Skocz do zawartości

Gdzie Spedzic 2miesiace


Rafal93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chce jechac na cale wakacje na kurs jezykowy i niewiem na jakie miasto sie zdecydowac

- Chcialbym moc czasem wyjsc na plaze i pokapac w morzu/oceanie (dlatego chce zeby bylo cieplo)

- Od czasu do czasu wyjsc na jakas impreze o ile uda mi sie wejsc ( mam 18lat ) jak nie to zostaja prywatki ;)

- dobrze by bylo jakby bylo sporo atrakcji w miescie bo przez 2miesiace musze miec co robic ;)

do wyboru mam takie miasta jak : Los Angeles (jest pare szkol jedna z nich miesci sie w beverly hills), San Francisco, Honolulu, San diego, Santa Barbara

Niemam tez jeszcze prawa jazdy i chcialbym wiedziec czy podczas takiego 2miesiecznego pobytu moglbym je wyrobic sobie w stanach ?

Moglbym wypozyczyc sobie tam skuter jezeli mam polska karte motorowerowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przyjeżdżasz na wizę turystyczną to oczywiście prawa jazdy w USA nie wyrobisz.Musisz posiadac social security i GC.Polskiej karty motorowerowej nawet nikomu nie pokazuj ;) . Miejsce pobytu musisz wybrać sam. Wszędzie latem jest gorąco.Ja wybrałbym Californię.Jeśli chodzi o imprezowanie to pamiętaj ,że w USA przed ukonczeniem 21 lat nikt Ci nawet butelki piwa nie sprzeda więc tylko imprezy bezalkoholowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na jakiej wizie bedziesz we USA?

kolejna sprawa to prawo jazdy,w jednym stanie musisz byc min 6 miesiecy aby cos zrobic a w innym pokazac ze jestes rezydentem-mieszkasz tam a wiec rachunki jakies plus paszport...wiec wszystko zalezy od stanu i ich przepisow..tak wiec wpisz w google dmv -i podaj stan i Ci wyjda strony www

To czym wieksze miasto to tym wiecej masz atrackji ale majac te 18 za duzo nie zrobisz w nie ktorych klubach i dyskotekach wiec pozostana te prywatki ale tez nie radze chodzic po pojanemu po ulicy i zalatwiac sie gdzie popadnie jak kto czasami bywa w Polsce ..

darek jest pare stanow ze majac wize turystyczna zrobi sie prawko jak np Nowym Meksyk,Utah,Washington i chyba ktos cos pisal o Kalifornii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjechal bym na wize J1 o ile sie nie pomylilem w kazdym badz razie bede tam chodzil do szkoly, jezykowej bo jezykowej ale szkoly, a wize turystyczna jakby co tez posiadam ;)

Czytalem ze w san francisco jest dosc chlodno ale z tego co piszesz to jest zimno w innych porach niz letnia tak ?

Glownie zastanawiam sie nad LA, San francisco, San diego i honolulu tylko czy bez auta nie bd mial problemu w jakims z tych miast ?

Jezeli chodzi o imprezy to jak mnie do klubu nie wpuszcza to z alkoholem na domowce nie bd mial raczej problemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na jakiej wizie bedziesz we USA?

kolejna sprawa to prawo jazdy,w jednym stanie musisz byc min 6 miesiecy aby cos zrobic a w innym pokazac ze jestes rezydentem-mieszkasz tam a wiec rachunki jakies plus paszport...wiec wszystko zalezy od stanu i ich przepisow..tak wiec wpisz w google dmv -i podaj stan i Ci wyjda strony www

To czym wieksze miasto to tym wiecej masz atrackji ale majac te 18 za duzo nie zrobisz w nie ktorych klubach i dyskotekach wiec pozostana te prywatki ale tez nie radze chodzic po pojanemu po ulicy i zalatwiac sie gdzie popadnie jak kto czasami bywa w Polsce ..

darek jest pare stanow ze majac wize turystyczna zrobi sie prawko jak np Nowym Meksyk,Utah,Washington i chyba ktos cos pisal o Kalifornii

Tak ostatnie 3 stany bez Californii.Tylko chłopak przyjeżdża na 2 miesiące więc wątpię aby zdążył jeszcze jeżdzić po Stanach żeby wyrobić prawo jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pomylki o wize to zalezy czy jedzieszz przez jakis program wymiany czy tez jedziesz sam

bo wymiana ma taki rodzaj wizy jak J-1 a wiza studencka ma F-1

widze ze celujesz w Kalifornie wiec prawo jazdy:

http://dmv.ca.gov/portal/home/dmv.htm

darek niech poczyta chlopak,poleci i sam sie przekona jak bedzie ..bo moze byc tak jak piszesz ze nim sie zajmie za takie cos to bedzie juz wyjezdzac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja byłam w Santa Barbara (mówisz o City Collage?)

jest plaża, słonce, 1,5 h drogi do LA, ja góry co chodzenia, muzea, mnostwo knajp i sklepów,

nie wpuszcze ciebie na zadna impreze jezeli masz 21 lat ale ten jest tez University od Califronia Santa Barbara i mnostwo studentow mieszka w Isla Vista takim wielkim kampusie, tak jest impreza caly tydzien i nikt nie patrzy na wiek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...