Skocz do zawartości

Karta Debetowa A Płatności W Usa


Chapi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

To jest ta sama karta tylko w innym banku. Ja mam w mbanku, ale jak widać w BPH również jest (i tam też nie jest zaklasyfikowana jako kredytowa, a mimo to jest napisane że można dokonywać płatności np. biletowych)

Tak, jest wypukła

z kartą z BZWBK napewno wszystko załatwisz w USA, byłęm w USA z tą kartą , robiłęm zakupy w sklepie, płaciłęm na internecie i wszystko elegancko.A z ta karta z mbanku to ktos pisał kilka dni temu w innym temacie ze własnie nią nie udało sie zrobic płatności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie radze Ci zaopatrzyc sie w prawdziwa karte kredytowa a nie jakas hybryde....debetowka w Usa znaczy tyle co nic np. jakbys chcial wynajac samochod.., usiscic przedplate za jakies atrakcje turystyczne lub po prostu do grubszych operacji...z kredytowka nie bedzie zadnych problemow....z debetowka jak najbardziej beda.....pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam wypukłą debetową (visa). Próbowałem niedawno przez nią dokonać opłaty na amerykańskiej stronie www. Nie poszło... Innych operacji nie próbowałem.

Bo to chyba jakas "polska karta". Nie mialem jeszcze sytuacji aby jakis "vendor" ( online czy w realu) odmowil przyjecia ode mnie platnosci karta debitowa visa wydana przez moj lokalny bank w ohio. Btw - bank ma tylko trzy filie i to w jednym "county" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze podam swoj przyklad....posiadajac karte debetowa Citibank MasterCard (wydana w Polsce) oraz Visa Bank of America nie udalo mi sie wypozyczyc samochodu w wypozyczalni Enterprise i Avis....wszedzie slyszalem - Credit card only...byc moze jakbym posiadal przynajmniej stanowe id....udalo by sie...ale posiadajac polski paszport - trzeba sie przygotowac na tekst "tylko kredytowka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się przyłączyć, bo też jestem na etapie poszukiwania karty kredytowej. Kiedys jak byłem w USA to zapłaciłem za hotel debetową. Patrzyli na nią jak by była z epoki kamienia łupanego.. ale po pewnym czasie ( chyba 2 dni) transakcji dokonałem. Utwierdziłem się wtedy że muszę mieć kredytową kartę. Teraz szukam odpowiedniej, bo zakładam, ze koszty płatności z USA mogą być różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze podam swoj przyklad....posiadajac karte debetowa Citibank MasterCard (wydana w Polsce) oraz Visa Bank of America nie udalo mi sie wypozyczyc samochodu w wypozyczalni Enterprise i Avis....wszedzie slyszalem - Credit card only...byc moze jakbym posiadal przynajmniej stanowe id....udalo by sie...ale posiadajac polski paszport - trzeba sie przygotowac na tekst "tylko kredytowka".

Troche mnie zmartwil Twoj wpis...Bo karta dolarowa, ktora z oczywistych wzgledow, zamierzam placic w USA, moze okazac sie bezuzyteczna, w takim wypadku...

A w jaki sposob sprzedajacy rozpoznaja typ karty, jesli na niej nie jest napisane, jaki typ?

Na jednej w PLN mam napis "debit", na innej w USD "cashpay", a na kredytowej w PLN, nie ma zadnego napisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady, wiadomo, czy karta jest kredytowa czy debetowa... Kredytowe zresztą są zazwyczaj wypukłe. Karty debetowe Visa albo MasterCard mają możliwość bycia 'run as credit' czyli można nimi płacić bez wpisywania PIN-u na stacjach benzynowych czy w sklepach, ale to się chyba nijak ma do bycia prawdziwą kartą kredytową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...