Skocz do zawartości

Ślub Polaka W Polsce Z Obywatelką Polski I Usa


Rekomendowane odpowiedzi

witam, szukam fachowej odpowiedzi. jestem Polakiem i mieszkam w Polsce, niedługo wezmę ślub z moją narzeczoną posiadającą podwójne obywatelstwo-- USA i Polski. Ona mieszkała w stanach tylko parę miesięcy po urodzeniu, po czym powróciła do Polski i nigdy stąd nie wyjeżdżała. Po ślubie, który odbędzie się w Polsce, chcę ubiegać się o tymczasowa zieloną kartę i wspólnie wyjechać do USA. moja narzeczona nie ma aktualnego paszportu. czy w momencie rozpoczęcia postępowania w sprawie tymczasowej zielonej karty mogę się spodziewać wizyty domowej kogoś z urzędu, coś na wzór Urzędu Imigracyjnego, tak jak to ma miejsce w USA, czy też nikt nie będzie nas nachodził, ponieważ oboje jesteśmy obywatelami Polski i ślub tez odbywa się w Polsce??? czy ktoś ma osobiste doświadczenie w tej sprawie? jakie dokumenty będą potrzebne do tymczasowej zielonej karty i ile takie postępowanie z reguły trwa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

po 1 pytany bedziesz ale na terenie Ambasady USA w Warszawie co do Waszego zwiazku itd wiec na to nalezy zwrocic uwage i radze do tego sie przygotowac

kolejna sprawa to sponsorowanie,jesli nikogo nie bedziecie miec to GC zadnej nie dostaniesz i tak sie skonczy cala sprawa...z tym nachodzeniem to nie dlatego ze jestescie obywatelami polskimi ale mieszkacie w Polsce wiec...

chyba czytales strone Ambasady USA jak skladac papiery na pobyt staly dla Ciebie

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-...0_petition.html

paszport amerykanski

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-..._passports.html

oraz strona urzedu imigracji

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis

moze cos doda raffaello do tego ...cos napisze wiecej o procedurze w Polsce

ps starasz sie najpierw o wize na pobyt staly a juz w USA dostajesz tymczasowa GC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko o.k , tylko nie rozumie w ogóle tej kwestii z sponsorowaniem. skoro przyszła żona ma obywatelstwo i mieszka w Polsce to po co sponsoring i kto miałby nas sponsorować??? Jesteśmy w stanie wykazać się środkami finansowymi w wysokości ok.30.000 $, więc dlaczego ktoś musiałby w ogóle nas sponsorować ?/nie będę ukrywał, że nie bardzo rozumiem, co w naszej sytuacji miałby znaczyć sponsoring? W związku z tym, jakie byłoby najlepsze wyjście, abym po ślubie jak najszybciej otrzymał tymczasową zieloną kartę ale będąc jeszcze w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiesz sposoringu bo raz nie czytasz forum ,plus stron rzadowych dlaczego tak jest..bo to jest dla Ciebie aby jak pujdziesz na zasilek to rzad sciagnie kase od tej osoby za Ciebie ...wiec Twojej przyszlej zony to nie dotyczy

Takie cos ze sie Ty bedziesz sam sponsorowal to nie takie jest proste i latwe przez Polske bo moga Ci powiedziec ze to za malo lub tez cos nie tak i wtedy musisz szukac wspolsponsora lub innych form -spraw

poczytaj posty Kariny,Ona jakis czas temu o tym pisala

zapoznaj sie z ta strona dobrze i linkami po prawej stronie

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/men...000082ca60aRCRD

najlepsze wyjscie masz napisane na stronie Ambasady w USA oraz tutaj w tym temacie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, szukam fachowej odpowiedzi. jestem Polakiem i mieszkam w Polsce, niedługo wezmę ślub z moją narzeczoną posiadającą podwójne obywatelstwo-- USA i Polski. Ona mieszkała w stanach tylko parę miesięcy po urodzeniu, po czym powróciła do Polski i nigdy stąd nie wyjeżdżała. Po ślubie, który odbędzie się w Polsce, chcę ubiegać się o tymczasowa zieloną kartę i wspólnie wyjechać do USA. moja narzeczona nie ma aktualnego paszportu.

Twoja żona nie będzie mogła Ciebie sponsorować skoro nie ma tzw. domicile w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc krótko mówiąc, co mam zrobić po ślubie, aby ubiegać się o tymczasową zieloną kartę-jaka jest najkrótsza droga w moim wypadku?

A więc krótko mówiąc, co mam zrobić po ślubie, aby ubiegać się o tymczasową zieloną kartę-jaka jest najkrótsza droga w moim wypadku?

moja narzeczona wysłała wczoraj zapytanie na e-mail publicwrw@state.gov, podobno oni tam zajmują się takimi sprawami. zapytała się w e-mailu, jaki sposób postępowania ma podjąć, abym mógł uzyskać tymczasową zieloną kartę, teraz czekamy na odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/a nie lepiej czytac strony rzadowe,chyba ze nie umiecie za dobrze jezyka ...bo wogole znacie jezyk angielski?

bo tutaj masz o tym domicilu

http://travel.state.gov/visa/immigrants/in...nfo_3183.html#3

o pewnych sprawach mozna sie dowiedziec od dobrego prawnika ..jak dobrze poczytasz forum to bedziesz wiedziec dlaczego tak pisze

kolejny raz piszesz o tymczasowej karcie

ja dostaniesz jak bedziesz miec wize na pobyt staly tzn cr1 i jak wlecisz na teren USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wogole, to po co Ci "Zelona karta", jak mieszkacie, zyjecie i pracujecie w Polsce? Ona dostala obywatelstwo z "automatu", bo sie w USA urodzila. Jesli macie plany, aby rozpoczac w zycie w USA, to wtedy to troche zmienia, ale watpie, zebys dostal GC, tylko z tego powodu, ze zona jest obywatelka USA, a jej osrodek zyciowy jest w Polsce. Takie jest moje zdanie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...