Skocz do zawartości

Wiza J1 - Na Jak Dlugo Ssn?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam Zieloną Kartę.

Moja dziewczyna nie.

Jestem obecnie w usa, ona konczy studia w polshy.

Fajnie by bylo jakby za roku do mnie przyjechała.

Może tozrobic na Turystycznej wizie, ewentualnie jakoś z programu work and travel

Może też sama wyrobic J1

Coś czytałem że wizy J1 zostały ograniczone.

Jak jest większe prawdopodobieństwo dostania wizy J1 osobiście czy przez program?

Kiedy się dostanie tą wizę zapewne dają SSN - kiedyś słyszałem że każdy dostaje jeden SSN raz na całe życie - czy to prawda.

Czy ten ssn bedzie ważny nawet gdy wiza wygaśnie.

Kombinuje tak bo lepiej jakby przyjechala tak niż na turystycznej, a ewentualne małżeństwo pewno też nic nie da skoro mam tylko zielona karte.

Z wiżą narzeczeńską pewno też byłby problem.

To jak to jest z tymi sprawkami no i waznośc tego SSN?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez pewnego dokumentu Ona sama tego nie zrobi

poczytaj troche na stronach Ambasady lub biur jaki to jest dokument...

jesli takie cos dostanie to sama moze isc po wize ..jak nie to pozostaje biuro..jakby ten dokument latwo bylo dostac to po co tyle biur jest?bo to nie jest takie latwe

SSN to jak numer Pesel i NIP wiec masz na cale zycie -chyba ze wchodza w to sprawy jak zmiana tozsamosci ,,no ale dostaje sie takie cos na cale zycie

ten numer jest wazny jak masz wazna wize ,jak nie masz waznej wizy to na sam numer nie mozesz legalnie pracowac

na J-1 tzn work i travel taki numer jest otrzymuje

co do narzeczenskiej to jak bedziesz obywatelem USA wtedy bedziesz myslec

sposnorowanie zony na GC moze potrwac jak masz GC to jakies z 3-5 lat

ps pytales sie juz o taka sprawe jak narzeczenska wiza i nie dostales wtedy odpowiedzi ?nic sie nie zmienilo od tego czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak o tej narzeczeńskiej pytałem no i w sumie nic chyba z tego nie wyjdzie.

A co to za dokument tzn to bardziej skomplikowane jakieś? tzn jak on się nazywa.

A z tym SSN chodziło mi o to chy do tej wizy nie dają jakiegoś temporary SSN , bo jeśli nawet dostanie wize i straci ona waznosc, a ssn zostanie to zawsze i tak łatwiej dostac prace jesli ten numer posiadasz (nie kazdy pracodawca sprawdza wize, a podobno bez ssn nie zrobisz prawka)

dzieki za odp ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, ok dzieki, nie wiedziałem że tak mogą sprawdzic (myślałem że nr to tylko nr.) no ale załóżmy jakby kolejny raz dostac wize pracownicza to nr zostaje ten sam? Tak czy inaczej lepiej jest miec nr niz go nie miec. Jeden kolega przylecial tu z dziewczyna pare lat temu na pol roku, na wizie turystycznej, rozstali sie poznal inna, i siedza do tej pory, jest carpenterem ale nie raz ma problemy, nie ma nawet prawka normalnego tylko jakies tam z polskiego przepisywane international, a drugi tez nielegalnie ale przyjecha z w&T dostal numer itd i zostal dluzej (juz nielegalnie) no ale ma normalne prawko i z numerem jakos tak wiecej spraw może zalatwic

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

numer pozostaje ten sam i wyobraz sobie ze jakims sposobem nie dostajesz obywatelstwa USA wiec Twoja dziewczyna nie moze pracowac nielegalnie w USA.bo przy legalizacji pobytu z obywatelem takie cos jest przebaczane a przy rezydencie nic takiego nie wchodzi w gre..

np ma numer i dostaje wize pracownicza to podaje ten numer pracodawcy.

legalizuje pobyt i jest pkt o SSN to ten numer podaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do prawka to jesli ma ss nr i skonczyla mu sie waznosc prawka , to moze je sobie odnawiac co 4 lata , w Chicago interesuje ich tylko ss , nie pytaja o waznosc wizy .....ale co stan to obyczaj i trzeba sprawdzac , czy w innym stanach jest tez tak latwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna zrobic prawko na illinois a potem tylko przerobic na inny stan wówczas może nie będą wnikac, , tak jak niektórzy w polsce nie mogli zdac praka na ciezarówki - robili na litwe (dostawali normalnie europejskie) i w polsce nie bylo problemu ; czyli podając numer ssn przy odnawianiu prawka oni odrazu wiedzą że jestes tu nie legalnie? (jesli ci sie wiza skonczyla..) ; pozatym co do tego ssn wiem ze niektórzy kiedyś mieli jakiej fałszywe czy tez czyjes ssn byle tylko podac pracodawcy, a że beda tam pompowane pewne pieniadze na ubezpieczenie czy emeryture których nie odzyskaja to się z tym liczyli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...