Skocz do zawartości

Przesiadka w Paryzu (Charles de Gaulle Airport) do NYC


Rekomendowane odpowiedzi

hej!

lece no NYC i mam przesiadke w Paryzu - lotnisko Charles de Gaulle Airport. Mam 45 minut aby przejsc z terminala 2B do 2C.

Lece pierwszy raz.

Jakie sa Wasze doswiadczenia z tym lotniskiem?

jak z informacja? bo slyszalem ze francuzi nie sa skorzy do rozmow w jezyku innym niz ich ojczysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

nie martw sie - lotniskowi francuzi mowia lepiej po angielsku niz sami anglicy! ;-) (przesada, ale naprawde dobrze mowia (ci z Orly mniej, ale ci z CDG naprawde dobrze)

zdazysz sie przesiasc, jezeli nie bedziesz sie guzdral i zatrzymywal w zadnych sklepach! po prostu idziesz prosto do samolotu!! ;-)

jezeli twoj lot z warszawy bylby lekko opozniony, to w najekstremalniejszym przypadku przewioza cie szybko busikiem albo biegiem zaprowadza (obsluga lotniska bedzie czekac przy wyjsciu samolotu z warszawy).

jezeli (odpukac) samolot z warszawy spoznilby sie mocno i stracilbys swoje polaczenie do usa, wtedy na wlasny koszt przepisza ci bilet na najblizsze polaczenie do usa (obojetnie ktorych linii i jaka droga - wazne zeby dowiezc na miejsce tak jak w "kontrakcie"). jezeli juz w warszawie wiedzieliby o (znacznym) opoznieniu (przed wpuszczeniem na poklad), wtedy juz od razu w warszawie przepisza bilet na inne polaczenie do usa (chocby na LOT lub cokolwiek innego- a moze by sie skapnela business class ;-) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez slyszalem ze francuzi to partacze,a wiem to z tego ze mojemu koledze w drodze do usa zgubili bagaze a w drodze powrotnej samolot byl spozniony i czekal 9 godz:) A tez mie ten temat interesuje bo tez lece tymi liniami i tez mam malo czau zeby sie przesiasc 50 min:) Ale co zrobi cena biletu byla atrakcyjna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez slyszalem ze francuzi to partacze,a wiem to z tego ze mojemu koledze w drodze do usa zgubili bagaze a w drodze powrotnej samolot byl spozniony i czekal 9 godz:) A tez mie ten temat  interesuje bo tez lece tymi liniami i tez mam malo czau zeby sie przesiasc 50 min:) Ale co zrobi cena biletu byla atrakcyjna:)

bagaze gubia wszedzie... od polski przez UK , USA i azje........... czesta przyczyna jest krotki czas przesiadki lub przeladowanie samolotu (czasem przy mniejszych samolotach nie moga zapakowac calego bagazu ze wzgledu na wage- podczas gdy lot jest pelen i na wiekszy dystans)

no a opoznienia tez sie zdarzaja wszedzie - nie tylko francuzom.... :-) wierz mi - lecialem juz poad 130 razy, roznymi liniami, wiec wiem cos na ten temat ;-) zreszta - po wejsciu nowego prawa w UE, mozna sie tylko cieszyc z tak duzego opoznienia europejskiej linii! ;-) :arrow: rekompensata 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no czytalem to nowe prawo lotnicze ale czy przypadkiem nie jest tylko palcem po wodzie pisane:) Zalozenia fajne ale ciekaw jestem jak jest z rezlizacja tytch uprawnien:) Bo jak sie to czyta to wyglada na to ze to jest za piekne aby bylo prawdziwe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytalem ta polska wersje -rzeczywiscie taka troche pokretna jesli sie nad tym mocniej zastanowic... ;-)

moi znajomi z UK lecieli ostatnio do Pragi i British airways cos tam zrobilo z powrotnym lotem - odwolalo albo opoznilo (juz nie pamietam) - to nie dosc, ze dostali refundacje biletow, to jeszcze SKRZYNKE WINA w prezencie! :);) :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...