Skocz do zawartości

Internship Po Szkole - Potwierdzenie Doświadczenia Zawodowego


topos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich szanownych forumowiczów.

Jakiś czas temu po wymianie studenckiej odbytej w Anglii obudził się we mnie uśpiony podróżnik. Najwięcej moich myśli kieruje się właśnie do USA. Na pierwszy ogień planuję miesięczny wyjazd turystyczny ale to nie temat tego postu gdyż w tej turystyce głównie dzięki temu forum się raczej dobrze orientuj. Oprócz wyjazdu tylko turystycznego nie odrzucam dodatkowo możliwości wyjazdu na internship. W tym mam problem że studia kończę we wrześniu i na chwilę obecną ani w najbliższej przyszłości (rok) nie dam rady ani zdobyć odpowiednich funduszy ani załatwić formalności żeby wyjechać na praktyki jako student dlatego bardziej przymierzam się do spełnienia drugiego warunku jakim jest min. 2-letnie doświadczenie zawodowe.

Studiuję informatykę ze specjalizacją grafika komputerowa i jako grafik zacznę niedługo pracować (co również jest warunkiem koniecznym do wyjazdu czyli praca zgodna z kierunkiem <mam nadzieję że grafika komputerowa jest podpinana pod IT>) co doprowadza w końcu po tym długim wstępie do mojego pytania: jak rozliczane/sprawdzane jest doświadczenie zawodowe? Domyślam się, że głównie poprzez świadectwo pracy, które znowu otrzymuje się po odejściu z pracy (czego ja do końca też bym nie wykluczał gdyż mógłbym pracować zdalnie) co mnie martwi gdyż na początku przez czas nieokreślony będę związany jedynie umową o dzieło gdzie świadectwo pracy nie przysługuje. Zatem czy praca na umowie o dzieło/zlecenie nie jest zaliczana do doświadczenia zawodowego?

Mam nadzieję że tekst nie za długi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...