Skocz do zawartości

Paczka Usa -> Polska A Cło


Antonii

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nie wiem jak jest z Polamerem, ale jeśli wysyła się zwykłą paczką pocztową używane rzeczy (bez opakowań, instrukcji, no i bez paragonów i faktur) i oznaczy jako "gift" to przeważnie się nie płaci. Może też w tym pomóc wysyłanie różnych rzeczy na raz. Ja tak parę paczek wysłałem - trochę elektroniki, jakieś ciuchy, słodycze - wszystko ładnie wypisałem na kwitku pocztowym i podałem wartość paczki jakieś 200 czy 300 USD. Cła ani żadnych problemów nigdy nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiego czegos ze kazda przesylka na poczcie jest okradana ,,to tak ze kazdy zagranica pomaga ;)i jest dobry

sprawa z wpisywaniem jest taka ze zalezy na kogo popadnie,osoby odpowiednie wiedza ze mozna wpisac nizsza kwote a tam bedzie cos drogiego i teraz na kogo i co popadnie to jest pytanie bez odpowiedzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...

Witam

Trochę odświeżę temat nakładania cła na przesyłkę. Wiadomo, że cło głownie nakładane jest od zasugerowanej wartości przesyłki wpisanej przez nadawcę.

Mam takie pytanie. Zamierzam zakupić bilet na festiwal muzyczny. Bilet + carpass kosztuje 225$. Pytanie takie czy mogą mi na to nałożyć cło? to nie do końca ma taką wartość tzn wartością jest udział w tym festiwalu, ale sam bilet jako fizyczny kawałek papieru tyle wart nie jest. Może ktoś pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli wartość przesyłki określona będzie na $225, to od takiej wartości mogą Ci naliczyć cło.

Ich nie bardzo interesuje, co jest w przesyłce, bo bardziej waże dla nich jest, ile przesyłka jest warta.

A nie masz możliwości kupić tego biletu i carpassa w formie PDF?

Wtedy mógłbyś sobie wydrukować to w domu i zaoszczędzić na przesyłce i niepokoju, czy to dojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trochę odświeżę temat nakładania cła na przesyłkę. Wiadomo, że cło głownie nakładane jest od zasugerowanej wartości przesyłki wpisanej przez nadawcę.

Mam takie pytanie. Zamierzam zakupić bilet na festiwal muzyczny. Bilet + carpass kosztuje 225$. Pytanie takie czy mogą mi na to nałożyć cło? to nie do końca ma taką wartość tzn wartością jest udział w tym festiwalu, ale sam bilet jako fizyczny kawałek papieru tyle wart nie jest. Może ktoś pomóc?

Szanse praktycznie zerowe ze to ocla. NIe przejmowalbym sie zupelnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...