Skocz do zawartości

Pomoc W Wyjeździe Do Usa


Tomaszek95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam na imię Tomasz.

Mam 16 lat i uczęszczam do gimnazjum.

Moim marzeniem zawsze było wyjechać do USA i zamieszkać tam na stałe.

I nie wiem jakim sposobem mógłbym wyjechać do Ameryki.

Zastanawiałem się nad tym "System Wymiany Uczniów" czy jakoś tak nie pamiętam dokładnie nazwy ale z tego co wyczytałem to muszę ukończyć szkołę podstawową a niestety nie ukończyłem jeszcze (3 gimnazjum).

I tutaj pytanie do was znacie jakieś sposoby na wyjazd do USA ? ( Jeśli tak to napiszcie jakie, tylko jest też mały problem ponieważ sam bym wylatywał z Polski, nikogo w Ameryce nie mam ani znajomych ani rodziny, i nie mam gdzie się podziać a niestety bez tego też nie pojadę, ponieważ wyczytałem że Konsultantowi musimy podać miejsce zamieszkania / gdzie się podziejemy i niestety tutaj na lewy adres też nie da rady bo sprawdzą to.

Czy np. mam zarezerwowany apartament, pokój w hotelu itp.

Najprawdopodobniej chciałbym wyjechać do stanu : Nevada (Las Vegas) lub do New York City to jeszcze nie jestem w 100% pewien gdzie.

I teraz tak jakie są szanse że dostane wizę?, wiadomo teraz ciężej jest o to ponieważ kryzys, coraz więcej osób emigruje do Ameryki.

Pytanie teraz jeszcze takie czy jeśli udało by mi się załatwić ten wylot do USA.

Czy któraś osoba zamieszkująca w stanie Nevada (Las Vegas) lub w NYC mogła by tj. przetrzymać i pomóc mi w wyjeździe, w sposób taki że mógłby podać konsultantowi adres takiej osoby.

Proszę pisać pod tematem.

Z góry dziękuje.

Pozdrawiam

Tomasz A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Twoja intencja jest jasna i przejrzysta .Chcesz na pobyt stały wyjechać do USA ? Rozumiem ,że chcesz legalnie żyć w nowym miejscu na ziemi i wybrałeś Stany Zjednoczone.Masz prawo mieć marzenia i dążyć do ich realizacji.

Po pierwsze musisz najpierw być pełnoletni bo chyba rodzice muszą Ci dać zgodę na wyrobienie paszportu.Następnie zrób przynajmniej szkołę średnią a wówczas jak będziesz miał bardzo dużo szczęścia to może kiedyś wylosujesz GC . Albo ostatnia możliwość to musisz sobie poszukać żony z amerykańskim obywatelstwem i wtedy dostaniesz pobyt stały w USA . Nie ma innej drogi. Zaraz ktoś Cię nakieruje na strony rządowe jak uzyskać stały pobyt. Możesz poczytać trochę teorii ale praktyka i życie pokazuje ,że tylko dwie możliwości : loteria albo małżeństwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiałem się też ewentualnie nad tym żeby ożenić się z Amerykanką, ale do małżeństwa to też trochę czasu, poza tym nie żeniłbym się z jakąś Amerykanką do której nic nie czuje, a znalezienie tej jedynej nie będzie takie szybkie.

GC zastanawiałem się nad tym ale nie wiem czy jest taka możliwość, załóżmy że mój ojciec/matka losuje Zieloną Kartę i wylosują ją to np. mógłbym na GC sam wyjechać czy musi to być też osoba pełnoletnia ?.

No właśnie i z tą pełnoletnością, kurcze bo mi zależy na jak najszybszym wyjeździe, jeszcze przed ukończeniem 18 roku zycia, gdyby to było możliwe to od zaraz, no a wiem też że jeśli ukończyłbym w Polsce studia na Prawnika to w Ameryce tego nie wezmą pod uwagę bo u nich przed studiami podobnież idzie się jeszcze do szkoły przed studialnej (nie wiem czy to prawda).

Dziękuje za odpowiedzi, i proszę o dalsze rady.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz jechac do USA a malo cos czytales na roznych stronach

nie wezmie Cie do pracy jako prawnik ale nie dlatego ze masz szkole w Polsce a ze tam jest inny rodzaj prawa ..

kolejna sprawa masz takie tematy jak loteria w dziale zielona karta i tam szukaj odpowiedzi w sprawie loterii

i tak zgloszen juz nie ma wcale ,moze cos bedzie na przyszly rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakryczna naiwność bije z Twoich postów. Po pierwsze jak Darek napisał nie masz żadnej sensownej drogi do emigracji. Po drugie jak już wyjedziesz to co tam będziesz robił, gdzie mieszkał i z czego żył ? Większość szkół jest płatna i to dość wysoko. Bez szkoły skończysz na ulicy...

Nawet jakby Twoi rodzice wylosowali zieloną kartę to nie oznacza to natychmiastowej emigracji - trzeba pokazać że ma się z czego tam żyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak namietnie grasz w rozne komputerowe gry (no bo stad chyba taki "ciag" do hameryki) to moze daj w ryja np. rudemu jakatemu temu wnukowi folksdojcza z wermachtu jak bedzie jakas ksiazke podpisywal a potem jak cie beda skuwac pokrzycz "police brutality" ( ale pamietaj, ze ma byc po amerykansku, dokladnie tak :"police brutality")

nastepnie tylko dobry adwokat i mozesz startowac z powodow politycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...