Skocz do zawartości

Szansa Na Wylosowanie Zielonej Karty.


Shady

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Zatrwarza mnie znajomośc prawdopodobieństwa ludzi piszących na forach oraz dla wikipedi o losowaniu zielonych kart itd...Wszedzie sa błędy...

Czy w przypadku dajmy na to europy prawdopodobieństwo wylosowania karty

dla obywatela Niemiec (wszystkie dane z 2012dv) ilosc zgloszen ok 58 tys (bez krewnych) jest takie samo co dla obywatela Finlandii - ponad 2 tys zgłoszeń???

Od brzmi tak...

A czy prawdopodobieństwo Wylosowania GC przez obywatela ukrainy (761 tys zgłoszen)jest takie samo jak dla obywatela niemiec lub finlandi??

Odp nie...

A czy obywatel bangladeszu (7,6 mln zgłoszen) ma mniejsze szande niż obywatel ukrainy

odp tak i to znacznie...

A może obywatel Luxemburga (274 zgłoszenia) ma znacznie wieksze szanse niż niemiec lub fin??

od nie ma takie same dokladnie....

A jak ukraina w europie zgłosiła by 50 mln zgłoszeń to szanse polaka zmalałyby znacznie?

odp ani troche...

Promonuje poczytać o prawdopodobieństwie warunkowym Bayesa a pozniej sie wypowiadac na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mikun, nie ma nic złego w Tym, że ludzie chcą sobie jakoś ocenić swoją szansę na wygraną :)

Jeżeli masz jakieś adnotacje do moich obliczeń i terminologi (celowo nie używam matematycznych terminów w obliczeniach tu na forum :) ), to chętnie przejrzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mikun, nie ma nic złego w Tym, że ludzie chcą sobie jakoś ocenić swoją szansę na wygraną :)

Jeżeli masz jakieś adnotacje do moich obliczeń i terminologi (celowo nie używam matematycznych terminów w obliczeniach tu na forum :) ), to chętnie przejrzę

Nie no przejzalem twoj post i chyba twoje wyliczenia sa ok, ale wszystkie zrodłą podaja srednie szanse a kraje z duza iloscia zgloszen maja mniejsze szanse w przeliczeniu na obywatela ichniejszego...

wiesz nie moge jednoznacznie napisać jakie kto ma szanse bo ja do konca nie wiem jaki jest algorytm (mam na mysli detale)....

Ja bym jeszcze dodał że wyleci uzbekistan z naszego koszyka, btw nie wiem co w europie robia uzbeki, rosjanie, turcy itd, znacznie te kraje obnizaja nasze szanse....

Mam pytanie gdzie moge znalesc dane ile jest GC na region europa?? googlowalem i nic....

Dla mnie taki break even jest ponad cos ponad 200 tys zgloszen(Polska ma 86tys) dla danego kraju....ja rozumiem ze tak dziala algorym(bo inaczej chyba nie moze):

algo wybiera osobe patrzy z jakiego kraju jest ona i licznik na tym kraju zwieksza o jeden.

Czyli w pierwszych losowaniach w EU beda najwieksze szanse mieli ukraincy...ale jak licznik dojdzie do 3500(albo 7000 tego nie wiem) ukraina wypada i dalej wiecej szans mamy np my, ale srednio bedzie to te pewnie 1,7% a moze nawet wiecej...

Wg jezeli jakis kraj już składa ponad 200 tys(na oko, samych zgłoszen bez rodzin) jest duza szansa ze osiagnie on limit i pozniej wypadnie wiec jak Ukraina nawet zgłosi 10mln zgloszen i tak nas to powinno malo obchodzic...

Patrzyłem jakie są szanse zeby w nastepnych latach kraje z naszego regionu takie jak turcja, ukraina, rosja uzbekistan wypadły ale szanse są niewielkie...

W ogóle te mniej niż 2% szans jest przerażające :(

To jest takie prawdopodobieństwo jak mniej więcej że w 6-krotnym rzucie moneta wypadnie 6 razy pod rzad orzeł.

No ale nic trzeba miec nadzieję

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raz widziałem ludzi co wygrali zieloną karte bo zgłosili się w ostatniej chwili, albo zgłosili się bo znajomi to oni też, i w ogole nie planowali nic a im się udało, a niektórzy ludzie to przez 10 lat próboją i nic :/ No ale dlatego jest to nazwane loterią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie uciekne od tematu...

Szczerze mowiac to od zlozenia aplikacji do dzis nie myslalem o loterii :rolleyes: ale na facebooku zobaczylem reklame "od dzis mozna skladac wnioski na loterie wizowa do USA" hihihi. Choc to przykre ze zapewnie wiele osob zaplaci za niby wyslanie wniosku...

A wracajac do lotrii to ja wogole narazie o niej nie mysle i mam normalne plany tak jakby jej nie bylo. A jakby w maju sie cos zmienilo to dopiero "bede sie martwic" :D . Tak jest najlepiej bo nie bedzie rozczarowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...