Skocz do zawartości

Wymagania Stawiane Pracodawcy Przy Programie Pct


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy są stawiane jakieś wymagania dla Pracodawcy przy programie Professional Career Training? Chodzi mi głównie o dochody firmy oraz liczbę osób zatrudnionych. W Almaturze powiedziano mi, że nie ma żadnych wymagań w tym względzie, ale kobieta mówiąc to chyba sama nie była pewna :) W dokumentach, w których od niej dostałem jest klauzula, która pasuje do mojej sytuacji:

"Zgodnie z decyzja Departamentu Stanu, jeżeli pracodawca nie ma obrotów rocznych większych niż 3 miliony dolarów, nie miał wcześniej żadnych praktykantów lub stażystów na programie Intership lub Trainee i nie zatrudnia więcej niż 25 pracowników, CIEE musi jechać i sprawdzić takiego pracodawce. Za taka wizytę CIEE pobiera dodatkowo bezzwrotna opłatę w wysokości $195."

Po wielu poszukiwaniach znalazłem chętnego Pracodawcę, branża inżynieria budowlana, z tym że firma jest mała (6 osó:blink:. Są szanse otrzymania wizy?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

czy są stawiane jakieś wymagania dla Pracodawcy przy programie Professional Career Training? Chodzi mi głównie o dochody firmy oraz liczbę osób zatrudnionych. W Almaturze powiedziano mi, że nie ma żadnych wymagań w tym względzie, ale kobieta mówiąc to chyba sama nie była pewna :) W dokumentach, w których od niej dostałem jest klauzula, która pasuje do mojej sytuacji:

"Zgodnie z decyzja Departamentu Stanu, jeżeli pracodawca nie ma obrotów rocznych większych niż 3 miliony dolarów, nie miał wcześniej żadnych praktykantów lub stażystów na programie Intership lub Trainee i nie zatrudnia więcej niż 25 pracowników, CIEE musi jechać i sprawdzić takiego pracodawce. Za taka wizytę CIEE pobiera dodatkowo bezzwrotna opłatę w wysokości $195."

Po wielu poszukiwaniach znalazłem chętnego Pracodawcę, branża inżynieria budowlana, z tym że firma jest mała (6 osó;). Są szanse otrzymania wizy?

pozdrawiam

Po pierwsze gratuluję ci znalezienia praktyki w ogóle, a po drugie gratuluję ci tym bardziej, że znalazłeś praktykę w budowlance. Słyszałem, że nie jest łatwo w tym fachu dostać się na intern.\pct. To, że firma jest mała to tym większy plus dla ciebie. Bardzo miło wspominam pracę wakacyjną w niedużym biurze geodezyjnym, jest lepiej kiedy pracuje się w mniejszej ekipie i ma się kontakt z szefem praktycznie w każdej chwili. Udało mi się nawet z moim szefem zaprzyjaźnić. Mimo, że byłem na początku tylko szeregowym pracownikiem, to dostałem auto służbowe do dyspozycji i pomoc w znalezieniu lepszego mieszkania. Chciałem aby szef sponsorował mnie na wizę H1-B, ale niestety nie jestem geodetą lecz inżynierem budowlanym, więc nie dało rady.

Odpowiadając na twoje pytanie, nie powinieneś mieć większych problemów z wizą na PCT, jeśli twój program praktyk będzie dobrze sporządzony. To, że firma jest mała nie ma większego znaczenia. Wiąże się z tym tylko, ta kontrola z CIEE, o której pisałeś. Jak poczytasz trochę na forum, to szybko się zorientujesz, że główny problem to dobrze sporządzony plan praktyk, czyli taki w którym wykazane zostało, że nie będziesz zwykłym pracownikiem, tylko praktykantem, który ma się czegoś nauczyć. Twoja firma jest mała i nie miała wcześniej praktykantów, więc twój szef może mieć problemy ze sporządzeniem dobrego planu. Dlatego powinieneś z nim w tym zakresie współpracować. Podeślij mu przykładowy plan, lub udziel jakiśch wskazówek. Ja bym tak zrobił, bo to jest najważniejsza sprawa przy ubieganiu się o wizę. No i musisz koniecznie potrafić opisać konsulowi co będziesz tam robił, i na czym twoja praca będzie polegała.

Dokąd się wybierasz???

Jak długo szukałeś???

Tylko przez internet???

Sorry za te pytania, ale też się zastanawiam nad PCT.

Trzymam kciuki.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za słowa otuchy;)

Zdaję sobie sprawę, że placement plan jest bardzo istotny (naczytałem się o tym na forum) i uświadomiłem pracodawcę o tym. Podesłałem mu jakieś wskazówki znalezione w necie, jak go wypełnić, ma się też w tej sprawie kontaktować z CIEE w razie wątpliwości. Jest właśnie na etapie wypełniania dokumentu więc zobaczymy co naskrobie;)

Jeśli chodzi o firmę, to wyszło wszystko, jak to często w życiu bywa, z przypadku. Oczywiście szukałem długi czas Pracodawcy, ale jak mówisz, rynek jest ciężki i wszelkie próby zostawały bez odzewu, więc już w zasadzie się poddałem. W między czasie zrobiłem sobie kurs online jednego z programów BIM z człowiekiem z Indii, no i pewnego dnia napisał do mnie człowiek z firmy z CA w sprawie referencji, bo też chciał robić ten kurs. Jak się podpisał, że jest z CA to stwierdziłem, że nic mi nie szkodzi zapytać o sytuacje na rynku, czy dalej tak ciężko itd., bo szukam od jakiegoś czasu Sponsora ale bez sukcesu. On odpisał, że stagnacja wciąż jest, choć widać światełko w tunelu;) ale w zasadzie to oni kogoś szukają ze znajomością tego programu. No i tak od maila do maila, telefonu do telefonu, doszło do momentu w którym dziś jesteśmy:)

pozdrawiam i życzę powodzenia wszystkim szukającym;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...