Skocz do zawartości

(nie)typowe Malzenstwo Z Amerykanska Obywatelka


Trebor

Rekomendowane odpowiedzi

ja mialam slub cywilny i jakos nie bylo to dla nikogo niczym dziwnym . urzednik mi sie zapytal dlaczego nie zrobilismy wesela i odpowiedz byla jasna, ze nie chcemy robic wesela bez kompletu rodzicow z obu stron. urzednik zrozumial bez problemu.

Też jesteś wziętą modelką z lat 80tych, niepracującą od 20 lat a Twój mąż jest ponad 30 lat młodszy od Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

wspolnego z modelka mam tylko wzrost :rolleyes: moja wypowiedz dotyczyla wylacznie slubu cywilnego, ze nie ma w tym nic dziwnego. niekoniecznie musi byc zawsze wesele.

moim zdaniem urzednik immigracyjny przyglada sie wszystkiemu, mowie ciala, wypowiedzia, dowody papierkowe sa na drugim planie. ja nie mialam umowy wynajmnu z mezem(dom zakupil 3 lata przed naszym slubem), ubezpieczenia zdrowotnego, dziecka. mi sie wydaje ze jak zarzucisz ich papierami to jest ryzyko ze pomysla ze sie starasz za bardzo. moge sie mylic! najlepiej porozmawiac z pania Karina, bo ona ma doswiadczenie ze sytuacjami ktore nam nawet do glowy nie przyszly.

No ale z tymi podatkami to cos nie tak. trudno mi uwierzyc ze byla zwolniona z placenia wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspolnego z modelka mam tylko wzrost :rolleyes: moja wypowiedz dotyczyla wylacznie slubu cywilnego, ze nie ma w tym nic dziwnego. niekoniecznie musi byc zawsze wesele.

moim zdaniem urzednik immigracyjny przyglada sie wszystkiemu, mowie ciala, wypowiedzia, dowody papierkowe sa na drugim planie.

Akurat w tym wypadku dokumenty jak i ślub nie "na chybcika" będą dość istotne - małżeństwo jest b. nietypowe i IMO trzeba się będzie porządnie napracować by udowodnić że nie jest dla papierów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tym wypadku dokumenty jak i ślub nie "na chybcika" będą dość istotne - małżeństwo jest b. nietypowe i IMO trzeba się będzie porządnie napracować by udowodnić że nie jest dla papierów.

Co do dokumentow to myslalem zeby dostraczyc, wspolne health insurance, car insurance, lease, checking account i savings account+ zdjecia. Co do slubu to nie moze byc duzy bo nie wiele osob chce przybyc. Swiadkowie jedynie i my, obraczki.

Z tego co sie orientuje to sa 2 interview czyz nie? Pierwsze jest 6 miesiecy od zlozenia papierow i urzednik przyznaje wtedy Conditional GC a drugie jest po 2och latach i wtedy otrzymuje sie to wlasciwe GC. Gdzies wyczytalem ze wdg prawa imigracyjnego KAZDE MALZENSTWO JEST UWAZANE ZA FRAUD PRZEZ PIERWSZE 2 LATA. Przez 2 lata moglbym na pewno dostarczyc wiecej dokumentow, moze nawet skombinowac wieksze wesele no i na pewno znalibysmy sie znaczniej lepiej. Grunt to przejsc to pierwsze Interview. Po swietach planuje sie wybrac do prawnika i zobaczyc co on/ona zaproponuje. Planuje tez zabrac prawnika na interview, mysle ze warto zainwestowac w to pieniadze.

B.T.W. Sheri nie ma 62 lat i placi property taxes co roku. Tak jak mowie, nie do konca wiem o co z tym domem chodzi ale wiem ze nie bardzo chce go podac w Affidaivit of Support

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trebor a gdzies takie cos wyczytal ze sa dwie rozmowy i 1 jedna po 2 latach.moga byc ale przy 1 GC -moze tych byc troche rozmow ,jak Ty sam lub tez Ona sama a Ty czekasz na nia za drzwiami wiec roznie z tym moze byc...

dobrze wyczytales ze kazde malzenstwo jest tak brane pod uwage ale jesli tych ale jest malo lub tez wszystko gra -w dokumentach plus odpowiedziach to takie cos przechodzi ale jesli cos nie gra wtedy moga podjac decyzje nawet i po paru miesiacach ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka moich uwag:

