Skocz do zawartości

Intership - Dobre Rozwiązanie


tomy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, trochę juz naczytałem się na tym forum o intershipie i innych wyjazdach do USA. Mam 32 lata, parę lat doświadczenia w handlu/zarządzanie - kieorwnik średniego szcebla, w czwercu kończę drugi kierunek studiów i chciałbym zaraz po obronie wyjechac na intershipa lub inny program. Jednakże po przeczytaniu wielu opini dalej nie wiem na jaki program zdecydowac się a chciałbym wybrać taki aby móc go przedłużyć i zostać potem jak najdłużej legalnie w USA. Powiem że 2000 r i 2001(zgubiłem gdzieś kopie dokumentów) byłem na WAT jednakże nie pracowałem u tego pracodawcy u którego miałem promesę, w dwóch kolejnych latach wyjeżdżałem na turystycznej wizie i podczas pracy posługiwałem się swoim SSN. W chili obecnej obawiam się że mogę miec z tego powodu problemy, chociaz opłacałem podatki a to u nich jest najważniejsze aby płacić podatki oraz ani razu nie przedłużałem sobie pobytu. Moje pytanie jest na jaki program najlepiej jest wyjechać, jaki program daje największe szanse, konsula nie biore pod uwagę bo z doświadczenia wiem że z nimi różnie bywa(ale jak jesteś fair i uczciwy oni tez tacy są i nie odmawiają wizy), czy wybrac zwykły intership, czy tez może profesional na 18 miesiecy. Z góry dziekuję za udzieloną pomoc i podanie paru wskazówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podatki sa wazne ale zlamales inne prawo jak praca nielegalna..Tak wiec nie byles nielegalnie,placiles podatki ale i tak z wiza oraz wjazdem mozesz sie pozegnac bo Konsula to nie obchodzi ze w tych kwestiach byles ok a ze zlamales inne prawo

o jakim fair mowisz?ze sie przynasz ze pracowales nielegalnie i za to maja Ci dac wize,moga Ci dac zakaz a nie wize ,plus anulowac Ci wize turystyczna,,i bedzie dobrze jak bedziesz miec zakaz na jakis czas...i ze kiedys dostaniesz wize oraz wjazd jak kiedys bedzie bez wizowy

i dobrze bedzie jak sie nie doszukaja tego ze tak zrobiles,ze leciales w jedno miejsce a byles w innym,bo to ze nie wyszlo teraz nie jest dowodem ze kiedys to nie wyjdzie,bp przy kolejnej wizie jak na intership

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mój błąd bo nie podałem że po tym wszytkim starałem się o wize turystyczną i dostałem na 10 lat, konsul udzielając promesy wprost zapytał się czy pracowałem podczas wcześnisjszych swoich pobytów na swoim SSN, odpowiedziałem że tak i pokazałem mu swój numer gdzie powinna byc adnotacja że ważne tylko z pozwoleniem na prace, a takiej adnotacji nie ma, więc uznał że pracowałem legalnie i nieczego w tym swoim kompie nie odnotował, ja po tym czasie jeszce raz przekraczałem granicę i nie było problemu, chociaz miałem pietra jak diabli na granicy bo bałem się że dogrzebia się.

A teraz jak to wszystko czytam i podobne są ostrzesze pzrepisy niz pare let temu obawaim się ze mogą się dokopać, cos znaleść chociaż raczej nic nie ma.

A bym zapomniał przy WAT pierwsze 3 tygodnie pracowałem tam gdzie trzeba było dopiero potem urywałem się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nic nie ma to zobaczysz jak teraz pujdziesz

kolejna sprawa to ile bylo takich spraw ze wiza byla,ktos polecial a potem zawrocony z granicy lub tez wiza nie wydana i dlaczego?a bo wyszlo wiele spraw pozniej

a moze byc tak ze nic nie ma i dostaniesz wize znowu...

kolejna sprawa to pracodawca,wiele razy bylo pisane na forum ze od danego pracodawcy zalezalo czy cos zrobil czy tez nie w sevis,,bo jak nic nie zrobil to ma sie czyste konto a jak zrobil to wiza na j-1,turystyczna mogla nie byc wydana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj o ile wiem to Sevis zacza dzialac po 09/11 wiec w 2001 wat nie bedzie tam odnotowany co innego to praca na turystcznej, ale tak samo ssn nie mial wtedy adnotacji wiec mysle ze masz szanse 50/50, a moze wiecej, mysle ze warto zaryzykowac zwlaszcza ze wszytko co piszesz mialo miejsce 10 lat temu , jak rozumiem, a wtedy system byl " mniej szczelny "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki odpowiedź, nie ukrywam że też niejako na to liczę że było to dawno i nieprawda i jest jakaś szansa na to że jakoś uda się, bo wówczas system nie był tak szczelny jak teraz i jest jakaś szansa. Ale tak jak piszesz jak nie spróbuję/ nie zaryzykuję to nie przekonam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...