Skocz do zawartości

Wiza L-2 A Edukacja W High School


Quito

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jest tomój pierwszy post, więc witam wszystkich! :)

Obecnie mieszkam z moim synem (bez żony) w Hiszpanii. Oboje mamy już obywatelstwo hiszpańskie.

Planuję w sierpniu polecieć do USA i przenieść swoją firmę tam, dokładniej do Wyoming.

Mój syn chce wykorzystać to i chciałby polecieć tam na ostatnią klasę liceum. Problem jest jednak w tym, że będę w tym roku często podróżował i zbytnio nie będę obecny w domu (w tym wypadku już w USA).

Z pomocą przyszedł mi brat (który już mieszka w USA), który zgodził się na 'przetrzymanie' na rok syna. Tylko problemem jest, że mieszka on w New Jersey.

Syn planuje pójść na studia właśnie w USA, także byłoby wygodniej jakby dostał amerykańskie świadectwo (już pisał sat'a).

Ja będę posiadał wizę L-1, zaś syn L-2. Oboje będziemy się ubiegać jako Hiszpanie o te wizy :)

Reasumując: czy wiza (L-2) będzie mu umożliwiała 'darmową' naukę w liceum w każdym stanie w USA (i w tym przypadku w nj)?

P.S. Jaki typ wizy, to wyczytałem ze strony ambasady. Nie ma jednak napisane jakie 'prawa' przysługuje rodzinie posiadającej wizę l-1/2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Witam!

Jest tomój pierwszy post, więc witam wszystkich!

Obecnie mieszkam z moim synem (bez żony) w Hiszpanii. Oboje mamy już obywatelstwo hiszpańskie.

Planuję w sierpniu polecieć do USA i przenieść swoją firmę tam, dokładniej do Wyoming.

Mój syn chce wykorzystać to i chciałby polecieć tam na ostatnią klasę liceum. Problem jest jednak w tym, że będę w tym roku często podróżował i zbytnio nie będę obecny w domu (w tym wypadku już w USA).

Z pomocą przyszedł mi brat (który już mieszka w USA), który zgodził się na 'przetrzymanie' na rok syna. Tylko problemem jest, że mieszka on w New Jersey.

Syn planuje pójść na studia właśnie w USA, także byłoby wygodniej jakby dostał amerykańskie świadectwo (już pisał sat'a).

Ja będę posiadał wizę L-1, zaś syn L-2. Oboje będziemy się ubiegać jako Hiszpanie o te wizy

Reasumując: czy wiza (L-2) będzie mu umożliwiała 'darmową' naukę w liceum w każdym stanie w USA (i w tym przypadku w nj)?

P.S. Jaki typ wizy, to wyczytałem ze strony ambasady. Nie ma jednak napisane jakie 'prawa' przysługuje rodzinie posiadającej wizę l-1/2

Dzieci są obięte statusem wizowym ich opiekuna do ukonczenia 21lat. Małzonkowie i dzieci otrzymuja wizy L-2 . Małżonkowie i dzieci nie mogą pracować w USA bez wizy, która by ich do tego uprawniała. Status podopiecznych nie uprawnia do podjęcia pracy. Po ukonczeniu 21 lat dzieci moga uzyskać niezalezny status imigracyjny.

Wielu podopiecznych w momencie ukończenia 21 lat uczy się i moze kwalifikować się do statusu wizy studenckiej F-1. W momencie ukonczenia studiów, muszą zmienić kategorię wizową z F1 na inną lub wrócić do domu.

dziecko może sie uczyć na L-2 ma do wyboru szkoły płatne i darmowe albo szkoly o podwyższonych standardach - boarding schools.

Wiza L ma dwie podkategorie - L1A, L1B

L1A - dla menedzerów

L1B dla pracowników ze specjalistyczną wiedzą

Kategoria L obejmuje kadrę kierownicza, menedżerów i aplikantów ze specjalistyczną wiedzą, którzy są przenoszeni w obrębie jednej organizacji. Aby ubiegac sie o dowolną wize z kategori L aplikan musi byc przenoszony wewnątrz jednej organizacji.

Wiza L1A lepiej niż inne kategorie spełnia swoj role w przypadku nowo tworzonych firm. Po założeniu firmy i otwarciu biura można załozyć podanie o wizę zatrudnieniową. Większośc osób wybiera L1A. Wiza ta pozwala menedzerowi przyjechać do USA na jeden rok w celu założenia działalności. Wymagana jest licencja firmy, zabezpieczona siedziba i rozsądny plan biznesowy oraz zdolności finansowe do realizacji tego celu. Osoba starająca się o wizę musi mieć przepracowany rok jako menedzer lub na stanowisku kierowniczym w ciagu trzech lat poprzedzający złożenie podania.

Wizy L-1 dla nowo tworzonych firm wazne są poczatkowo 1 rok a nie przez 3. Menedzerowie z wizą L1powinni tez poczynić jakies dające się zweryfikować postępu w rozwijaniu działalnosci swojej firmy. Odnawianie wizy L1 staje się trudne jezeli menedzer nie dokona postepów np:

zatrudni dwie trzy osoby

zgromadzi niezbędne zasoby kapitałowe itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...