Skocz do zawartości

Zaległy Podatek Po Wyjeździe Na J!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem, z którym nie wiem, co zrobic. Byłam w Stanach na wizie j1 w 2004 roku i potem w 2006. Za każdym razem rozliczałam się przez firmę. Niedawno dotarły do mnie dokumenty z Social Secutity Administration, że mam jakieś środki określone jako Your Taxed Social Security Earnings za ten pierwszy wyjazd. Z drugim jestem na 0. To dokumenty z przeszłości, ale z powodu przeprowadzki dotarły one do mnie niedawno. Wygląda to w każym razie, jakby nie wszystko z tego roku było rozliczone. Nie pamiętma już dokładnie tego czasu, jak to wszystko wyglądało, ale nie przypuszczałam, że coś może być nie tak. Już minęło kilka lat, wiem, że czas na rozliczenie to 3 lata, ale co teraz? Pisałam już so SSA, odesłali mnie do IRSu. Pisałam do IRSu, nadal nie mam odpowiedzi. Planuję zadzwonić, ale nie jestem pewna, czy się dogadam. Obawiam się, że to spore problemy z IRSem. Proszę o pomoc, jeśli ktoś jest w stanie mi to jasno wytłumaczyć. Szukałam odpowiedzi w necie doszukałam się info o karach za brak rozliczenia, ale nie wiem, w jakich wysokościach są te kary. Co w tym momencie powinnam zrobić, żeby wyjaśnić tą sprawę? NIe ukrywam, że chciałabym kiedyś jeszcze pojechać do stanów, ale nie wiem, czy w takiej sytuacji, poza masakryczną kwotą do zapłacenia, nie dostane jakiegoś bana na wizę:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez telefon to z takimi urzędami jak SSA lub IRS wiele nie załatwisz. Podam Ci nr telefonu do profesjonalnej firmy podatkowej Tax Service w NY . Możesz rozmawiać w j.polskim. Jeśli ładnie poprosisz to może otrzymasz fachową podpowiedź co z tym zrobić skoro przebywasz w Polsce . http://www.merchantc...026/map?novum=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

a może ktoś także mógłby mi pomóc?

byłem w USA na W&T w 2008 roku. Do dzisiejszego dnia nie rozliczyłem się z podatku od zarobionej kwoty. Wypadłem z obiegu i nie wiem od czego mam zacząć. Chciałbym wyjechać do USA, ale jestem pewien, że nie dadzą mi wizy jeśli nie ureguluje tej sprawy. Nawet wolę się nie pokazywać w ambasadzie. Nie mam formularza W-2. Nie mam SSN. Połowe papierów potraciłem przy przeprowadzce i nie wiem od czego zacząć prostowanie tej sprawy z podatkiem. czy jest możliwe uzyskanie swojego SSN czy trzeba nowy wyrabiać? Jestem słaby w języku angielskim. Może znacie kogoś kto może pomóc w uregulowaniu zaległości. Strasznie mnie to dręczy.

Jeśli chodzi o W-2 to jest strona https://www.paperlessemployee.com/mba gdzie mozna uzyskac ten formularz. potrzebny jest do tego SNN i tu jestem w kropce bo nie wiem czy musza nadac mi nowy, czy moge dowiedziec sie o stary. I jest tam mowa o roku 2012 a ja bylem w 2008.

Prosze o jakiś wskazówki od czego zacząć, itp.

Bardzo dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli rozliczal Die pracodawca to raczej na pewno masz poplacone wszystkie podatki.

Najlepiej byloby skontaktowac sie z IRS, ale bez SSN bedzie ciezko.

Do uzyskania numeru SSN musisz zadzwonic do lokalnego social services office... Beda od Ciebie potrzebowali kilku ID jak paszport. Numer dostaniesz ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest możliwe uzyskanie swojego SSN czy trzeba nowy wyrabiać? Jestem słaby w języku angielskim.

Prosze o jakiś wskazówki od czego zacząć, itp.

Zacznijmy od tego ze SSN jest jeden na cale zycie i nie mozesz dostac "nowego".

Zeby uzyskac kopie karty wymagana jest osobista wizyta w biurze ssa i sporo papierow. Szczegoly na : http://www.ssa.gov/

Kolega powyzej pisze, ze lokalne biuro ssn zrobi to telefonicznie, osobiscie uwazam, ze to malo prawdopodobne, szczegolnie teraz, gdy kradzieze tozszamosci sa realnym amerykanskim problemem. Sadze, ze musisz tam byc osobiscie, ale moze sie myle.

Sprobuj skontaktowac sie ze swoim bylym pracodawca i tam uzyskac ten zgubiony numer. Powinni wciaz miec jakies twoje dane w systemie.

To mile, zechcesz sie rozliczyc z zaleglych podatkow ale co do zwiazku zaleglych podatkow i otrzymania nowej wizy to nie jest to zaden problem, nikt w ambasadzie nie bedzie cie o to pytal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jim Beam

mam rodzine legalnie w USA i nie chcę absolutnie w jakikolwiek sposób im zaszkodzić. BTW przyznam się, że brałem udział w loterii wizowej która już wkrótce się rozstrzygnie i przydałoby się świecić przykładem. Przyznajcie jednak, że troche długo zwlekałem.

Jeszcze nie wiem jak z tym W-2 form załatwić. Brat u którego w pracy pracowałem powiedział mi, że pracodawca jest w 100% pewien, że mi go oddał.

Bałagan w papierach mam niesamowity, ale to już tak jest, że jak się odwleka coś to potem są problemy.

Kurcze chyba nie odprowadzali podatku ,bo realizowałem tygodniowe czeki, a na nich czysta stawka godzinowa.

Jeszcze raz dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefonicznie nikt Ci nie udzieli informacji zwlaszcza jesli nie ma sie SSN. Od tego sa odpowiednie formularze i procedura.

Rok temu mozna bylo bez problemu zalatwic to wysylajac dokumenty faksem.

To nie jest jakas trudna procedura.

Zalecam zadzwonic do lokalnego biura bo jest duza szansa, ze trafi sie na normalna osobe, ktora powie krok po kroku co zrobic.

Zreszta bede dobrym wujkiem. Jak z SSN nie zalatwisz to napisz mi priv i Ci znajde ten SSN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...