Skocz do zawartości

Dv 2013 Koszt, Procedura


Piotrek1979

Rekomendowane odpowiedzi

Adjustment of Status po wizie narzeczeńskiej to jest $1500 + ~$700 sama wiza. $819 za DV to jest tzw. bargain...

Słabe porównanie, bo przy narzeczeńskiej, to jedziesz jakby "na gotowe". Koledze chodziło raczej o wygranie loterii i wyjazd "w ciemno" lub prawie "w ciemno". A w takim przypadku dużo może nie wyjść i wtedy każdy cent się będzie liczył.

Nie pamiętam jak było z tymi szczepionkami.Dla dzieci zabierasz karty szczepień do lekarza.Badania krwi HIV ,RTG. Tego typu sprawy.Na koniec wizyta u jednego lekarza .Wyznaczonego przez ambasadę ( jest kilku do wyboru ). Lekarz przeprowadza wywiad ,bada itp. Wydaje opinie która trafia do ambasady. Wizytę do lekarza należy umówić telefonicznie i wtedy można wszystkiego się dowiedzieć co należy zabrać.

A jeśli chodzi o koszty całej procedury loteryjnej to jest to dobrowolny wybór każdego.Nie ma obowiązku płacenia i emigrowania do USA . :)

A jeśli coś jest nie tak, to lekarz poinformuje cię o tym, czy dopiero konsul po opłaceniu 819 zielonych? :)

Pracodawca bowiem ( state of Ohio) oszczedza na ubezpieczeniu zdrowotnym dla pracownika i rodziny ( ci na "pol gwizdka" nie kwalifikuja sie do zadnego ubezpieczenia).

I znowu. zonie Makdonalda cudem tylko udalo sie zdobyc te prace. Pomogly znowu "znajomosci" ale tu przede wszystkim lut szczescia bo uprzenio Makdonalda zbanowano po kilkunastu latach nienagannej pracy w duzych zakladach graficznych ( drukarni)

Ooo i mangomald przemówił ludzkim głosem, a Wy, że taki zły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 213
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

co do badan to jest w Polsce pare osrodkow w ktorych nalezy i trzeba zrobic badanie krwi,rtg i co tam jeszcze trzeba..

To sie robi w 1 dzien takie cos i nie nalezy robic tego zanim nie zostaniemy zaproszeni na rozmowe..zaproszenie na rozmowe bedzie ale jakies z 4-6 tyg przed rozmowa i wtedy nalezy takie cos robic ..

tutaj jest wykaz tych osrodkow oraz jakie sa tam robione badania

http://photos.state....020_%202011.pdf

nalezy wziasc wszystko co pokaze jakie mielismy w dziecinstwie oraz w ,mlodosci szczepionki i wtedy lekarz to zaznaczy tam gdzie trzeba

jesli powie ze nalezy sie zaszczepic to robimy to na swoja kieszen .

padlo pytanie czy lekarz powie ze cos nie gra?nie bylo takiego przypadku na forum aby ktos takiego doswiadczyl ale jak ktos bedzie miec hiv-aids,gruzlice lub tez inne powazne sprawy to powie ..bo tutaj tez wazne jest bezpieczenstwo tego czlowieka jak i innych osob.

ps co do kosztow to nalezy doliczyc dojazd na badania,dojazd na rozmowe po wize a rozmowy sa w Warszawie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko badania w Poznaniu gwarantują zrobienie wszystkiego w 1 dzień . Tylko w Poznaniu robi się wszystko w jednym budynku.Bardzo miła Pani doktor.

Ja byłem na 8 rano a około 14-tej było po wszystkim. W Warszawie trudno będzie to zrobić w jeden dzień bo trzeba jeździć w trzy miejsca i wszędzie czekać na wyniki.

Krew gdzie indziej,RTG gdzie indziej i na końcu lekarz też w innym miejscu. Polecam tylko Poznań. Duży budynek ,wszystko na miejscu,nawet food. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabe porównanie, bo przy narzeczeńskiej, to jedziesz jakby "na gotowe".

:)

:)

chyba, ze sie okaze ze ten narzeczony albo narzeczona byli podstawieni za $$$

skoro zielona karte zabieraja polakom za to ze zapomnieli zaplacic za sikspaka

to tym latwiej ja stracic za "perjury in front of federal officer"...hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko badania w Poznaniu gwarantują zrobienie wszystkiego w 1 dzień . Tylko w Poznaniu robi się wszystko w jednym budynku.Bardzo miła Pani doktor.

Ja byłem na 8 rano a około 14-tej było po wszystkim. W Warszawie trudno będzie to zrobić w jeden dzień bo trzeba jeździć w trzy miejsca i wszędzie czekać na wyniki.

Krew gdzie indziej,RTG gdzie indziej i na końcu lekarz też w innym miejscu. Polecam tylko Poznań. Duży budynek ,wszystko na miejscu,nawet food. :)

Tylko ? a w Kraku? Ma ktoś może informacje jak to wygląda w Krk :rolleyes: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glowy nie przeswietlaja, bo czasami na zdjeciach nic nie widac, wiec wybrano skuteczniejsza metode wala w czajnik gumowym mlotkiem i jak pileczka bedzie sie odbijac od scian to jest ok, jak odezwie sie dzwon zygmunta to tez nic sie nie stalo na stacje pkp czy pks taki delikwent sam trafi bez niczyjej pomocy- 15 min z buta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

$600 to dwie "solidne" tygodniowki Makdonalda, ktory sie uzera przez telefon z polactwem 7 godzin dziennie od poniedzialku do piatku.

Dodam, ze aby w ogole aplikowac o taka prace trzeba miec minimum "bachelor degree" jak rowniez minimum 2 lata doswiadczenia w tlumaczeniach telefonicznych ( najlepiej w dziedzinie medycznej)

(...)

$508.90 to dwie solidne tygodniowki zony Makdonalda, ktora od 11 lat pracuje na (rzadowej) posadzie "reference librarian" w bibliotece publicznej

Jak Ty brachu razem z kobita wyciagasz $2200 miesiecznie to ja sie nie dziwie, ze musisz nurkowac w smietnikach zeby jakos zwiazac koniec z koncem. Nie wiem tylko czy Ty sie chwalisz czy zalisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...