Skocz do zawartości

K1 - Wszystko W Jednym


adka0401

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 441
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

hej- czas oczekiwania był dość długi: narzeczony zlożył dokumenty samym końcem grudnia 2010, prawnik w stanach poinformował nas, że sprawa została rozpoczęta ok połowy marca (czyli 3 miesiące oczekiwania aby w ogóle raczyli ruszyć papiery; a maja na to nawet 6 mieśiecy :/ ). Do mnie przyszły kolejne dokumenty w trzecim tygodniu września. Tutaj sama trochę zawaliłam bo odesłałam je do ambasady dopiero 28 listopada (czyli po 2 miesiacach) ale od tego momentu poszlo błyskawicznie. Wysłałam dokumenty skanem 28.11 a już 1.12 przyszedł mail z informacja, że rozmowa zostaje wyznaczona na 28 grudnia, wiza przyszła zaraz po Nowym Roku. U nas cały proces trwał rok ale odcinając 2 miesiące mojego poślizgu powiedzmy że trwa 10 miesięcy, ktoś już wcześniej pisał o podobnym okresie oczekiwania więc to pewnie standard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzien dobry

mam kilka pytań odnosnie dokumentow ktore przedstawia sie podczas rozmowy w ambasadzie tzn : akt urodzenia i zaswidczenie o niekaralnosci.

1.Czy trzeba dołączyć również tłumaczenie tych dokumentów?

2.Czy można zostawić w ambasadzie kopie aktu urodzenia po uprzednim ukazaniu oryginału?

3. Przeczytalam w jednym z postów,ze w ambasadzie trzeba rownież przedstawić dokument/zaświadczenie o zabezpieczeniu finansowym w Stanach. Czy to jest ten sam dokument, ktory moj narzeczony musiał wysłać podczas skladania petycji?Czy należy wypełnić to jeszcze raz?

18go stycznia moj narzeczony otrzymal maila z USCIS,że nasza petycja zostala zaakceptowana - teraz musze czekać na tzw pakiet. Jednak chciałabym zacząć przygotowywać odpowiednie dokumenty już teraz lecz nigdzie nie moge znaleźc informacj odnośnie tłumaczyć czy nie.

Będę bardzo wdzieczna za odpowiedź.

Pozdrawiam serdecznie i oczywiscie gratuluje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam pytanie

czy w pakiecie 3 oprocz 1. DS-230 Part I - Biographic Data 2. Information Sheet on I-864 3. Police certificate, trzeba wyslac cos jescze? Bo na VJ ludzie wspominaja o DS160

Visa applicants must submit a completed DS-160, Online Nonimmigrant Visa Application for all nonimmigrant visa categories, except for applicants applying for K visas. K visa applicants must use Form DS-156, Nonimmigrant Visa Application.

Link: http://travel.state....forms_4230.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry

mam kilka pytań odnosnie dokumentow ktore przedstawia sie podczas rozmowy w ambasadzie tzn : akt urodzenia i zaswidczenie o niekaralnosci.

1.Czy trzeba dołączyć również tłumaczenie tych dokumentów?

2.Czy można zostawić w ambasadzie kopie aktu urodzenia po uprzednim ukazaniu oryginału?

3. Przeczytalam w jednym z postów,ze w ambasadzie trzeba rownież przedstawić dokument/zaświadczenie o zabezpieczeniu finansowym w Stanach. Czy to jest ten sam dokument, ktory moj narzeczony musiał wysłać podczas skladania petycji?Czy należy wypełnić to jeszcze raz?

18go stycznia moj narzeczony otrzymal maila z USCIS,że nasza petycja zostala zaakceptowana - teraz musze czekać na tzw pakiet. Jednak chciałabym zacząć przygotowywać odpowiednie dokumenty już teraz lecz nigdzie nie moge znaleźc informacj odnośnie tłumaczyć czy nie.

Będę bardzo wdzieczna za odpowiedź.

Pozdrawiam serdecznie i oczywiscie gratuluje :)

hej!! ja miałam rozmowe w czwartek, 26 stycznia 2012 :) Apropo tłumaczeń, ja miałam odpis i niekaralność przetłumaczone przez przysięgłego tłumacza, bo tak mnie pani w ambasadzie poinformowała. Okazało się, że niepotrzebnie kasę wydałam. Wzięłą oryginały dokumentów, przyczym spytała mnie czy mam kopie odpisu, to orginał oddadza mi po rozmowei z konsulem. Nie miałam, zostawiłam orginał.Musisz miięc affidavit of support , nie pamietm dokładnie jaki to numer dokumenty, ale w pakiecie bedziesz miec wszystko opisane :)

Ja teraz czekam na wizę, anulowali mi turystyczną niestety ;/ Rozmowa z konsulem trwała niecałe 5 min :)

tłumaczyc trzeba dokumenty które wydane są w innym języku niz polski lub angielski. Ja tam wolałam sie upewnic i mnie źle poinformowano :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za odpowiedz Sabcia 85.

Generalnie jest tyle kosztow w tym calym procesie wiec dobrze wiedziec,ze przynajmniej to odpada :)

A jezeli moge jeszcze zadac pytanie odnosnie affidavit of support - czy to trzeba pokazac im ten sam dokument, ktory moj narzeczony musial zlozyc przy wysylaniu podania do USCIS?Czy na nowo trzeba wypelnic?

Z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...