Skocz do zawartości

Przesiedzenie F1 A Slub Z Obywatelem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Jestem obecnie w USA na F1 w szkole jezykowej. Zanim zaplace za nastepny semestr chcialam sie dowiedziec jak wygladac bedzie moja sytuacja jesli zrezygnuje ze szkoly teraz i za kilka miesiecy wezme slub z moim chlopakiem, ktory jest obywatelem(niestety teraz nie stac nas na slub wiec planujemy sie pobrac za kilka miesiecy). Czy jesli zrezygnuje ze szkoly i szkola zglosi mnie do immigration czy to sie rowna z nakazem wyjazdu/deportacja?

Wiem ze najmadrzej jest utrzymac status az do slubu jednak nie mam w tej chwili pieniedzy na szkole.Czy konsekwencje zaprzestania nauki sa takie same jak przesiedzenia wizy turystycznej tzn czy jesli pozniej wezme slub i wysle papiery do uscis moge dostac deportacje?

Bardzo prosze o rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIem o oplatach , dzieki za odpowiedz. Chodzi mi o to ze w przypadku F1 szkola mnie zglasza do immigration i czy wtedy wydadza mi nakaz wyjazdu i co wtedy. Jak przesiedze turystyczna nikt sie nie dowie ale tutaj jest szkola...i nie chce miec problemow pozniej z legalizacja pobytu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mags widze ze nie zbyt dobrze czytalas o deportacji oraz wizie turystycznej i studenckiej

Aby dostac deportacje musisz miec sprawe w Sadzie ...

Nie ma tak i nie bylo ze jak opuscic szkole a potem przyjdziesz legalizowac pobyt to urzednik powie,nie ma sprawy-zalezy na jakiego trafisz i jak zobaczy ta sprawe..

Bo to ze nikt nie mial pod gorke nie oznacza ze ktos inny nie bedzie miec tego i to nalezy miec na uwadze

kolejna sprawa to zalezy od szkoly -jedne takie cos zglosza a inne juz nie i maja to w tzw nosie.

jedynie co zrobi urzad to ze nie bedziesz miec legalnego pobytu w USA ale masz wize turystyczna ze po 1 dniu masz juz nielegalny pobyt a tutaj szkole Cie zglasza..

a wyjdzie taki pobyt pod czas kontroli-legalizacji pobytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak że jak opuścisz szkołe i będziesz legalizować pobyt będąc małżonką US citizena, urzędnik powie nie ma sprawy bo nie ma innego wyjścia - jeżeli tylko nie jesteś EWI (Entered without Inspection). Jeżeli by wszczęli proces deportacji to jest inna historia, ale jak pisałem - overstay nie ma znaczenia w przypadku US citizen spouse. Koniec kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kzielu a moze byc ale jak wyjdzie ze slub jest na papiery-tzn byl na papiery

ze przyjazd byl na legalizacje pobytu oraz taki tez byl zamysl tej osoby

nie ma tak ze jak ktos jest po za pobytem legalnym czy tez legalnym to urzednik nie bedzie krecic nosem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

kzielu a moze byc ale jak wyjdzie ze slub jest na papiery-tzn byl na papiery

ze przyjazd byl na legalizacje pobytu oraz taki tez byl zamysl tej osoby

czyli jak takie coś wyjdzie to jestesmy zagrozeni? CZyli co trzeba zrobic żeby udowodnic ze ślub nie był tylko na papiery?

Ale ogólnie rzecz biorąć jak wyjedzie sie na F1 i podczas nauki weźmie się ślub tam, to nie powinni nic zrobić? I mozna tak zostac sobie po prostu czy jakie dokumenty trzeba załatwiać? No bo jak juz mamy wize F1 to o K1 nie bedziemy sie ubiegac skoro jesteśmy po ślubie. Wtedy ubiegamy sie tylko o green card na co mamy 2 lata tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze czytasz cos ale nie zbyt dokladnie,jak np te 2 lata i GC

Slub mozesz wziasc i na wizycie turystycznej ale potem przy legalizacji pobytu mowisz,pokazujesz ze slub byl spontaniczny i ze wiza ,wjazd nie sluzyl do tego aby legalizowac pobyt,poczytaj troche o tym na forum.

Jak takie cos wyjdzie to mozesz dostac deportacje z USA.

a jakie dokumenty to poczytaj tematy o legalizacji pobytu w USA w dziale emigracja i zielona karta.masz tematy przyczepione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...