, szczególnie zachód słońca oglądany z promenady.

Jak będziecie mieć więcej czasu, to można zajechać na plażę Bahia Honda.

Everglades, ze względu na małe dzieci proponuję odpuścić, jak chcecie zobaczyć aligatory, to lepiej odwiedzić Gatorland w Orlando (kręcili tam Indiana Jones and the Temple of Doom).

Jeżeli Miami, to oczywiście Miami Beach (+South Pointe), Coconut Grove, Coral Gables, a w weekendy jest darmowy przejazd kolejką Metromover (super widoki) dookoła samego centrum Miami, stacja jest np. przy Bicentennial Park.

Jeżli będziecie w Sea World, to zdecydowanie odpuśćcie sobie Miami Seaquarium.

Polecam też Museum of Discovery and Science w Fort Lauderdale.

Z plaż od strony zatoki naszym zdaniem najlepiej prezentuje się Siesta Key, byliśmy tam 2 lata temu i w tym roku będziemy jeszcze raz, głównie ze względu na bajkowy biały piasek. Jeżeli chcecie pozbierać muszelki, to Sanibel Island, a zęby rekinów można znaleźć na Venice Beach.

Co do wieczornych rozrywek, to jest dużo do zaliczenia w Downtown Disney, Universal City Walk, US192 czy przy International Drive.

Kolejne miejsce warte na dłużej do zatrzymania to okolice Orlando (np. Kissimmee) raj dla zakupów w outletach i parki rozrywki.

Nasz wybór, ze względu na dzieci, to Sea World, Magic Kingdom, Animal Kingdom i może jeszcze Epcot, a odpuszczamy sobie Universal i Island, w mojej ocenie bardziej atrakcyjne dla dorosłych.

Co do atrakcji kulinarnych, to proponuję wizytę w japońskiej restauracji KOBE, jest gdzieś przy US192, atrakcyjność jej polega na tym, że kucharz przygotowuje jedzenie bezpośrednio przy stole gości. Podobno jest to jedyne miejsce, gdzie wszystkie dzieciaki siedzą grzecznie i z otwartymi buziami... Jak lubicie owoce morza, to polecam Red Lobster, dzieci dostaja kolorowanki do zjęcia się.

Warto 1 dzień zarezerwować sobie na odwiedzenie Kennedy Space Center, natomiast odpuściłbym Daytona Beach i St. Augustine (musi coś zostać na następny raz...)

Mam też sprawdzone miejsce na kupno tańszych biletów do parków rozrywki, kupujesz w internecie, odbierasz osobiście w jednym z kilku punktów.

Życzę udanego pobytu.

Chętnie odpowiem na więcej pytań.

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chciałbym wszystkim podziękować za wpisy i rady.

Teraz wracając do meritum - plan już gotowy ;)

Pierwsze trzy dni to okolice Miami (noclegi w Fort Lauderdale), zwiedzanie samego Miami, wycieczka na Everglades (taka "lekka", niestety bez łodzi płaskodennych ze względu na dzieciaki).

Oczywiście na deser zakupy w outletach.

Po tych trzech dniach przemieszczamy się na północ, następny postój to Cocoa Beach.

Tak się złożyło, że w drugim dniu naszego pobytu startuje Atlantis (ostatni start wahadłowca w historii!), więc na pewno zajmiemy jakiś punkt obserwacyjny na plaży i będziemy wpatrywać się w niebo.

Na dzień poprzedzający start zarezerwowałem bilety na zwiedzanie samego KSC, podczas wycieczki autobusem po centrum będzie możliwość podjechania na tyle blisko wahadłowca na platformie na ile przepisy pozwalają.

Samo to warte już będzie całego wyjazdu ;)

Trzeciego dnia przemieszczamy się do Clearwater Beach i tam zostajemy na kilka dni.

W trakcie pobytu zamierzamy wyskoczyć do Sea World i Busch Garden.

A reszta w zależności od chęci.

Podsumowując - hotele porezerwowane, samochód też, bilety wstępu w dużej mierze również. Bilety na przelot z Tampy do NYC też "zanabyte".

Teraz pozostało odliczać czas do 22 czerwca rano...

Ale jak patrzę w kalendarz to dwa tygodnie to niezbyt dużo na stan oferujacy tyle atrakcji.

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...