Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :)

Moja sytuacja wygląda nastepująco. Jestem studentką 2 roku i chce wyjechac na caly sierpien do USA do chlopaka, ktory przygotowywuje dla mnie zaproszenie. Bylabym tam caly sierpien i chcialam isc do jakiejs pracy dorywczej, a nie moge miec wizy turystycznej bo wtedy nie bede miala jakiegos numeru, ktory pozwalaby mi na podjecie pracy. no i przy turystycznej trzeba jeszcze "tam" przejsc. Chce sie ubiegac w takim razie o wize J1 lub F1, czy nawet B2? doradzcie mi bo nie wiem czym tak naprawde roznia się od siebie. Dzieki za info! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie ambasady USA są wyjaśnione wszystkie kategorie wizowe.

F-1:

http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wi...cy-naukowi.html

J-1:

http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wi...o-naukowej.html

Raczej nie da się na nich wyjechać tylko na sierpień.

Pierwsza to wiza studencka (czyli dla osób, które chcą tam pojechać na studia, więc nie do pracy), a na drugiej już odbywają się wyjazdy, więc na staranie się o wizę jest chyba za późno. Ale jakbyś napisała do firm zajmujących się 'work & travel', to może coś by się jeszcze znalazło. Ale taki wyjazd wiąże się z pewnymi kosztami, które dopiero po programie się zwracają. Jednak chyba trzeba tam być ponad miesiąc, żeby to się opłacało (albo na tyle dobrze zarabiać, żeby zwróciło się wcześniej :))

Zaproszenie nie jest do niczego potrzebne.

Wiza B1/B2 to właśnie wiza turystyczna i jak sama nazwa wskazuje, nie służy do pracy, a do pobytu turystycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcialabym zapytac sie kogos na forum o rade jak wyjechac do usa. niestety nie mam rodziny w usa, ktora by mi mogla doradzic.

Staralam sie o wize do usa juz 2 razy:

-najpierw w konsulacie powiedzialam, ze chce wyjechac do chlopaka amerykanina pomoc mu w tlumaczeniach dla jego firmy. wtedy nie pracowalam ani nie studiowalam. konsul powiedzial, ze wiele takich dziewczyn wyjechalo do chlopakow i nie wrocilo i zeby chlopak na mnie wypelnil petycje.. wiec zle zrobilam za piewrszym staraniem sie o wize, ale nie mialam z tym nigdy doczynienia.

- drugi raz skorzystalam z pomocy biura, ale wtedy tez nie dostalam wizy. pracowalam wtedy zagranica i mialam zarobki w euro i napisalam, ze chce jechac na sylwestra na floryde i na zakupy. konsul zapytal czy jestem mezatka i kim jest ten amerykanin dla mnie, o ktorym starajac sie o wize za pierwszym razem poweidzialam, ze jest moim chlopakiem. ja odpowiedzialm, ze to stara historia i ze jade sama.

tak wiec nie moge tej wizy dostac. chcialbym zapytac sie czy ktos moglby mi doradzic. z mojego otoczenia wiele osob dostaje wizy. sa to uczennice liceum, ktore jada na wakacje do cioci, studenci na program work and travel, jedna osoba na wize narzeczenska i zabrala siostry i jedna bedac na stazu na wize turystyczna.

tak wiec prosze o jakas rade , moglabym podjac studia lub prace w polsce...... prosze o jakies wskazowki

wiza narzeczenska i malzenska nie wchodza w gre. nie zamierzam zostawac w usa rowniez nie mam tam rodziny a sama nie chce byc w tak duzym kraju.

rowniez amerykanin o ktorym powiedzialm ze jest moim chlopakiem oraz pare znajomych osob z usa mogyby napisac do konsulatu ze ja powroce w terminie na jaki dano by mi wize.

chcialbym tylko wyjechac zobaczyc usa na krotki okres czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie pisane listow nic by nie dalo i nie daje za duzo--bo jesli Ci sie odwidzi to te osoby odpowiedza jakos za to?raczej nie prawda..

Kolejna sprawa to napisalas juz dlaczego za 1 razem wizy nie otrzymalas oraz za 2 razem-jesli nawet powiedzialas ze nie lecisz do chlopaka

czasami co innego sie mowi a co innego widac po rozmowie-zachowniu lub tez ta osoba dana nie uwierzyla Ci ze juz nie masz chlopaka i ze jest to stara historia

Teraz zalezy kiedy bylas po ta wize 1-kiedy bylas po wize 2 ..jaka byla przerwa i jaka jest teraz jakbys poszla

bo co Konsul to moze byc inna odpowiedz .

Bo mozesz isc do pracy,mozesz isc na studia ale na jakiej wizie chcesz jechac ?wjechac na teren USA?bo to jest wazne pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piewszy raz sie staralam 2.5 roku temu, ostani, pol roku temu.

chcialabym wyjechac na krotki okres i jezdzic czesto. ale nie wierze, ze dadza mi wize.

czy wiecie jak sie zaprezentowac, jaka przyjac postawe, co powiedzic, jak to ulozyc?

czy powiedziec ze chce jechac z kolega, ktory juz ma wize?

czy powiedziec, ze chce jechac z siostra, ktora ma obywatelstwo kraju europejskiego i automatycznie moze jechac na 3 miesiace bez wizy? dodam, ze siostra jeszcze sie nie wybrala do usa. jednakze bierze udzial w loterii wizowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to nie ma recepty.

Najlepiej podejść do całej rozmowy na luzie, nie na zasadzie, że jak nie dostanę wizy, to będzie koniec świata.

Przynajmniej ja tak podchodziłam ;)

Leciałam sama, do nikogo, żadnych zaproszeń, zaświadczeń, niczego. Widocznie przekonywująco mówiłam, skoro wizę dostałam.

Czy Twoja sytuacja się zmieniła przez te pół roku, od kiedy ostatni raz starałaś się o wizę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

zamierzam znow starac sie o wize turystyczna. mam stala prace w polsce. bede jechala z moim przyjacielem Belgiem z Brukselii.. dodam,ze jego praca polega na podrozach glownie do ameryki poludniowej i instalacji tam maszyn. cos miedzy nami "zaiskrzylo" ja moge jechac na krotki czas tylko.

myslicie, ze mam teraz szanse na wize, jesli dwukrotnie mi jej odmowiono z powodow, ktore opisalam wyzej w tym poscie, a dotycza tego ze wczesniej chcialam jechac do mojego "chlopaka" z usa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest brane pod uwage

jak bylas za 1 razem jak i za kolejnym

ze teraz po co lecisz,z kim ...I teraz na kogo popadniesz taka mozesz odpowiedz w sprawie wizy

jedna osoba uwierzy Ci ze cos Cie laczy z tym Belgiem i lecisz na krotko do USA czy tez z przesiadka a inna bedzie miec ale ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...