1. To, ze prawnik jest na jakiejkolwiek liscie O NICZYM nie swiadczy. Kazda lista/ranking jest subiektywna/y. To, ze wedle jednej listy adwokat Kowalski bedzie super lawyer to nie znaczy, ze adwokat Kowalski jest NAPRAWDE swietny w tym co robi. Przykladem jest tutaj adwokat znawany jako top lawyer itd. itp. a pozniej zawieszony w prawach wykonywania zawodu za fraud i kilka innych rzeczy. Nie musze dodawac, ze napisal on rowniez kilka ksiazek. Adwokata szukaj z polecenia - dobry adwokat nie potrzebuje reklamy.

2. Adwokat bedzie kosztowal sporo - dobry adwokat - jeszcze wiecej. Ile? Roznie i zalezy od tego co sie bedzie dzialo w Twojej sprawie. Jednak jesli mowimy o CA i o sprawie takiej jak Twoja to kwota $5,000 jest kwota - wedle mojego rozeznania - niska. Pamietaj, ze adwokat bedzie Ci slal rachunki za wszystko - od konsultacji telefonicznych, przez oplaty pocztowe, czas adowkata, paralegal itd.

3. Adwokat na interview niewiele moze. To nie jest tak, ze ja jestem z Toba to ja mam wladze, bo ja jestem pania adwokat. Nie. Ja jestem aby PRAWNIE wszystko bylo w porzadku. Wasze interview bedzie nagrywane wiec i tak jak cos by sie dzialo to bedzie mozna pewne rzeczy sprawdzic. Adwokat moze jedynie powiedziec, ze nie moze sie oficer pytac o sprawy typ sex itp. Adwokat nie moze zadawac pytan w imieniu oficera nie moze oficera poprawiac itd. Moim zdaniem adwokat jest wskazany dla sprawy taka jak Wasza, ale nie liczcie na szczegolne traktowanie, bo jest z Wami prawnik, co wiecej - ja czesto mowie swoim klientom (a nie powinnam, bo w koncu powinnam zarabiac zamiast mowic im jak nie wydawac pieniedzy na mnie LOL), ze jesli nie maja nic do ukrycia to po co im adwokat.. Jesli sprawa jest jasna, czysta itd. to obecnosc adwokata czesto budzi podejrzenia, ze po co ktos wydawal pieniadze jesli ma jasna sprawe?

4. Mozecie miec setki wspolnych rzeczy - good for you. Ale macie jedna rzecz, ktora sie rzuca w oczy ZANIM ktokolwiek spojrzy na jakiekolwiek dokumenty/zdjecia/umowy - ta rzecza jest WIEK. I to juz jest sprawa flagowana.

5. Zdziwilabym sie gdybyscie mieli jedno interview - raczej sa 2 i dopiero jest podejmowana decyzja (mowie o sprawach takich jak Wasza) => i to sa dodatkowe koszty na adwokata.

6. Ja w takich sprawach robie liste plusow i minusow - u Was.. no coz.. ona nie pracuje, podatkow nie placi, domu nie wykaze, roznica wieku, Ty nielegalnie, slub tylko z 2 swiadkow... sam przyznasz, ze nie wyglada to ciekawie na pierwszy rzut oka.

7. I-134 nie jest w Waszym przypadku wymagana.

8. Milosc miloscia, ale dobrze byloby byc legalnie. Najprawdopodobniej was rodziela, moga nawet wstapic do was na kawe chlopaki z immigration, moze pojsc sprawa przed sedziego imigracyjnego. Jesli mezczyzna jest starszy - sprawa jest ciezka, ale nie beznadziejna; jesli kobieta jest starsza - sprawa jest beznadziejna, ale do przejscia... Tutaj jest duza roznica wieku; zwykle sie patrzy na to tak, ze to mezczyzna moze byc starszy; ona nie pracuje i nie placi podatkow.. widzisz, to sa te minusy, ktore od razu widac.. znam takie sprawy i one przeszyly - w wiekszosci nie bylo latwo (a nawet bylo bardzo ciezko) i w wiekszosci te sprawy kosztowaly ponad $10,000.

To jest do przejscia, ale musicie byc cierpliwi, bo moze to zajac czas - chyba, ze ktos od razu stwierdzi, ze widac, ze jestescie ze soba z milosci i da Wam green card podczas pierwszego interview...Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa...Karina...zywa legenda tego forum :rolleyes: Dzieki wielkie za Twoje rady.

