Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Przesiadka w Paryzu (Charles de Gaulle Airport) do NYC

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
101 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 16 maj 2005 - 22:52

hej!
lece no NYC i mam przesiadke w Paryzu - lotnisko Charles de Gaulle Airport. Mam 45 minut aby przejsc z terminala 2B do 2C.
Lece pierwszy raz.
Jakie sa Wasze doswiadczenia z tym lotniskiem?
jak z informacja? bo slyszalem ze francuzi nie sa skorzy do rozmow w jezyku innym niz ich ojczysty.

AdSense

AdSense
  • Advert

#2 SantaCruz_CA

SantaCruz_CA

Rezydent FORUM

• Użytkownik
  • 547 postów

Napisano 16 maj 2005 - 23:04

nie martw sie - lotniskowi francuzi mowia lepiej po angielsku niz sami anglicy! ;-) (przesada, ale naprawde dobrze mowia (ci z Orly mniej, ale ci z CDG naprawde dobrze)
zdazysz sie przesiasc, jezeli nie bedziesz sie guzdral i zatrzymywal w zadnych sklepach! po prostu idziesz prosto do samolotu!! ;-)

jezeli twoj lot z warszawy bylby lekko opozniony, to w najekstremalniejszym przypadku przewioza cie szybko busikiem albo biegiem zaprowadza (obsluga lotniska bedzie czekac przy wyjsciu samolotu z warszawy).

jezeli (odpukac) samolot z warszawy spoznilby sie mocno i stracilbys swoje polaczenie do usa, wtedy na wlasny koszt przepisza ci bilet na najblizsze polaczenie do usa (obojetnie ktorych linii i jaka droga - wazne zeby dowiezc na miejsce tak jak w "kontrakcie"). jezeli juz w warszawie wiedzieliby o (znacznym) opoznieniu (przed wpuszczeniem na poklad), wtedy juz od razu w warszawie przepisza bilet na inne polaczenie do usa (chocby na LOT lub cokolwiek innego- a moze by sie skapnela business class ;-) ).

#3 starzi

starzi
  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 16 maj 2005 - 23:11

tez slyszalem ze francuzi to partacze,a wiem to z tego ze mojemu koledze w drodze do usa zgubili bagaze a w drodze powrotnej samolot byl spozniony i czekal 9 godz:) A tez mie ten temat interesuje bo tez lece tymi liniami i tez mam malo czau zeby sie przesiasc 50 min:) Ale co zrobi cena biletu byla atrakcyjna:)

#4 SantaCruz_CA

SantaCruz_CA

Rezydent FORUM

• Użytkownik
  • 547 postów

Napisano 16 maj 2005 - 23:16

tez slyszalem ze francuzi to partacze,a wiem to z tego ze mojemu koledze w drodze do usa zgubili bagaze a w drodze powrotnej samolot byl spozniony i czekal 9 godz:) A tez mie ten temat  interesuje bo tez lece tymi liniami i tez mam malo czau zeby sie przesiasc 50 min:) Ale co zrobi cena biletu byla atrakcyjna:)

bagaze gubia wszedzie... od polski przez UK , USA i azje........... czesta przyczyna jest krotki czas przesiadki lub przeladowanie samolotu (czasem przy mniejszych samolotach nie moga zapakowac calego bagazu ze wzgledu na wage- podczas gdy lot jest pelen i na wiekszy dystans)

no a opoznienia tez sie zdarzaja wszedzie - nie tylko francuzom.... :-) wierz mi - lecialem juz poad 130 razy, roznymi liniami, wiec wiem cos na ten temat ;-) zreszta - po wejsciu nowego prawa w UE, mozna sie tylko cieszyc z tak duzego opoznienia europejskiej linii! ;-) :arrow: rekompensata 8)

AdSense

AdSense
  • Advert

#5 starzi

starzi
  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 16 maj 2005 - 23:21

no czytalem to nowe prawo lotnicze ale czy przypadkiem nie jest tylko palcem po wodzie pisane:) Zalozenia fajne ale ciekaw jestem jak jest z rezlizacja tytch uprawnien:) Bo jak sie to czyta to wyglada na to ze to jest za piekne aby bylo prawdziwe:)

#6 SantaCruz_CA

SantaCruz_CA

Rezydent FORUM

• Użytkownik
  • 547 postów

Napisano 16 maj 2005 - 23:26

czytalem ta polska wersje -rzeczywiscie taka troche pokretna jesli sie nad tym mocniej zastanowic... ;-)

moi znajomi z UK lecieli ostatnio do Pragi i British airways cos tam zrobilo z powrotnym lotem - odwolalo albo opoznilo (juz nie pamietam) - to nie dosc, ze dostali refundacje biletow, to jeszcze SKRZYNKE WINA w prezencie! :) ;) :shock:

