Skocz do zawartości

Kalifornia Poruszanie Się Po Okolicy :)


BlackAngel

Rekomendowane odpowiedzi

Czesć wszystkim, otóż lecę do USA do LA, będę w hotelu niedaleko Six Flags w Santa Clarita no i nie wiem jak się dotransportować z lotniska ?? Czy jest tam jakiś rower czy coś jeśli chodzi o naprzykład dotarcie do ulicy blue clud dobrze by było jakby ktoś mi powiedział kto zna tą okolicę, będe niezmiernie wdzieczna.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Czesć wszystkim, otóż lecę do USA do LA, będę w hotelu niedaleko Six Flags w Santa Clarita no i nie wiem jak się dotransportować z lotniska ?? Czy jest tam jakiś rower czy coś jeśli chodzi o naprzykład dotarcie do ulicy blue clud dobrze by było jakby ktoś mi powiedział kto zna tą okolicę, będe niezmiernie wdzieczna.... ;)

O rowerach wiem tyle ze kradna w LA. Nie mam czasu sie rozpisywac ale zobacz i poczytaj http://www.lawa.org/welcome_LAX.aspx?id=132

http://www.lawa.org/welcome_lax.aspx?id=1240

http://www.metro.net/around/maps

Najlepiej jednak wypozyczyc car , to jest podstawowy srodek transportu w LA jako ze pewne dzielnice beda dla ciebie niebezpieczne .

Milego pobytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lotniska możesz złapać taki śmieszny busik. Jeżdżą dość często i są różne. Szukaj pod hasłem "LAX shared vans" albo "LAX shuttle bus". Przykład: http://www.primetimeshuttle.com/ Są też większe busy (np. http://www.sbairbus.com/ ). Do Santa Barbary płaciłem chyba coś rzędu $60 za SB airbus. Do Camarillo chyba $40 za prime time shuttle. Do Santa Clarita jest 50 mil, więc raczej bez podwózki się nie obejdzie: http://maps.google.com/maps?f=d&source...mp;t=h&z=10

Do zwiedzania potrzebny będzie samochód. W USA odległości są ogromne, rowerem to możesz sobie co najwyżej do spożywczaka jeździć. Wszędzie jeździ się autostradami a tam nawet jak byś chciała to rowerem przeważnie nie można, a tym bardziej z buta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć - Natalia jestem, rozumiesz prawie dobze, mianowicie nie wiem jak dotransportować się z lotniska oraz nie wiem jak zwiedzać, czym się poruszać, tak czy siak... :/ Help me please ;)

Nie chce nic mówić, ale skoro mówimy o LAX i o Magic Mountain to jest to dystans około 70 kilometrów, czyli raczej nie na rower po kilkunastogodzinnym locie, na dodatek z bagażami. Nie jestem z tamtych okolic, ale z tego co mi wiadomo to nie ma bezpośredniego połączenia z LAX do Six Flags. Można wypożyczyć auto zaraz na lotnisku. Możesz też pojechać taksówką albo busem, szybko i wygodnie, ale dość drogo (taxi ok. $150, busem z połowę, może trochę więcej). Jak koniecznie chcesz się szlajać transportem publicznym przez kilka godzin (na pewno najtańsza opcja), to weź Flyaway z LAX do Union Station, a stamtąd Metrolink, trasa Antelope Valley, do Newhall Station, jakieś półtorej godziny jazdy. Potem musisz dojechać do MRTC (McBean Regional Transit Station), albo liniami 1 i 2, albo liniami 4 i 14 (obydwa co 15 minut). Stamtąd jedziesz linią 3 i 7 prosto do Magic Mountain. Nie wiem jak to się ma do rzeczywistości, znalezione na necie.

Czym się przemieszczać na miejscu to zależy jakie dystanse chcesz pokonywać. Jak takie jak pierwszego dnia to najlepiej wypożyczyć/kupić samochód (nie wiem na jak długo zostajesz), ewentualnie transport publiczny, ale to też zależy gdzie chcesz jechać. Jak chcesz jeździć tylko po najbliższej okolicy to na upartego rower wystarczy, ale to też zależy gdzie, bo po autostradzie rowerem to raczej nie bardzo. Używany rower możesz kupić za parę dolarów na craigslist.org.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja niestety nie mam prawa jazdy, więc sobie nie wypożyczę auta, a szkoda... :P( Ale jakby ktoś chciał mnie powozić to zbieram zgłoszenia ;) Pozatym dziękuję za rady, ale i tak nic konkretnego nie wiem, najlepiej to by fajnie było żeby było coś poprostu bezpośredniego, pozatym to z tego co patrzę to właśnie mój hotel jest przy Railroad Ave czyli to chyba jest właśnie autostrada ile się nie mylę??? Możecie mi powiedzieć kurczę czy jak już uda mi się ten rower kupić czy nie wiem co z nim zrobić to dojechać od mojego hotelu do tych wszystkich punktów rozrywkowych i do ulicy BLUE CLOUD i ile do tej ulicy jest kilometrów mniej więcej ? Proszę widzę że niektórzy z Was pewnie tam byli więc się orientują mniej więcej.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg google maps z Twojego hotelu do parku Six Flags rowerem jest ponad 11 kilometrów. Do ulicy Blue Cloud prawie 12. Autem mniej, bo nie wszędzie da się jechać rowerem.