1. To, ze prawnik jest na jakiejkolwiek liscie O NICZYM nie swiadczy. Kazda lista/ranking jest subiektywna/y. To, ze wedle jednej listy adwokat Kowalski bedzie super lawyer to nie znaczy, ze adwokat Kowalski jest NAPRAWDE swietny w tym co robi. Przykladem jest tutaj adwokat znawany jako top lawyer itd. itp. a pozniej zawieszony w prawach wykonywania zawodu za fraud i kilka innych rzeczy. Nie musze dodawac, ze napisal on rowniez kilka ksiazek. Adwokata szukaj z polecenia - dobry adwokat nie potrzebuje reklamy.

1. Oczywiscie byloby lepiej znalezc adwokata z polecenia, problem tylko ze nie znam nikogo w CA kto potrzebowal kiedykolwiek prawnika imigracyjnego. Zeby szukac na California State Bar polecil mi...prawnik Sheri, tylko ze on byl od prawa kryminalnego. Gdybym znal kogos w Los Angeles kto korzystal z uslug adwokata immigracyjnego to na pewno bym sie do takowego udal. Ktos moze tutaj na forum polecic?

Chcialem sie wybrac do jednego z tych: David Bellamy Gardner, Kathleen L Grzegorek or Charles Maurice Miller

2. Adwokat bedzie kosztowal sporo - dobry adwokat - jeszcze wiecej. Ile? Roznie i zalezy od tego co sie bedzie dzialo w Twojej sprawie. Jednak jesli mowimy o CA i o sprawie takiej jak Twoja to kwota

$5,000 jest kwota - wedle mojego rozeznania - niska. Pamietaj, ze adwokat bedzie Ci slal rachunki

za wszystko - od konsultacji telefonicznych, przez oplaty pocztowe, czas

adowkata, paralegal itd.

2. Liczylem sie z wydatkiem $5000...mozliwe ze to nie wystarczajaco. To ze sprawa jest skomplikowana to wiem, ale z drugiej strony na samym poczatku procedura jest dokladnie taka sama jak w przypadku "normalnych" malzenstw: wypelnil; dokumenty, zalacz czeki, czekaj na odpowiedz. Dopiero pozniej sie ona komplikuje

3. Adwokat na interview niewiele moze. To nie jest tak, ze ja jestem z Toba to ja mam wladze, bo ja jestem pania adwokat. Nie. Ja jestem aby PRAWNIE wszystko bylo w porzadku. Wasze interview bedzie nagrywane wiec i tak jak cos by sie dzialo to bedzie mozna pewne rzeczy sprawdzic. Adwokat moze jedynie powiedziec, ze nie moze sie oficer pytac o sprawy typ sex itp. Adwokat nie moze zadawac pytan w imieniu oficera nie moze oficera poprawiac itd. Moim zdaniem adwokat jest wskazany dla sprawy taka jak Wasza, ale nie liczcie na szczegolne traktowanie, bo jest z Wami prawnik, co wiecej - ja czesto mowie swoim klientom

(a nie powinnam, bo w koncu powinnam zarabiac zamiast mowic im jak nie wydawac pieniedzy na mnie LOL), ze jesli nie maja nic do ukrycia to po co im adwokat.. Jesli sprawa jest jasna, czysta itd. to obecnosc adwokata czesto budzi podejrzenia, ze po co ktos wydawal pieniadze jesli ma jasna sprawe?

3. Nagrywaja interview? o to dobrze wiedziec. Nasza sprawa jest skomplikowana, wzwiazku z czym myslalem ze adwokat bylby wskazany.

4. Mozecie miec setki wspolnych rzeczy - good for you. Ale macie jedna rzecz, ktora sie rzuca w oczy ZANIM ktokolwiek spojrzy na jakiekolwiek dokumenty/zdjecia/umowy - ta rzecza jest WIEK. I to juz jest sprawa flagowana.
6. Ja w takich sprawach robie liste plusow i minusow - u Was.. no coz.. ona nie pracuje, podatkow nie placi, domu nie wykaze, roznica wieku, Ty nielegalnie, slub tylko z 2 swiadkow... sam przyznasz, ze nie wyglada to ciekawie na pierwszy rzut oka.

