Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm ale jeśli pracodawca wystawia taką ofertę i to na 25 osób, to czy nie znaczy, że mimo kosztów chce zaryzykować? Mówię o ofercie wspomnianej powyżej.

Mam ciężką sytuację - chcę jechać na Worka teraz latem, ale z powodu zmian przepisów zamiast drukarni mam wybrać jedną z ofert, które zostały, a że jadę w lipcu, to zostają mi tylko 2 parki rozrywki, i na krótki czas. Więc zastanawiam się czy nie lepiej zrezygnować z Worka póki mogę, i liczyć na to, że to H2B wypali.. Ale skoro wszyscy tak straszą, że nie jest łatwo, chociaż widzę, że kilka osób było, to już nie wiem co zrobić. Ktoś jest w stanie realnie ocenić szanse, że ten H2B wypali? Podobno w zeszłych latach były problemy też, bo agencje jednak żądały opłat jakiś, a to niezgodne z przepisami...

A jeżeli zrezygnowałabym z wyjazdu już po podpisaniu kontraktu z parkiem, kiedy już złoże dokumenty na wizę, to oprócz konsekwencji finansowych wspomnianych z umowie, czy są też jakieś konsekwencje typu mogę mieć problemy z H2B?

Dziękuję za odpowiedzi wszelkich ogarniętych osób :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

@Magdako,

Zazwyczaj jeżeli pojawia się taka oferta to znaczy, że pracodawca już podjął ryzyko i postarał się o uzyskanie pozwolenia na zatrudnienie kogoś z za granicy. Tutaj może mnie poprawić Karina bo nie jestem pewien jak to jest obecnie, ale kiedyś na jednej petycji można było zrobić do 20 osób albo do 25 nie wiem, ale petycja mogła być pod konkretne osoby lub ogólna czyli bez podawania nazwisk w petycji. Wtedy program jest otwarty (czyli z petycji skorzystają osoby które zostaną rekrutowane oraz otrzymają wizę w Ambasadzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ale jeśli pracodawca wystawia taką ofertę i to na 25 osób, to czy nie znaczy, że mimo kosztów chce zaryzykować? Mówię o ofercie wspomnianej powyżej.

Mam ciężką sytuację - chcę jechać na Worka teraz latem, ale z powodu zmian przepisów zamiast drukarni mam wybrać jedną z ofert, które zostały, a że jadę w lipcu, to zostają mi tylko 2 parki rozrywki, i na krótki czas.

masz na mysli quad graphics?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ciesze sie że temat odżył. Szperajac po internecie natknąłem się na oferte pracy w Stanach i moją uwage przykuło jedno niesamowite zdanie, nt wyjazdów na wizie H2B, że nie trzeba być studentem. Tak sie sklada,że studia już skonczylem i zawsze marzylem o wyjezdzie na WAT do USA,niestety marzenia tego nigdy nie zrealizowałem,niedawno nawet kombinowałem z pojściem do szkoły policealnej,by tylko załapać sie jeszcze na wyjazd ale sobie odpuściłem takie kombinowanie. Aż tu niespodziewanie taka pozytywna informacja i moje studenckie marzenie odżyło.Nie wiem czy ktoś z was również decyduje się na tą wize dlatego, ze nie jest studentem? I co mnie dziwi, to te obawy,że koszty wzrosły i można tej wizy nie dostać(Z tego co zrozumiałem to pracodawca może sie wycofać a nie biuro,bo dla niego to będzie za drogo ?)...to dlaczego biuro wystawia oferte pracy na tej wizie ? Moim zdaniem,jezeli ktoś coś pisze,to nie rzuca chyba słów na wiatr. Zaużmy,że zgłosze sie do tego biura a tam mi powiedzą, że to jeszcze nic pewnego ? Tak to wygląda ? Dla mnie w sumie opłata nie stanowi problemu, jeżeli trzeba będzie dodatkowo zapłacić to najwyżej zapłace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaużmy,że zgłosze sie do tego biura a tam mi powiedzą, że to jeszcze nic pewnego ? Tak to wygląda ? Dla mnie w sumie opłata nie stanowi problemu, jeżeli trzeba będzie dodatkowo zapłacić to najwyżej zapłace.

Gdyby chcieli od ciebie pobrać opłatę za program to automatycznie łamali by prawo bo zgodnie z nowymi wytycznymi od kandydata na H2b nie powinno pobierać się opłat programowych poza wiza którą musisz sobie opłacić i ubezpieczeniem zdrowotnym. Także zakładam, że aplikacja na program nie wiąże się z opłatami.

Na Bank Quad/Graphics, miałam to samo. Tylko ja musiałam zrezygnować choć baaaaaaaardzo chciałam jechać. Teraz kombinuje jakiś inny wyjazd ale cóż, ciężko jest.

To może zobacz co z tym H2B bo innej opcji dla ciebie nie widzę. Chyba że chcesz wyjechać na praktyki zawodowe do USA. Wtedy możesz wyjechać na 6 albo 12 albo 18 miesięcy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...