Skocz do zawartości

Wynajem Samochodu Czy Się Opłaca


urbinio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

w czerwcu lecę z dziewczyną do NY na 7 dni następnie, chcemy skoczyć do Chicago do mojego wujka i moje pytanie brzmi, czy lepiej wynająć samochód na 2 dni i sobie na spokojnie pojechać tam autem i tam go oddać czy wsiąść w samolot i polecieć. Co wyjdzie taniej?? Z tego co się orientowaliśmy to lot kosztuje ok 600 zł plus 25 $ za bagaż czyli wychodzi jakieś 1300 zl na dwie osoby jak to się ma do wynajmu samochodu. Znacie może jakie wypożyczalnie gdzie wypożyczaliście już samochody, jakie są w ogóle koszty takie wynajęcia, przejazdu, ile płaci się za autostrady o ile takowe są do Chicago, nie wiem czy za tunele się też płaci, będę wdzięczny za każdą informacje. No i jakie są drogi w stanach. Czekam na opinie i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za drogi w USA się nie płaci. Ile będzie kosztował samochód sprawdź sobie na stronie, np. Avis albo Enterprise. Kliknij rezerwację, wybierz miejsce odbioru i odstawienia, wybierz samochód, wybierz ubezpieczenie i pokaże się ile to będzie kosztować. Za wachę pewnie wyjdzie wam około $100 (tak z grubsza) na drodze NYC-Chicago. Do tego jakiś nocleg.

Przy decyzji osobiście patrzyłbym raczej na inne rzeczy niż koszt: jadąc samochodem kierowca na pewno się zmęczy i będzie się jechać dużo dłużej, ale można po drodze coś zwiedzić (tylko to już będzie pewnie więcej dwa dni jazdy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wiek moga ci doliczyc dodatkowa oplate powyzej > 25 juz jej nie ma. Ja wynajmiesz i oddasz w tym samym miejscu tanie(eco clas np Focus) auto wyszlo by cie okolo 30-40$ za dobe, Jezeli chcesz oddac w innym miejscu wyjdzie ponad 100$. Mysle ze polec samolotem. A wynajmij auto na zwiedzanie i oddaj w tym samym miescie. Ps. Paliwo jest tanie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaci się płaci... Nie wszędzie, ale jednak jakieś opłaty są. Drogi są bardzo dobre. Podejrzewam że będziesz jechał 80 - jest płatna na całym terenie Indiany i Ohio i chyba są jakieś tolle w IL (Chicago Skyway), Poza tym parkingi i w Nyc i w Chicago są masakrycznie drogie. Jeżeli chciałbyś jeszcze pojeżdzić po okolicach Nowego Jorku, dodatkowo płatnych jest większość mostów czy tuneli. Np Verrazano bridge -$13 , czy Lincoln Tunel -$8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie samolot . Benzyna w USA już powyżej $4 za galon ,do tego opłata za drogi ( nie wszystkie ) ,również mosty i tunele obowiązkowo płatne (jeśli będą na trasie). Jazda z NY do Chicago długa i męcząca.Do tego strata czasu .

Zapomnij też o zwiedzaniu dużych miast w USA samochodem. Parkingi bardzo drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...