Skocz do zawartości

Internship 2011- Ktoś Aplikuje?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Zastanawiam się czy są osoby na forum, które są zainteresowane wyjazdem na internship ( po kierunku studiów lub Trainee) w najbliższym czasie? Nie ukrywam, że sam zbieram potrzebne informacje i w najbliższym czasie mam zamiar rozpocząc całą procedurę ( pierwszym krokiem będzie próba znalezienia pracodawcy dla mnie i mojej przyjaciółki). Dobrym pomysłem moim zdaniem jest stworzenie miejsca gdzie będziemy mogli wymieniac się informacjami i ewentualnie wspierac ( biorąc pod uwagę obecną sytuację ekonomiczną USA może byc sporo tego wspierania:) )- stąd ten wątek. Co myślicie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

ja się caly czas zastanawiam, rozwazania miedzy w&t a internship....póki co to narazie te rozwazania są skierowane bardziej na w&t

,

napewno w przyszlym roku - prawdopodobnie po marcu 2012

na w&t chcialem w tym w lato, juz nawet sie zarejestrowalem itp, ale potem sie wycofałem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej razznar

Po jakim kierunku jestes oraz czy masz juz jakies sprawdzone biura

hej adam2008

Skończyłem filozofię- komunikację społeczną jednak planuję wyjechac na program internship trainee- fiozofia raczej nie ma wzięcia:) ( mam 5 lat doświadczenia w pracy w banku). Na razie jestem na etapie poszukiwania pracy, nie jest to łatwe. Nie mam żadnych sprawdzonych biur, będę się starał załatwic wszystko bezpośrednio przez sponsora - słyszałem, że CICD jest solidne- nie chce płacic polskim pośrednikom za coś, co mogę zrobic sam.

A ty? na jakim etapie jesteś? Jakie studia skończyłeś?

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się caly czas zastanawiam, rozwazania miedzy w&t a internship....póki co to narazie te rozwazania są skierowane bardziej na w&t

,

napewno w przyszlym roku - prawdopodobnie po marcu 2012

na w&t chcialem w tym w lato, juz nawet sie zarejestrowalem itp, ale potem sie wycofałem:)

Ilya.

Czemu się wycofałeś? w&t to bardzo dobry sposób na zweryfikowanie czy USA jest dla Ciebie. Szczerze polecam ten program, pozwolił mi uświadomic sobie, że Ameryka to naprawdę ciekawe miejsce, różniące się bardzo od naszej ojczyzny. Zachęcam do ponownego się zapisania na program, jeżeli to jeszcze możliwe:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam troche ciezkie studia,ogolnie straszne bagno, a jestem juz przed samym koncem....

gadalem z 1 panią z whynotusa ze spokojnie moge starac sie o wize jeszcze gdy bede studentem, a pojechac na w&t po obronie:) i tak tez chce zrobic...4miesiace pracy+1 miesiac zwiedzania:)

no...ewentualnie ten internship...ale narazie wiem tylko ze taki program istnieje...nie wczytywalem się...

ale: gdyby było to nie w tym tylko w przyszłym[studia]: to prawdopodobnie i ja byłbym chętny z wami....

co prawda nie wiem czy moj kierunek mi na to pozwli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Ja jestem po informatyce ale to ciagle nic bo trzeba znac dobrze jezyk

Natomiast jesli masz doswiadczenie w banku to pierwsza oferta jest dla ciebie co o niej sadzisz ??

http://www.interns.pl/81/59_oferty-praktyk-USA

Adam 2008

Wielkie dzięki za linka, ja pracuje w banku ale na stanowisku sprzedażowym - na takich szukam ale jeśli się nie uda, będę poszerzał obszar zainteresowań:).

Tobie powinno być łatwiej coś znaleźć, IT to chyba chodliwy temat:) Jak z językiem? Kiedy planujesz wyjazd do USA?

Dzwoniłem dziś do ambasady USA aby się dopytać, czy prowadzenie działalności gosp. jest normalnie wliczane do doświadczenia zawodowego jednak Pani odesłała mnie do sponsora - powiedziała, że oni nie mają tego typu informacji:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam troche ciezkie studia,ogolnie straszne bagno, a jestem juz przed samym koncem....

gadalem z 1 panią z whynotusa ze spokojnie moge starac sie o wize jeszcze gdy bede studentem, a pojechac na w&t po obronie:) i tak tez chce zrobic...4miesiace pracy+1 miesiac zwiedzania:)

no...ewentualnie ten internship...ale narazie wiem tylko ze taki program istnieje...nie wczytywalem się...

ale: gdyby było to nie w tym tylko w przyszłym[studia]: to prawdopodobnie i ja byłbym chętny z wami....

co prawda nie wiem czy moj kierunek mi na to pozwli

Wyjazd po obronie wydaje się być dobrym pomysłem, może uda ci się też odbyć jakieś rozmowy z potencjalnymi pracodawcami na internschip. Podobno będąc już w USA łatwiej coś znaleźć- nie mam tego typu doświadczeń. Co studiujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budownictwo, sprawdzalem jakies przykładowe oferty prac co mi przyslali z whynotusa i były moze ze 3,4 pozycje prac fizycznych,typowo budowlanych-dla mnie ok:)....ale to bylo do w&t

co do internshipa to nie orientuje sie, nie wiem jak jest, wiem jedynie ze trzeba miec caly plan praktyk, i troche tez poczytalem w necie na temat ogólnie budownictwa w usa - kryzys jest

moglbym w sumie pobroobowac sie dostac gdzies do jakiegos biura itp, ale to juz mega ciezko by bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...