Skocz do zawartości

Waiver Do Usa 10 Letni Zakaz Wjazdu.


Katarzyna123

Rekomendowane odpowiedzi

waiver 212(d)(3) dotyczy prawie dowolnych inadmissibilities przy staraniu się o wizę nieimigracyjną. Ban, wynikający z sekcji INA 212(a)(9)(B)(i)(II) można przezwyciężyć zdobywając właśnie taki waiver. Zacytuję Ci dokładnie, najpierw podstawę do Twojego inadmissibility:

[/color]

Teraz podstawa do waivera:

[/color]

Dalsze do poczytania:

http://www.state.gov...ation/87149.pdf

http://www.state.gov...ation/87150.pdf

http://www.state.gov...ation/87151.pdf

ARO to Admissibility Review Officer.

Jeżeli konsul znowu da Ci wizę bez waivera, to wiesz co się stanie na granicy. Musisz konsulowi powiedzieć, że jesteś inadmissible i że potrzebujesz waiver. Fakt, że dostałeś wizę i wpuścili Cię mimo bana i wyjechałeś w terminie, może służyć na Twoją korzyść.

Niby racja, ale czemu mu dali po 5 latach wizę w takim razie? Jak widać, szansa jest.

Pozdrawiam![/left][/left]

Konsul nie moze mu prawnie wydac wizy i bedzie wiedzial co i jak sie stalo. Skad? Otoz do tego sluzy Forma I-275, ktora tez dotyczy tego chlopaka.

Form I-275 is a copy for an alien of the notification sent to the US Embassy or Consulate that granted alien's visa that the visa was cancelled.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

A propos I-275 to sprawa jest jasna, że konsulat jest poinformowany. Tylko kwestia bana pozostaje. To co, powiedzieli mu, że może dostać voluntary departure, ale zrobili mu expedited removal? Okrutne.

A zatem, jeżeli miałeś expedited removal, to potrzebujesz waivera I-212. Wygląda na to, że jeżeli podpisywałeś I-867A/B, to tak jest. Bez waivera, faktycznie, konsul nawet gdyby chciał to Ci wizy wydać nie może. Chyba, że się znowu pomyli, ale sam wiesz jak to jest.

Pozdrawiam!

EDIT: znalazłem to w "INS Inspector's Field Manual 17.2" - "Withdrawal of Application for Admission":

If, after obtaining supervisory concurrence in accordance with local procedures, you decide to permit an applicant to withdraw, complete the necessary paperwork. Once an applicant is granted permission to withdraw, prepare Form I-275, Withdrawal of Application for Admission/Consular Notification. The I-275 must clearly state the reasons for inadmissibility in the remarks block. A sworn statement should be taken and attached to the I-275. If the alien is inadmissible under section 212(a)(6)© or (7) and would have been subject to expedited removal if not permitted to withdraw, the sworn statement should be taken using Form I-867A&B. Check any appropriate boxes on the I-275. The alien must sign the I-275, acknowledging that the action is entirely voluntary. The alien should be given a copy of the I-275 and any sworn statement taken, unless the Form I-275 contains classified or sensitive information. Prepare and serve an I-259 on the appropriate carrier to effect removal. Complete the I-94, endorsing both sections with: ''WD - Application for Ad-mission Withdrawn. (Stamp number), (Port), and (Date).'' On the reverse of the I-94, indicate the file number, if appropriate, in Block 20. In Block 26, under Itinerary/Comments, write the grounds of inadmissibility, and ''I-275 served. To be removed via (flight number) on (date)''. Also include removal flight information on the front of the departure portion of the I-94. Cancel the nonimmigrant visa, and note the visa page ''22 CFR 41.122(h)(3).'' In a case where the alien may, through ignorance, bad advice, or misinformation, have inadvertently arrived with inadequate documents or an improper visa, and there was no fraud involved and you are satisfied that the alien will depart in order to comply with admissibility requirements, a visa may be left intact for future use.

To w moim rozumieniu oznacza, że nawet jak jest application for admission withdrawal a nie expedited removal (który implikuje 5 year ban) to sworn statement jest zbierane przy użyciu I-867A/B. Ale prawnikiem nie jestem, czytam tylko ze źródeł, no i pozostawiam w rękach kariny, która zajmuje się tym na co dzień!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz z tego co ja widze, z tym, ze nie widzialam dokumentow tego czlowiek, wnioskuje, ze:

on byl deported, on jest subject to a ground of inadmissibility ROWNA SIE bedzie potrzebowal I-212 oraz 212(d)(3) waiver.