#7 starzi

starzi
  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 16 maj 2005 - 23:38

to w takim razie to nic tylko czekac az jaksi samolot sie spozni ;) refundacja biletow i skrzynka wina (przynajmniej mozna sobie jakos czas wypelnic popijajac winko:)

AdSense

AdSense
  • Advert

#8 Kaya

Kaya
  • Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 17 maj 2005 - 19:37

Hej Jack!
Kiedy lecisz tymi liniami do NY? Bo ja mam taką samą sytuację:
mam przesiadkę na tym lotnisku i na 45 minut :-)
Ja lecę 3 czerwca, może ktoś jeszcze?

#9 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 17 maj 2005 - 20:33

Hej Jack!
Kiedy lecisz tymi liniami do NY? Bo ja mam taką samą sytuację:
mam przesiadkę na tym lotnisku i na 45 minut :-)  
Ja lecę 3 czerwca, może ktoś jeszcze?

ja lece 23. czerwca

#10 peter84

peter84
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 17 maj 2005 - 21:53

z terminalu 2b do 2c jest rzut kartoflem hehe :) (wiem bo bylem w paryzu na przelomie kwietnia /maja) takze zdarzysz na bank.
aha jak nie chcesz isc na piechote to busiki jezdza co 5 min.

don't worry ;)
pozdrawiam

#11 jaro.cracow

jaro.cracow
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 20 maj 2005 - 15:02

Ja lecę 4 czerwca o 15.40 z Warszawy tą trasą.
Może leci ktoś z Was w tym dniu?

Mój kumpel natomiast leci 3 czerwca.

pozdrawiam :]

#12 Kaya

Kaya
  • Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 20 maj 2005 - 17:09

"Mój kumpel natomiast leci 3 czerwca".

Czy może leci Air france z Wawy o 12:45 z przesiaką w Paryżu?
Jeśli tak poprosze o kontakt :-)
Pozdrawiam!!!!

#13 jaro.cracow

jaro.cracow
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 20 maj 2005 - 20:41

Czy może leci Air france z Wawy o 12:45 z przesiaką w Paryżu?  

Air France na 100% tyle że nie wiem o której godzinie.

Zapytam i dam Ci znać na gg albo w jakiś inny sposób.

#14 Czaszka

Czaszka
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 21 maj 2005 - 02:56

Witam, ja mam wylot 27 maja z Krakowa Lotem, w Paryżu zmieniam terminal z 2B na 2A (mam ok. 2 godzin czasu). Do NYC lecę American Airlines i muszę odebrać kartę pokładową.

Nie znam języka, czy ktoś może mi wytłumaczyć jak i gdzie mam to zrobić?

#15 SantaCruz_CA

SantaCruz_CA

Rezydent FORUM

• Użytkownik
  • 547 postów

Napisano 21 maj 2005 - 08:07

Witam, ja mam wylot 27 maja z Krakowa Lotem, w Paryżu zmieniam terminal z 2B na 2A (mam ok. 2 godzin czasu). Do NYC lecę American Airlines i muszę odebrać kartę pokładową.

Nie znam języka, czy ktoś może mi wytłumaczyć jak i gdzie mam to zrobić?

masz na mysli, ze nie znasz francuskiego czy ze angielskiego tez?

procedura bedzie wygladala tak: najpierw w krakowie sie odprawisz - dostaniesz karte pokladowa do paryza, a Twoj bagaz nadadza juz do samego NYC - wiec nie bedziesz go odbieral w paryzu. w paryzu jak wyjdziesz z samolotu, musisz znalezc na (takim duzym, zbiorczym) ekranie/tablicy, z ktorej bramki ("gate") odlatuje Twoj samolot do NY z tego temrinala 2A. i wtedy idz prosto do tej bramki - tan na pewno bedzie juz ekipa lotniskowa/american airlines odprawiajaca ten lot i podejdz do nich - oni wydadza Ci karte pokladowa na ten lot. nie musisz nigdzie wychodzic i sie odprawiac "od poczatku" tak jak to zrobisz w krakowie - a jedynie musisz podejsc do wyjscia do samolotu - tak jak opisalem powyzej :-)

skoro nie znasz jezykow, mozesz przygotowac sobie kartke, na ktorej bedziesz mial po angielsku/po francusku napisane, ze chcesz dostac karte pokladowa na lot AA [XYZ] i wtedy pokazac to razem z biletem komus z obslugi lotniska - a oni na pewno sie Toba zajma :-)

#16 Czaszka

Czaszka
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 21 maj 2005 - 09:13

Dzięki za wyjaśnienia.