4. and 6. Dlatego tez napisalem ten post. Zdaje sobie sprawe ze mamy przed soba uphill battle. Dlatego tez zaczalem gromadzic informacje i przygotowywac strategie. Wiek wydaje mi sie tutaj najwiekszym minusem i najwiekszym zagrozeniem dla calej sprawy. Prawo jednak nie pozwala dyskryminowac na podstawie wieku a wiec jest to KRUCZEK ktory mozna wykorzystac w strategii i w razie czego w apelacji. Jezeli odpowiemy bezblednie(albo prawie bezblednie) na pytania i wykazemy solidne dokumenty to jakie moze byc uzasadnienie oficera immigracyjnego na odrzucenie podania? Z tego co wiem, urzednik moze odrzucic sprawe ale musi wyjasnic swoj powod, jesli na nagraniu bedzie ewidentnie widac ze odpowiedzi byly zgodne i dokumenty beda autentyczne to jaki moglby byc powod odrzucenia sprawy? Co do reszty minosow, prawo nie nakazuje placic podatkow jesli nie posiada sie income, Sheri placi property taxes, w zwiazku z czym nie lamie prawa. Wiem ze nie wyglada to dobrze na papierze, zwlaszcza biorac pod uwage inne minusy. Jezeli by bylo potrzeba Sheri zawsze moze wrocic do work force. Ja nielegalnie - duzy minus ale nic nie jestem w stanie z tym zrobic, najwiekszy powod zeby podejrzewac ze jest to malzenstwo dla papierow. Jednakze, pomijajac ze nie powiem tego urzednikowi USCIS, taka spekulacja nie ma sensu. Jestem mlody, niebrzydki, mowie bardzo dobrze po ang i pracuje jako grafik w Los Angeles. Wysoki blondyn o niebieskich oczach to egzotyka w Los Angeles wiec nie mialbym problemow z znalezieniem dziewczyny w moim wieku, z ktora bez problemu uzyskal bym GC. Jezeli zgadzam sie na malzenstwo z starsza kobieta, z wieloma problemami, KTORE ZNACZNIE utrudniaja aplikowanie o GC to albo jestem tak glupi i naiwny albo naprawde sie zakochalem. Moj problem i zadanie w tym zeby przekonac urzednika ze nie jestem glupi ani naiwny.

5. Zdziwilabym sie gdybyscie mieli jedno interview - raczej sa 2 i dopiero jest podejmowana decyzja (mowie o sprawach takich jak Wasza) => i to sa dodatkowe koszty na adwokata.

5. Jaki jest odstep czasowy pomiedzy tymi 2oma interview? I czy to oznacza ze jesli przejde pierwsze poprawnie to uzyskam Conditional Green Card(for 2years)? Wycztalem na jakiejs stronie, ze pierwsze interview jest 6 miesiecy od czasu wyslania petycji. Jesli USCIS PRAWNIE nie moze sie przyczepic do niczego, ale uzednik jest nadal sceptyczny to moze przyznac CGC i po 2och latach trzeba wrocic na nowe interview, ktore jest bardziej szczegolowe. Jezeli urzednik nadal jest sceptyczny to sprawa dopiero wtedy trafia przed sedziego immigracynego. Czy te informacje sa aktualne/prawdziwe?

7. I-134 nie jest w Waszym przypadku wymagana.

7. Tak wiem, w moim przypadku potrzebuje I-864

8. Milosc miloscia, ale dobrze byloby byc legalnie. Najprawdopodobniej was rodziela, moga nawet wstapic do was na kawe chlopaki z immigration, moze pojsc sprawa przed sedziego imigracyjnego. Jesli mezczyzna jest starszy - sprawa jest ciezka, ale nie beznadziejna; jesli kobieta jest starsza - sprawa jest beznadziejna, ale do przejscia... Tutaj jest duza roznica wieku; zwykle sie patrzy na to tak, ze to mezczyzna moze byc starszy; ona nie pracuje i nie placi podatkow.. widzisz, to sa te minusy, ktore od razu widac.. znam takie sprawy i one przeszyly - w wiekszosci nie bylo latwo (a nawet bylo bardzo ciezko) i w wiekszosci te sprawy kosztowaly ponad $10,000.

