Skocz do zawartości

J-1 A Green Card


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Niedawno dostałem się na roczny internship w USA i w styczniu będę aplikował o wizę i załatwiał resztę formalności (wyjazd 8 luty, startuję pracę 13 luty).

Poczytałem jednak trochę forum i zaczynam się obawiać, że tej wizy mogę nie dostać :(

Aktualnie jestem już absolwentem UE w Katowicach. W przeszłości sporo podróżowałem i w sumie to USA traktuję tylko jako kolejny punkt mojej życiowej przygody, potem zamierzam zwiedzić trochę Azji :)

Kupiłem już bilet w jedną stronę, bo nie dało się zrobić rezerwacji na lot powyżej 12 miesięcy... To chyba nie będzie problem?

Aplikowałem również przy okazji o green card w tym roku, bo wprawdzie nie wiem, gdzie będę chciał spędzić najbliższe lata po internshipie, ale USA, zwłaszcza Kalifornia albo Miami, nie byłyby złym pomysłem jak dla mnie, chociaż na siłę to nie chcę tam i jeśli nie dostanę GC to nic się nie stanie i płakać nie będę :) Czy to może jednak wpłynąć na decyzję o przyznanie mi wizy J-1?

Internship jest powiązany z moim kierunkiem studiów.

W ogóle to naczytałem się wcześniej, że J-1 na internship to żaden problem dostać i w ogóle sama formalność i można jechać bez przeszkód, a tutaj na forum jednak spotkałem się innym poglądem :( Powinienem mieć powody do zmartwień w moim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widziales link z wywiadem ktory dalem do tego co moze z wiza jak turystyczna-czy tez inna a loteria?

jak nie wyslales zgloszenia to myslisz ze masz wieksze szanse na wize?

jesli to bylo by latwe przelozenie to osob ktore wyslaly zgloszenie moga sie pozegnac z wiza a to bedzie dobrych pare tys osob.

osoby mialy bilet w 1 strone i nie bylo problemu jak narazie na granicy z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...