Niestety nie znam również angielskiego :(
jedynie łamany niemiecki

#17 oku

oku
  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 21 maj 2005 - 09:27

To co ja mam powiedzieć jak w sierpniu pierwszy raz lece samolotem i to w dodatku sam do Atlanty i mam godzine na przesiadke na lotnisku w Paryżu (wylot z Poznania), a co ja mam zrobic na lotnisku to ja wogle nie wiem (jedynie mniejwiecej, że najpierw do odprawy bagażowej potem do odprawy paszportowej a nastepnie do gate :) )
Pozdrowienia

#18 Czaszka

Czaszka
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 21 maj 2005 - 09:30

Aha w biurze podróży powiedziano mi że kartę mam odebrać w stanowisku TRANSFER DESK.

Czyli nie zmienia to procedury podanej powyżej?

#19 SantaCruz_CA

SantaCruz_CA

Rezydent FORUM

• Użytkownik
  • 547 postów

Napisano 21 maj 2005 - 09:31

To co ja mam powiedzieć jak w sierpniu pierwszy raz lece samolotem i to w dodatku sam do Atlanty i mam godzine na przesiadke na lotnisku w Paryżu (wylot z Poznania), a co ja mam zrobic na lotnisku to ja wogle nie wiem (jedynie mniejwiecej, że najpierw do odprawy bagażowej potem do odprawy paszportowej a nastepnie do gate :( )
Pozdrowienia

no wlasnie... no to juz wszystko wiesz! :-) a w paryzu robisz to samo co kolega(zanka) Czaszka... ;-) a jakby co, to dostaniesz dodatkowe instrukcje na lotnisku w poznaniu... ;-)

#20 SantaCruz_CA

SantaCruz_CA

Rezydent FORUM

• Użytkownik
  • 547 postów

Napisano 21 maj 2005 - 09:34

Aha w biurze podróży powiedziano mi że kartę mam odebrać w stanowisku TRANSFER DESK.

Czyli nie zmienia to procedury podanej powyżej?

wtedy zmienia. po prostu zamiast odebrac/"wyrobic" karte pokladowa przy wyjsciu (gate) do samolotu, podchodzisz po drodze do transfer desk i tam ja dostajesz ta karte. a jak ja dostaniesz, to idziesz dalej - szukac wyjscia z ktorego odleci samolot... ;-)

#21 oku

oku
  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 21 maj 2005 - 14:19

Mam pytanie troszke nie związane z postem, mianowicie czy w samolocie może kogoś dopaść choroba lokomocyjna a jeżeli tak to od czego to zależy (np. odległości od skrzydła, miejsca przy oknie, czy też wielkości samolotu?).

A i jak by ktoś miał link do mapy tego lotniska to bym był wdzięczny za podanie.

#22 rosol

rosol

Aktywny użytkownik

• Użytkownik
  • 101 postów

Napisano 21 maj 2005 - 14:47

Choroba moze Cie dotknac niezaleznie od miejsca siedzenia. Jezeli nie masz problemow z jazda samochodem i plywaniem obiektami nawodnymi to jest male prawdopodobienstwo ze bedziesz zygal!!
Lepiej wez tabletki ze soba no i torbe papierowa.
:(

#23 oku

oku
  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 21 maj 2005 - 15:35

A jak sie zacznie z torebki przelewać, to upije :(

#24 SantaCruz_CA

SantaCruz_CA

Rezydent FORUM

• Użytkownik
  • 547 postów

Napisano 21 maj 2005 - 18:26

A jak sie zacznie z torebki przelewać, to upije :(

tez znasz ten kawal ;-) hehe
najlepiej idz do lekarza rodzinnego (tak, wiem ze to niemal niemozliwe itd) - moze on/ona cos poradzi.... a moze po prostu farmaceuta w aptece zaleci jakis lek bez recepty.. :-)
o torebke sie nie martw - kazdy pasazer ma przed soba swoja piekna-osobista, z logo linii :lol:

AdSense

AdSense
  • Advert

#25 oku

oku
  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 21 maj 2005 - 19:59

Jak by co to napewno sie znajdzie jakas kobitka, która mi użyczy plecaka.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych