Skocz do zawartości

Dv 2013 Koszt, Procedura


Piotrek1979

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 213
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

emigum a wiesz ze sa wyjscia ze Polak-Polka mogly brac udzial w loterii jak Polska nie mogla

takim wyjsciem bylo malzenstwo z kims kto mogl ;)

Wiem, wiem, ale koleś na GC ma SNG, czyli singiel. Z bloga wyczytałem, że matka jest w USA, ale czy to uprawnia do udziału w loterii?

ps.

Teraz nie napisałbym poprzedniego posta. Lukam na jego bloga i chyba już go polubiłem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jest wazne aby ludzie nie jechali na rozmowe do Krakowa jesli takie rozmowy sa tylko w Warszawie :)

co ciekawe ze mozna spotkac wiele osob z za wschodniej granicy ktorzy tez maja rozmowy w sprawie takich wiz w Warszawie i teraz takie osoby musza wiecej wydac kasy na taka podroz niz my w Polsce ...

jak juz piszemy o blogach to mamy takie cos ciekawego na forum

widac ze zakres pytan nie zmienia sie od wielu lat w sprawie loterii ;)

http://forum.usa.info.pl/topic/6329-gc-i-zycie-w-bay-area-%3B-wlasnie-mija-rok/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł, jak artykuł. Najbardziej wkurza łatwość z jaką opluwa się Polskę jak się pluje z wiatrem. Ciekawe, czy autor tego artykułu tak by pluł, gdyby musiał pluć pod wiatr np. kiedy to Stany będą się rozpadać. Trochę pokory by się przydało. Choćby z uwagi na to, że matka Polska go wychowała i wykarmiła. Nie dość, że jej nawet za mleko nie zapłaci, to jeszcze pluje na tę kształtną pierś. :wub:

Na dodatek widzę tu "zakamuflowaną opcję niemiecką" bądź rosyjską :P Autor legitymuje się GC z 2008 roku, kiedy to już chyba nie uczestniczyliśmy w loterii(?) :angry: Jakoś to niezbyt wiarygodnie wygląda, być może art jest "sponsorowany". Trzeba się przyjrzeć bliżej wypocinom na jego blogu B)

A ja wcale nie uwazam ze autor zle pisz czy wrecz opluwa Polske. Ma facet swoje zdanie i w sposob czytelny je przekazuje. Trzeba byc bardzo wrazliwym aby zauwazyc jakies szyderstwa czy bluznierstwa z Polski.

Jestem za ;) dobrze facet napisal, moim zdaniem pomocny artykul.

http://interia360.pl...-co-dalej,49527

Szczególnie poruszenie problemu wyjazdu na stale i stwierdzenie ze to juz nie te czasy gdzie wracalo sie z saksow z workiem pieniedzy i zylo w Polsce jak lord. Ja rowniez uwazam ze wyjazd na GC tylko z "niezakamuflowana opcia pobytu stalego ;)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wcale nie uwazam ze autor zle pisz czy wrecz opluwa Polske. Ma facet swoje zdanie i w sposob czytelny je przekazuje. Trzeba byc bardzo wrazliwym aby zauwazyc jakies szyderstwa czy bluznierstwa z Polski.

Umknęło Ci zapewne:

ps.

Teraz nie napisałbym poprzedniego posta. Lukam na jego bloga i chyba już go polubiłem :P

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Da Waszym nieletnim, uczącym się dzieciom ubezpieczenie zdrowotne. Wam nie da. Na skomplikowane leczenie czy drogie operacje będziecie latać do Polski. Dacie 100-150zł za wizytę w prywatnym gabinecie ordynatora i następnego dnia ułoży Was na oddziale państwowego szpitala. "

Powyższy cytat z artykuły jest kłamliwy i może wprowadzać w błąd wielu nowych " zielonokartkowców".

O bezpłatne ubezpieczenie zdrowotne w USA również starają się osoby dorosłe o bardzo niskich dochodach.Nie umiem powiedzieć jakie to są obecnie dochody .

Gdy ja przyjeżdżałem z rodziną do USA po wylosowaniu to jeszcze przed wyjazdem z Polski przeczytałem gdzieś w internecie jak najprościej otrzymać miejskie ubezpieczenie zdrowotne ,zastosowałem się do niego i cała rodzina ubezpieczenie dostała.

Po przyjechaniu do USA ani ja ani żona nie poszliśmy na drugi dzień do pracy lecz daliśmy sobie kilkanaście dni na zaklimatyzowanie się .Czekaliśmy 2 tygodnie aż przysłali nam wszystkim SSN ( bo bez tego nic nie załatwisz).Po otrzymaniu tych numerów można złożyć odpowiednie dokumenty o bezpłatne ubezpieczenie zdrowotne a w rubryce gdzie podaje się dochody było wpisane zgodnie z prawdą "0". Wówczas urząd po sprawdzeniu tych informacji nie ma innego wyjścia jak przydzielić ubezpieczenie :) .Oczywiście po roku trzeba takie ubezpieczenie odnowić ale to już jest łatwiejsze niż otrzymanie nowego ubezpieczenia ( choć nie wiem dlaczego).

Ubezpieczenie obejmuje nie tylko bezpłatne leczenie ale również bezpłatne leki ( choć nie wszystkie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...