Skocz do zawartości

Przedluzenie 2-Letniej Zielonej Karty - Potrzebny Prawnik?


domi22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy do zlozenia wniosku o przedluzenie 2-letniej zielonej karty warto jest zatrudnic prawnika czy jest to proces na tyle nieskomplikowany ze mozna sobie poradzic samodzielnie? Czytalam o calej procedurze i nie wydaje sie to zbyt trudne, ale jak to z urzedem imigracyjnym - nigdy nie wiadomo. Jestem ciekawa Waszych opinii i z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

A wczesniej robilas to sama ? To jest podobnie nieskomplikowane jak AoS i jak dla mnie zatrudnianie prawnika przy czystej sytuacji jest niczym innym jak wyrzucaniem kasy... Czesto zreszta marni prawnicy powoduja klopoty - o RoC trzeba zaaplikowac dokladnie w 90-dniowym okresie przed 2-ma latami od otrzymania status rezydenta, jak sie spoznisz albo tego nie zrobisz to jestes out of status i mozna dostac deportation order.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domi22 a przewidujesz jakies klopoty,bedziesz miec jakies ze potrzebujesz do tego prawnika

masz rachunki itp?czytalas moze forum co pisala KW o tym :)

Czytalam i nie przewiduje klopotow - mam taka nadzieje przynajmniej :) Rozliczamy wspolnie podatki, nasze nazwiska sa na ubezpieczeniach domu i samochodu, mamy wspolne konto w banku, karty kredytowe, rachunki, etc etc Poprosilam o opinie bo ten prawnik, z ktorym wspolpracowalismy dwa lata temu zaoferowal swoje pomoc i tym razem (oczywiscie:) i zastanawialam sie czy w ogole ma to sens tym razem, bo to oczywiscie kosztuje...a za zlozenie wniosku trzeba zaplacic swoja droga :) Dziekuje za odzew!

Czytalam i nie przewiduje klopotow - mam taka nadzieje przynajmniej :) Rozliczamy wspolnie podatki, nasze nazwiska sa na ubezpieczeniach domu i samochodu, mamy wspolne konto w banku, karty kredytowe, rachunki, etc etc Poprosilam o opinie bo ten prawnik, z ktorym wspolpracowalismy dwa lata temu zaoferowal swoje pomoc i tym razem (oczywiscie:) i zastanawialam sie czy w ogole ma to sens tym razem, bo to oczywiscie kosztuje...a za zlozenie wniosku trzeba zaplacic swoja droga :) Dziekuje za odzew!

Gapa, ze mnie, nazwisko mamy jedno, nasze imiona sa na ubezpieczeniach.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z taka dokumentacja i brakiem jakichkolwiek red flags wypelnilbym na Twoim miejscu samemu - poczytaj visajourney.com - tam jest masa informacji, szczegolnie w dziale Guides. I zawsze sprawdz filing fee przed wyslaniem aplikacji - zmieniaja sie co roku a niewlasciwa kwota na czeku spowoduje odrzucenie aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z taka dokumentacja i brakiem jakichkolwiek red flags wypelnilbym na Twoim miejscu samemu - poczytaj visajourney.com - tam jest masa informacji, szczegolnie w dziale Guides. I zawsze sprawdz filing fee przed wyslaniem aplikacji - zmieniaja sie co roku a niewlasciwa kwota na czeku spowoduje odrzucenie aplikacji.

Dziekuje!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Stary temat,ale moze ktos odpowie.

20 grudnia musze wyslac forme o przedluzenie 2 letniej zielonej karty.Jak staralam sie o GC pierwszy raz sama wypelnilam papiery wyslalam i niby sprawa latwa,ale jednak nie wiadomo dlaczego zostala zamknieta,wiec wzielismy adwokata,ktory ponownie wyslal te same formy i wszelkie dokumenty wypelnione przezemnie,zaplacilismy i sprawa zostala otworzona , w ciagu 2 miesiecy dostalam GC.Tak wiec mam teraz zapytanie czy wziac znow adwokata? wiem,ze niby sprawa odnowienia jest prosta,ale jak robilam pierwsza GC tez mialo byc prosto,a wyszlo inaczej.Sama nie wiem co robic :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary temat,ale moze ktos odpowie.

20 grudnia musze wyslac forme o przedluzenie 2 letniej zielonej karty.Jak staralam sie o GC pierwszy raz sama wypelnilam papiery wyslalam i niby sprawa latwa,ale jednak nie wiadomo dlaczego zostala zamknieta,wiec wzielismy adwokata,ktory ponownie wyslal te same formy i wszelkie dokumenty wypelnione przezemnie,zaplacilismy i sprawa zostala otworzona , w ciagu 2 miesiecy dostalam GC.Tak wiec mam teraz zapytanie czy wziac znow adwokata? wiem,ze niby sprawa odnowienia jest prosta,ale jak robilam pierwsza GC tez mialo byc prosto,a wyszlo inaczej.Sama nie wiem co robic :huh:

eeeee tam, niepotrzebny ci prawnik!!!! Wypelnij sama forme, zalacz wszystkie dokumenty jakie tylko masz, ktore moga udowodnic, ze wasze malzenstwo jest "zgodne, szczesliwe i trwale" i czekaj na nowa GC. Ja na nowa czekalam 7 miesiecy, ale b. szybko dostalam od nich list, przedluzajacy waznosc tymczasowej karty o rok.

Takze glowa do gory i do boju!

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, może głupie pytanie, ale czy mogę wysłać dokumenty wczesniej niz to 90 dni przed wygasnięciej 2 letniej zielonej karty? Np. 120dni przed jej wygasnięciem? Rozumiem, że jak ten proces o lifting conditions sie przedłuzy to ta moja 2 letnia zielona karte przedłużą jak jak pisała tinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...