Skocz do zawartości

Karta Debetowa A Płatności W Usa


Chapi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Rozpoznac karte debetowa jest bardzo prosto w przypadku Master Card (Polska) masz hologram z napisem Debit nie pamietam jak jest z Visa (sprawdze w domu karte wydana przez BoA), natomiast kredytowka nie ma nic oprocz loga wydawcy i ma wypukly numer...tak na marginesie - dlaczego w duzej wiekszosci w USA jest wymagana kredytowka? Z bardzo prostego powodu - placac taka karta to Bank jest poreczycielem i zabezpieczeniem zaplaty za dana usluge - a w przypadku debetowki klient ktorego wiarygodnosc zaplaty rowna sie srodkom na koncie + ewentualny debet: sprawa jest oczywista.Poza tym na kredytowce blokowana jest ilosc pieniedzy potrzebna na wykonanie danej transakcji, ktora w kazdym momencie moze byc powiekszona( w zaleznosci od oklicznosci), a wprzypadku karty debetowej transakcja jest w systemie instant....i nic juz sie nie da z nia zrobic w zakresie jednej transakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoznac karte debetowa jest bardzo prosto w przypadku Master Card (Polska) masz hologram z napisem Debit nie pamietam jak jest z Visa (sprawdze w domu karte wydana przez BoA), natomiast kredytowka nie ma nic oprocz loga wydawcy i ma wypukly numer

Nie jest to jednak takie bardzo proste. Kiedyś miałem karty debetowe polskie gdzie było logo "visa electron" i karta nie była wypukła. Teraz zamiast tej karty przyszła mi karta wypukła z samym logo "visa", ale NIE JEST to karta kredytowa. Nie wiem czym się różni. Debetowa amerykańska (BoA) jest wypukła i ma logo "visa debit".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac jeszcze do kart debetowych...przy kazadej platnosci (no prawie) w US sprzedawca pytal sie "Debit" or "Credit"? i nigdy nie moglem rozkminic jaka jest roznica w przypadku takiej karty - ktos mi kiedy mowil, ale wylecialo mi to z glowy - moze dlatego ze nie robilo mi to zadnej roznicy przy platnosciach...ale moze ktos wie..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku debetowki klient ktorego wiarygodnosc zaplaty rowna sie srodkom na koncie + ewentualny debet: sprawa jest oczywista.

Kredytowka tez ma limit.

Wiec cala sprawa nie jest taka oczywista, bo, np. na koncie mam 50 000 PLN i 15 000 PLN limitu, a w karcie kredytowej mam ustawiony limit najnizszy, czyli 10 000 PLN.

Pytanie - ktora opcja jest korzystniejsza dla odbiorcy platnosci?

Szczegolnie, jesli chcialby zamrozic, jako zabezpieczenie, pewna kwote?

Wiec gdybym narobil szkod na 15 000 PLN, to karta kredytowa mu tego nie pokryje.

"Sprawa jest oczywista". ;)

Dawniej, gdy nie bylo napisow na kartach i nie wiedzialem jaka mam, gdy terminal mnie pytal "credit or debit", naciskalem cokolwiek i zawsze bylo OK.

A prawdziwa roznica miedzy tymi kartami polega tylko na sposobie rozliczania wydatkow:

Różnice pomiędzy kartami kredytowymi i debetowymi

Karta kredytowa

Możesz robić zakupy do wysokości limitu Twojego kredytu. Kiedy otrzymasz wyciąg z konta karty spłać przynajmniej kwotę minimalną. Banki pobierają odsetki od niespłaconej kwoty. Generalnie, jeżeli spłacisz całość kredytu pod koniec miesiąca, nie musisz płacić żadnych odsetek. Jeżeli pozostawisz jakąś kwotę niespłaconą, będą naliczane odsetki według wcześniej ustalonej rocznej stopy oprocentowania, której poziom zależy od banku - wydawcy karty.

Karta debetowa

Środki są automatycznie pobierane z Twojego rachunku na pokrycie ponoszonych kosztów. Możesz wydać całą kwotę środków zgromadzonych na Twoim rachunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta debetowa

Środki są automatycznie pobierane z Twojego rachunku na pokrycie ponoszonych kosztów. Możesz wydać całą kwotę środków zgromadzonych na Twoim rachunku.

Małe sprostowanie - możesz wydać całą kwotę, jeśli nie masz limitu lub też ta kwota nie przewyższa Twojego limitu. Moja debetówka ma limit kwotowy na dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...