Skocz do zawartości

internship bez pośredników?


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

chciałem się zapytać czy można

wyjechać na program internship

bez pośrednictwa żadnych pośredników, biur podróży itd

którzy pobierają za to swoje pośrednictwo

około równowartość 1300 $ (wyjazd na półtora roku)

+jeszcze jakieś inne opłaty.Uprzejmie proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

chciałem się zapytać czy można

wyjechać na program internship

bez pośrednictwa żadnych pośredników, biur podróży itd

którzy pobierają za to swoje pośrednictwo

około równowartość 1300 $ (wyjazd na półtora roku)

+jeszcze jakieś inne opłaty.Uprzejmie proszę o odpowiedź.

Mozna bez polskich... Mozna zalatwiac to bezposrednio z organizacja amerykanska, ale to tylko w jakims stopniu zmniejszy koszt. Ponizej 1100 USD nie zejdziesz, a i to byloby trudne. :)

Bez zadnych posrednikow nie wyjedziesz, bo potrzebujesz kogos, kto wystawi Ci niezbedne dokumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponizej 1100 USD nie zejdziesz, a i to byloby trudne. :)

AIESEC. Koszt to kilkaset zlotych (300 PLN, jesli mnie pamiec nie myli).

Tak... myslalem oczywiscie o tych tradycyjnych Internshipach. Nie wiem czy tak kazdy "z ulicy" moze wyjechac z AIESECu (czy nie trzeba sie najpierw tam "zasluzyc"?). :roll: Jesli nie ma problemow z wyjazdem dla kazdego, po jakichkolwiek studiach, to czapki z glow. :smt040

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Moze wyjechac kazdy, kto ma status studenta, lub absolwenta (chyba do 2 lat po obronie, nie pamietam dokladnie).

Po jakikolwiek studiach? Nie do konca, ale nie musza to byc koniecznie studia biznesowe / ekonomiczne.

Jest sporo praktyk technicznych, sporo osob wyjezdza rowniez aby uczyc angielskiego (nie do USA oczywiscie, do krajow Ameryki Poludniowej, Afryki, Azji). Wiec wlasciwie prawie kazdy cos moze znalezc dla siebie.

A wiec Chomik - czapki z glow :smt040

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Moze wyjechac kazdy, kto ma status studenta, lub absolwenta (chyba do 2 lat po obronie, nie pamietam dokladnie).

Po jakikolwiek studiach? Nie do konca, ale nie musza to byc koniecznie studia biznesowe / ekonomiczne.  

Jest sporo praktyk technicznych, sporo osob wyjezdza rowniez aby uczyc angielskiego (nie do USA oczywiscie, do krajow Ameryki Poludniowej, Afryki, Azji). Wiec wlasciwie prawie kazdy cos moze znalezc dla siebie.  

A wiec Chomik - czapki z glow  :smt040

Droga (jesli pozwolisz) Dagmarciu,

Po pierwsze... zdjalem pol czapki z glowy. Po drugie: zebysmy nie wprowadzili mnienalta w pewnego rodzaju nadmierna chwilowa egzaltacje - ja uwazam, ze praktyki organizowane przez AIESEC to Internship z wyzszej polki. Czyli ze np. AIESEC ani nie bedzie chcial, ani potrafil przemycic osobe po technologii zywienia na praktyke w kasynie (bo i kasyn AIESEC pewnie nie oferuje, lecz powazne firmy typu Twoja...). Albo ze osoba po filologii klasycznej wyjedzie dzieki nim zasuwac przy szmacie na podstawie wymyslonego doswiadczenia zawodowego.

Jezeli uzytkownik mnienalt i inni zainteresowani sa tak wysoko wykwalifikowani jak np. Ty (i jest to szczera pochwala, nie ironia) i przejda rekrutacje, ktora na pierwszy rzut oka wyglada powaznie, to pieknie, iz beda mogli wyjechac za 300 PLN. Mysle zatem, ze jestes chlubnym wyjatkiem, jednak jakies 9kilka% chetnych musi sie zadowolic tym, co znajda w biurach lub sami sobie poszukaja - a to zazwyczaj sa kasyna, hotele etc o czym wszyscy doskonale wiemy...

Natomiast wielkie brawa dla Ciebie i tych, ktorzy wyjezdzaja z AIESECu... I szczerze chcialbym, aby ktos na Forum skorzystal z Twojego doswiadczenia i namiarow - http://www.aiesec.pl/ :wink:

Pozdrawiam z Łodzi,

Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
  • 2 tygodnie później...

odświeżam. czy jest jakaś szansa wyjazdu bez sponsora? Agencje ściągają naprawdę pokaźną prowizję...Np. praktykodawca nie może pomóc w otrzymaniu wizy jakiś list sponsorski czy coś w tym stylu?

prowizja biura zazwyczaj wynosi niecały 1000 PLN natomiast reszta opłat związana z programem jest pobierana przez fundację w USA (oferta praktyk, DS2019, ubezpieczenie medyczne na okres trwania praktyki, i inne dodatki). Nie ma takich możliwości czy sposobów aby wyjechać na praktykę bez sponsora (legalnie rzecz jasna) na postawie wizy J1 dlaczego? Bo tylko sponsor wystawi ci DS2019 bez którego nie ma sensu udawać się do Ambasady.

Pracodawca może ci napisać plan programu praktyk nic ponad to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje takie coś, że to sam pracodawca załatwia papiery od "pośrednika" i formalności a my mamy z tym bardzo niewielką styczność. Ja tak miałem - dopiero jak pracodawca w połowie załatwiania stażu powiedział mi, że jest taka organizacja z którą muszę przejść interview przez telefon i że od nich będę miał ubezpieczenie to się dowiedziałem, że w ogóle jakiś pośrednik jest. Ja nie płaciłem temu pośrednikowi nic, ale to dlatego, że opłacił to mój pracodawca. Te koszta, wynoszące $1000-$1500 to koszta wizowe ponoszone przez stronę sponsora wizy (to zawsze jest, tak jak my zawsze płacimy przed rozmową w ambasadzie) oraz koszty ubezpieczenia które jest obowiązkowe. Oczywiście jest też jakaś prowizja z której żyją ci pośrednicy ale to nie jest tak, że biorą całą kasę i bez pośrednika nic nie trzeba by było płacić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...