To znaczy że nie dostał voluntary departure?

Pozdrawiam!

Nie. Gdyby tak bylo to by mu sami nie mowili o tym, ze potrzebuje waiver. I teraz jak sie poukladalo wszystkie puzzle, czyli jak to wygladalo, co podpisal itd. wyglada, ze on byl removed. Under expedited removal order he is subject to a 5 year ban. Ja wiem, ze nazwa "expedited removal order" wydaje sie jakby sie tyczyl osoby poszukiwanej itp. ale nie, tyczy sie takze osob w takim przypadku jak ten chlopak.

On wycofal aplikacje o admission, bo gdyby tego nie zrobil to by mu mogli dac ban nawet na 10 lat za chec wlotu kiedy byl inadmissible (czyli kiedy mial ban).

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mam nadzieje, ze cokolwiek zrozumieliscie, bo tak chaotycznie pisze, ale staram sie tlumaczyc tak przystepnie, zeby mogl pojac co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos I-275 to sprawa jest jasna, że konsulat jest poinformowany. Tylko kwestia bana pozostaje. To co, powiedzieli mu, że może dostać voluntary departure, ale zrobili mu expedited removal? Okrutne.

A zatem, jeżeli miałeś expedited removal, to potrzebujesz waivera I-212. Wygląda na to, że jeżeli podpisywałeś I-867A/B, to tak jest. Bez waivera, faktycznie, konsul nawet gdyby chciał to Ci wizy wydać nie może. Chyba, że się znowu pomyli, ale sam wiesz jak to jest.

Pozdrawiam!

EDIT: znalazłem to w "INS Inspector's Field Manual 17.2" - "Withdrawal of Application for Admission":

[/font][/color]

To w moim rozumieniu oznacza, że nawet jak jest application for admission withdrawal a nie expedited removal (który implikuje 5 year ban) to sworn statement jest zbierane przy użyciu I-867A/B. Ale prawnikiem nie jestem, czytam tylko ze źródeł, no i pozostawiam w rękach kariny, która zajmuje się tym na co dzień!

Pozdrawiam

No wiec tak: w sumie to moglo byc gorzej, bo mogli byc bardziej okrutni i wbic mu 10 lat - takich przypadkow jest wiele... Teraz bedzie potrzebowal 2 waivery.

Tak, masz racje - "chwyt" jest przy formie I-867... CZASEM, ale to czasem, zaznaczaja, ze ok, wycofujesz prosbe o wjazd, nic wczesniej zlego nie zrobiles, nie podlegasz pod zadne zakazy, ale (wersja dla urzednika: musimy kogos zawrocic, miales chlopie pecha, ze trafilo na Ciebie), (wersja dla obcokrajowca =>) z jakichkolwiek wzgledow nie mozemy Cie wpuscic (Twoje zasoby pieniezne nie pokazuja, ze masz wystarczajaco na zwiedzanie tego naszego kraju przez 6 miesiecy, wiec Z PEWNOSCIA stalbys sie uciazeniem dla kraju naszego), wiec moze wroci Ty sobie do domu i bedzie ok. Voluntary departure - done.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uh, przepraszam, nie voluntary departure, tylko request to withdraw application for admission.

LOL... potocznie mowi sie voluntary departure, tak sie mowi miedzy ludzmi zeby wiedzieli o co chodzi. Nawet na lotnisku ludzie tak potocznie mowia i kazdy wie, ze rowna sie to temu, ze bedzie ktos wracal do kraju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL... potocznie mowi sie voluntary departure, tak sie mowi miedzy ludzmi zeby wiedzieli o co chodzi. Nawet na lotnisku ludzie tak potocznie mowia i kazdy wie, ze rowna sie to temu, ze bedzie ktos wracal do kraju...

Poprawiałem siebie, nie Ciebie :) A voluntary departure zawsze mi się kojarzyło z uniknięciem wydania order of removal jak już się jest w kraju. Ale to i tak nie ma znaczenia bo nie zmienia to w żaden sposób sytuacji wpolska.

