Skocz do zawartości

Permit W New Jersey


Ximon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zdalem teoretyczny test na permit w NJ. Poniewaz mam juz 16 lat to pojechalem z panem wyrobic permit i wyjezdzic 6 godzin. Niestety gdy dojechalismy do DMV zaczely sie schody. Moja sytuacja jest taka ze dostalem I-797C Notice of Action i Case Type jest taki "Form to adjust status or...." dalej nie pamietam bo nie mam dokumentu przed oczami. Mianowicie jest to NoA potwierdzajacy zlozenie formy I-485 do uzasadnienia statusu. Niestety moja I-94 jest juz nie wazna. Najpierw mowiono mi ze potrzebuje SS# ale potem zalatwilem list "wymowke" ze nie kwalifikuje sie do SS# i to przyjeli. Problemem teraz jest iz nie potrafie udowodnic legalnego pobytu tutaj bo Supervisor nie chciala przyjac NoA ale tego na ktorym pisze Petition Approved. Czy jak mam teraz NoA "to adjust status" I-485 to moga tego tez nie przyjac? Czy to moze zalezy od DMV ja tylko bylem w Toms River. Nie wiecie jak jest w Lakewood moze tam cos takiego przejdzie? A jezeli nie to czy jest cos co moge zrobic aby udowodnic ze czekam na GC czy zostalo mi czekac na GC i wtedy pojsc i bezproblemowo wyrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...

Mam takie pytanie:

Niedługo emigruję do NJ i specjalnie z tej okazji zrobiłem w Polsce prawo jazdy. Tylko teraz czytam na forum, że jak się wjeżdża nie na wizie turystycznej, to polskie prawo jazdy + międzynarodowe nie jest ważne? Ja wyjeżdżam na wizie K-1, zanim dostanę GC to pewnie minie z pół roku - czy w tym czasie mogę jednak jeździć na polskim prawie jazdy? Czy ktoś może był w takiej sytuacji i wie jak się z tym ogarnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nim dostaniesz GC to mozesz jezdzic na prawku z Polski...ale jak wiadomo ile ludzi tyle moze byc historii

bo jak sam napisales ze wiza k-1 niby jest imigracyjna a nie jest ;)

bo tak naprawde to bedziesz czekac na staly pobyt a ta wiza Ci tego nie daje odrazu po wlocie czy tez slubie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...