Wyszukaj sobie trasę z LAX do Santa Clarita i tam będziesz miała kombinowany dojazd komunikacją zbiorową.

Nie wiem, na ile to jest wiarygodne.

Wejdź sobie na: http://www.metro.net/ i znajdź dojazd. Bo choć ta komunikacja jest tylko dla obszaru metropolitarnego LA i najbliżej dojedziesz do San Fernando, to zostanie Ci jeszcze godzina drogi transportem zbiorowym do Santa Clarita.

Ale ostatecznie się tam dostaniesz ;)

Ja nie korzystałam z transportu zbiorowego. Po okolicy poruszałam się autem. Ale komunikacja zbiorowa jeździ. Jednak bez kilku przesiadek się nie obędzie, więc droga, którą autem da się pokonać w niecałą godzinę, może zająć - w najlepszej opcji - trzy godziny.

Niestety bez samochodu w Kalifornii jesteś uziemiona. Rowerem (jeśli uda Ci się takowy zdobyć), to pojeździsz tylko po najbliższej okolicy, no, chyba że jesteś w stanie przejechać na nim dziesiątki kilometrów. Pozostaje komunikacja zbiorowa, która zabiera dużo czasu. Samo Los Angeles jest ogromnie rozciągnięte po powierzchni, a większość ludzi ma auta, bo inaczej się nie da, a przynajmniej jest trudniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja niestety nie mam prawa jazdy, więc sobie nie wypożyczę auta, a szkoda... :P ( Ale jakby ktoś chciał mnie powozić to zbieram zgłoszenia ;) Pozatym dziękuję za rady, ale i tak nic konkretnego nie wiem, najlepiej to by fajnie było żeby było coś poprostu bezpośredniego, pozatym to z tego co patrzę to właśnie mój hotel jest przy Railroad Ave czyli to chyba jest właśnie autostrada ile się nie mylę??? Możecie mi powiedzieć kurczę czy jak już uda mi się ten rower kupić czy nie wiem co z nim zrobić to dojechać od mojego hotelu do tych wszystkich punktów rozrywkowych i do ulicy BLUE CLOUD i ile do tej ulicy jest kilometrów mniej więcej ? Proszę widzę że niektórzy z Was pewnie tam byli więc się orientują mniej więcej.... :D

To ponad dwie godziny drogi, do tego wioska na odludziu, więc bezpośredniego transportu po prostu nie ma.

Avenue to taka normalna droga, autostrada to highway/freeway. Co takiego masz na tej ulicy Blue Cloud to nie mam pojęcia, bo to już takie wioski że ho ho. Nie wiem dokładnie gdzie ten hotel na Railroad masz, ale do Six Flags to około 10 km, a do Blue Cloud ponad 15, po górach... Nie zdziw się też, że niektóre z tych dróg mogą być prywatne, czyli dojazd tylko dla tych, którzy tam mieszkają.

Niezbędnik przetrwania:

- craigslist.org, tam znajdziesz wszystko, od mebli, przez samochód, pracę, mieszkanie, po chłopaka. Możesz tam też szukać ludzi do ride share, chyba że Cię stać na prywatnego szofera na każde zawołanie.

- maps.google.com/mapquest.com/maps.yahoo.com itp. - do szukania gdzie co jest, jak dojechać i jak daleko.

- ogólnie google/internet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próba transportu środkami publicznymi po locie z Polski jakoś nie wydaje mi się dobrym pomysłem, zwłaszcza jeśli to wszystko będziesz przechodzić pierwszy raz. Po takim locie człowiek na prawdę jest tak wyczerpany, że w pociągu można między przystankami zasnąć... Jak nie masz prawka to będzie na prawdę lipa. Zastanawiam się na jakich zasadach tam jedziesz, skoro tak wygląda Twoja sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...