8. Co masz na mysli mowiac "chlopaki z imigration skocz na kawe" myslalem ze USCIS to chlopaki z immigration ? :) Jesli nas rodziela to przejdziemy przez fraud interview, ktore bedzie dosc szczegolowe(kolor sztoczecki do zebow, c'mon!) ale mysle ze mieszkajac i zyjac z soba jestesmy w stanie przez to przejsc. Wiem ze wiele par starszy mezczyzna-mloda kobieta przechodzi przez interview bez problemu bo spoleczenstwo sie przyzwyczailo do tego typu malzenstw. Starsza kobieta-mlodszy mezczyzna to nadal tabu. Ale jak napisalas sprawa chociaz ciezka mozliwa do wygrania - A TO JUZ COS :P

DWA DODATKOWE PYTANIA:

9. Co moge robic podczas czekania na Interview z USICS? Chcialem wyslac forme I-765 i I-131 razem z reszta. Na stronie pisze ze I-765 powinno przyjsc 65-90 dni od czasu otrzymania dokumentow. Na interview czeka sie z reguly pol roku. Czy to oznacza ze bede mogl legalnie pracowac oczekujac na Interview?

10. Zeby miec wspolne car insurance musze posiadac Driver License. Czy moge aplikowac o Driver License na podstawie I-765 albo jakiejs innej form?

Dzieki wielkie Karino za znalezienie chwili na moj post. Tak jak napisalem na poczatku jestes zywa legenda tego forum. Kiedy bylem jeszcze w Polsce w 2006 roku bodajze i szukalem informacji odnosnie Wyjazdu do USA to wszedzie mozna bylo tylko przeczytac "zapytaj Karine, Karina bedzie wiedziala etc etc" i nie mialas chyba wtedy rangi Administratora forum. Gratulacje wiec z powodu forumowego awansu :P

ZYCZE WSZYSTKIM UZYTKOWNIKOM TEGO FORUM UDANYCH SWIAT:

TYM CO OCZEKUJA NA SPRAWY IMMIGRACYJNE, POZYTYWNYCH WYNIKOW,

TYM CO EMIGRUJA DO USA, ZADOWOLENIA I POZYTKU Z PODJETEJ DECYZJI,

TYM CO JUZ WYEMIGROWALI DO USA, POPRAWY WARUNKOW W USA I BIPARTISAN POLICTICS :P

A TYM CO SA NIELEGALNIE I LICZA NA AMNESTIE...WZIECIA SPRAWY W WLASNE RECE I NIELICZENIA NA GWIAZDKE Z NIEBA...

MERRY CHRISTMAS!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1 nic urzednika moze nie obchodzic ze jestes mlody oraz tez jestes moze i ladny wiec mozesz sobie kogos innego poszukac ,bo masz ta sprawa przekonac urzednika ze jest to z milosci a nie ze mozesz sobie wybrac kogos innego,,jesli jestes z ta osoba to przekonaj urzad ze jestes naprawde

kolejna sprawa to ze urzednik moze wpasc i zobaczyc czy mieszkasz,popytac sie sasiadow,zobaczysz jak Wam sie zyje aby sie przekonac jak jest naprawde,ale czy tak bedzie to nie wiadomo

wszyscy tutaj piszacy pisza Ci ze ta sprawa ma pare minusow ale ze nie jest beznadziejna i nie masz zadnych szans..

Piszesz ze jestes na forum od 2006,szkoda tylko ze nie czytales,czytasz co jakis czas forum to bys wiedzial ze wysylajac papiery i jak bys dostal pozwolenie na prace to mozesz pracowac ale takie pozwolenie jest na jakis czas wiec jesli bys sie Twoja sprawa nie skonczyla wtedy musisz aplikowac jeszcze raz o takie pozwolenie o prace

co do prawka to jak wejdziesz na strone urzedu to zobaczysz co moze byc zakceptowane i co trzeba miec aby prawko dostac a i kolejna sprawa radze chodzic z papierami po roznych oddzialach bo wiele razy bylo tak ze w 1 miejscu cos nie wyszlo ale w innym juz tak ..

http://www.dmv.ca.gov/dl/dl_info.htm#BDLP

ps to ze mezczyni biora sobie dziewczyny mlodsze to ok ale ile jest takich spraw ze sie czeka ,ile jest takich spraw ze sprawa jest przekazywana dalej ale jakos tego sie duzo nie slyszy a jedynie ze komus sie cos tam udalo,,moze to i lepiej-po co pisac cos negatywnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...