Zatem, skoro zarówno w przypadku "voluntary departure" jak i expedited removal na granicy (btw. ja mam świadomość, że expedited removal jest na granicy, mimo nazwy ;)) , wypełniane i podpisywane są I-275 oraz I-867A/B, to skąd teraz wpolska ma się dowiedzieć, czy ma bana czy nie? Z tego co czytam, to odpowiednia adnotacja jest robiona na I-94, a do tego wpolska już chyba nie ma dostępu... Napisał też, że ma "Application for admission Withdrawn" w paszporcie gdy go cofnęli. Ech, najlepiej to byłoby wiedzieć co w systemie jest.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I-867 ma w zalozeniu expedited removal co rowna sie ban na 5 lat. Gdyby, zakladamy zupelnie fikcyjna sytuacje, Kowalski powiedzial, ze boi sie wrocic do swojego kraju, boi sie przesladowania itd. itp wtedy mimo I-867B mialby w teorii szanse na zostanie w USA do momentu wydalenia go (if any..).

Widzisz, teraz chlopaki na granicy ulatwiaja sobie zycie => I-867A rowna sie ban na 5 lat; zamiast tlumaczenia Ci co znaczy 'withdraw application admission' mowia Ci bajki, ze jak cos podpiszesz, to ot tak sobie wylecisz, taki "dobrowolny wyjazd" (co my bierzemy jako voluntary departure - i uwierz mi, ze w dokumentach tak to ludzie maja tlumaczone przez tlumaczy np. z lini lotniczych), jutro mozesz isc do konsulatu i po prostu postaraj sie o nowa wize. Proste? Oczywiscie. Wykonalne? Nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

dzieki za info...

ale zescie mnie zakrecili , co ja wiec teraz mam zrobic?

przeciez miałem pyatnie :

form I -867 A

Do you understand that your visa ..... is canceled and you need to obtain a new visa and waiver for your charges prior to any further application for admission to the USA- moja odp.YES

Do you wish to withdraw your application at this time . moja odp.YES

Did you tell the Embassy that you were illegally in the usa for 5 years. moja odp.YES I DID

mam napisane ze jestem inadmissible to the USA per section 212 a 7 i 1,

pytali mnie czy pracowałem w tym okresie w usa prze 5 lat no bo jak zyc, odp. ze tak temporary jobs,

nic specjalnego w tych papierach nie mam, nic o zakazie na 5 lat-- you may be immediately

removed from this country, and if so, barred from reentry for a period of 5 years or

longer-- nic TAKIEGO NIE MAM

zreszta inny oficer twz mi mowił tam ze ja potzrebuje waiver zeby wjechac do usa

WIEC TO TERAZ MAM ZROBIC ????

ZŁOŻYC PO NOWA WIZE I CO DALEJ?

JAKI W KONCU WAIVER W MOJEJ SPRAWIE JEST POTRZEBNY?

DZIEKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

dzieki za info...

ale zescie mnie zakrecili , co ja wiec teraz mam zrobic?

przeciez miałem pyatnie :

form I -867 A

Do you understand that your visa ..... is canceled and you need to obtain a new visa and waiver for your charges prior to any further application for admission to the USA- moja odp.YES

Do you wish to withdraw your application at this time . moja odp.YES

Did you tell the Embassy that you were illegally in the usa for 5 years. moja odp.YES I DID

mam napisane ze jestem inadmissible to the USA per section 212 a 7 i 1,

pytali mnie czy pracowałem w tym okresie w usa prze 5 lat no bo jak zyc, odp. ze tak temporary jobs,

nic specjalnego w tych papierach nie mam, nic o zakazie na 5 lat-- you may be immediately

removed from this country, and if so, barred from reentry for a period of 5 years or

longer-- nic TAKIEGO NIE MAM

zreszta inny oficer twz mi mowił tam ze ja potzrebuje waiver zeby wjechac do usa

WIEC TO TERAZ MAM ZROBIC ????

ZŁOŻYC PO NOWA WIZE I CO DALEJ?

JAKI W KONCU WAIVER W MOJEJ SPRAWIE JEST POTRZEBNY?

DZIEKI

I-867A/B niesie ze soba automatycznie 5 letni zakaz wlotu (taki tekst jaki podalam kilka linijek wyzej powinni Ci wydrukowac na formularzu).

Gdyby Cie nie wpuscili, ale mialbys I-877 wtedy nie masz zakazu.

Tak, waiver bedzie niezbedny, a nawet 2 waivery. Wiecej musi powiedziec Ci ktos kto przejrzy Twoje dokumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...