Skocz do zawartości

K1 - Wszystko W Jednym


adka0401

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 441
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Na waŻnej wizie K-1, najwaŻniejsze jest wzięcie ślubu, bo do tego właśnie ta wiza służy - resztę rzeczy TRZEBA załatwić potem - nazywa się to Adjustment of Status (AoS) i kosztuje masę czasu, nerwów i pieniędzy.

AoS oczywiscie kosztuje troche i trwa ale po co te nerwy? My uzylismy wlasciwej strony skompletowalismy dokumenty ( ktore nie sa az tak skomplikowane jak sie wszystko ladnie ulozy ) i trzeba poprostu czekac. Nie jestemy nielegalnie wiec co to za roznica czy to AoS czy green card

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie starasz się o wizę narzeczeńską? Bo piszesz w wątku dotyczącym K-1, która taką wizą jest...

No tak, już wszystko wiem, oczywiście chodzi mi o narzeczeńską, ale w pakietach dostałam formularze DS 230 i myślałam, że to też trzeba (no bo po co by mi to wysyłali?). Wypełniłam prawidłowe wnioski- DS 156 z uzupełnieniem, nie DS 230. Wizę dostałam :) Teraz czekam na narzeczonego i za miesiąc wylatujemy z córeczką do Stanów :) W końcu cała rodzina razem :)

Jkb a jak tam u Ciebie? Jesteś krok przede mną, dlatego będę miała czelność zawracać Ci głowę po przylocie do Stanów :P I już mam pytanie- warto wyrobić sobie w PL międzynarodowe prawo jazdy chociaż na te 2-3 miesiące żeby potem po ślubie z nowym nazwiskiem zdawać prawo jazdy w Stanach?

Akostka u nas cały proces trwał od połowy grudnia, na początku maja zatwierdzili naszą petycję a rozmowę miałam 20 lipca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jkb a jak tam u Ciebie? Jesteś krok przede mną, dlatego będę miała czelność zawracać Ci głowę po przylocie do Stanów :P I już mam pytanie- warto wyrobić sobie w PL międzynarodowe prawo jazdy chociaż na te 2-3 miesiące żeby potem po ślubie z nowym nazwiskiem zdawać prawo jazdy w Stanach?

Ja jeszcze w Polsce jestem. Do Stanów wybieram się gdzieś we wrześniu najpewniej :) Jeżeli chodzi o międzynarodowe prawko, ja je wyrobiłem przed pierwszym wyjazdem do USA, w grudniu 2010. Nie spotkałem się specjalnie z tym, by było potrzebne komukolwiek, ale jeżeli ma się przydać przy wyrobieniu amerykańskiego prawka na K-1, to jak najbardziej. Wiem, że np. w Indianie jest okres 60 dni, z którymi musisz jeździć na learner's permit, niezależnie od wieku. Wymóg jest znoszony, jeżeli przedstawisz prawo jazdy z innego kraju z tłumaczeniem. Wtedy możesz robić prawko tego samego dnia. Więc warto :)

Jeżeli chodzi o zmianę nazwiska, to mnie nie pytaj, ja jako facet nie planuję :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jkb a byles w kazdym stanie ze nie byles pytany o takie prawko ;)

pamietaj ze co stan oraz Policja to moze byc roznie z takim pytaniem o prawo jazdy :)

ile to razy na forum bylo to opisane ,ze ktos musial pokazac takie prawko :)

sly6, ja wyraźnie piszę, że opieram się na doświadczeniach własnych, a nie służę jako wyrocznia, znająca prawo we wszystkich 50 stanach + terytoriach zależnych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich ponownie,

31 lipca otrzymaliśmy list z informacją, iż nasza wiza została zatwierdzona, a petycja została wysłana z USCIS prosto do Konsulatu USA w Warszawie omijając National Visa Center.

W NOA, który otrzymaliśmy jest informacja, abym to się kontaktowała z Konsulatem. Z tego, co wszyscy pisaliście wywnioskowałam, że to Konsulat po otrzymaniu dokumentów wysyła pakiet informacyjny, a tym samym to oni pierwsi się kontaktują.

Jak pewnie wiele z Was wie niemożliwym jest dodzwonić się do Ambasady USA i porozmawiać z fizyczną osobą.

Co radzicie? Wysłać maila?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pewnie wiele z Was wie niemożliwym jest dodzwonić się do Ambasady USA i porozmawiać z fizyczną osobą

a gdzie dzwonisz bo ja nigdy nie mialem problemow z tym,kiedys jak i teraz,,fakt jest takie cos jak automat ale sa inne numery telefonow ;)

+(48) (22) 625 10 42 - informacja telefoniczna, wizy imigracyjne - Warszawa

Czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00 - 16.00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za numer telefonu. Może tym razem się dodzwonię. Wcześniej dzwoniłam na ogólny numer, a później wybierając żądany numer wciąż nie uzyskiwałam połączenia, a jedynie wyjaśnienia automatu. W związku z tym wywnioskowałam, że ambasadę obsługuje jedynie automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie,

31 lipca otrzymaliśmy list z informacją, iż nasza wiza została zatwierdzona, a petycja została wysłana z USCIS prosto do Konsulatu USA w Warszawie omijając National Visa Center.

W NOA, który otrzymaliśmy jest informacja, abym to się kontaktowała z Konsulatem. Z tego, co wszyscy pisaliście wywnioskowałam, że to Konsulat po otrzymaniu dokumentów wysyła pakiet informacyjny, a tym samym to oni pierwsi się kontaktują.

Jak pewnie wiele z Was wie niemożliwym jest dodzwonić się do Ambasady USA i porozmawiać z fizyczną osobą.

Co radzicie? Wysłać maila?

Pozdrawiam!

Jest to informacja nieprawdziwa. Wszystkie K-1 idą przez NVC nawet gdy list z USCIS mówi inaczej. Teraz czeka Cię trochę czekania. Po tygodniu od wystawienia listu dzwoń na NVC i pytaj, czy masz już numer sprawy WRW podając swój numer WAC/EAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...