Skocz do zawartości

Dv-2013 Dylemat Wylosowanego, Będącego W Związku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was

Jest to mój pierwszy post u was.

Mam szczęście i problem - jednocześnie. Wylosowano mnie przy DV2013. Jestem jednak w stałym zwiazku (już od 10 lat). Nie braliśmy ślubu, bo obojgu był nam on nie potrzebny. Dla wyjazdu we dwoje zrobilibyśmy jednak wszystko. Papiery składaliśmy osobno, jako single - jedynie ja otrzymałem potwierdzenie do dalszych starań. Pytanie jest konkretne:

1-Czy zawarcie ślubu przed interview mogłoby coś zdziałać dla przeniesienia GC również na nią? (wiem że w "FAQ" jest krótka wzmianka o tym, ale chciałbym zapytać bardziej szczegółowo)

2-Czy można, wysyłając teraz wniosek do Kentucky Consular Center z formularzem wizowym, uaktualnić np. zmianę statusu małżeńskiego? (i czy nie oznacza to automatycznego odrzucenia wniosku)

Zdaję sobie sprawę, że dla wielu temat jest bardzo wtórny, ale nie ma teraz ważniejszej rzeczy dla mnie, jak w miarę sprawdzone i aktualne informacje na ten temat.

---

Pozdrawiam i proszę o info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mam podobną sytuację, tylko nasz staż troszkę krótszy:)

Jeżeli dobrze wszystko zrozumiałem to najpierw muszę zaczekać na dokumenty z KCC, czym prędzej je odesłać i czekać na zaproszenie na rozmowę, tak?

Kiedy mogę się spodziewać tych dokumentów? Niby się myślało o tym ślubie wcześniej, ale teraz gdy trzeba to zorganizować w kilka tygodni to trochę się człowiek stresuje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Pytanie:

Nie wylosowano mnie,

Napisano "Based on the information provided, the Entry HAS NOT BEEN SELECTED for further processing for the Electronic Diversity Visa program at this time. More entries will be selected in early October 2012, so please keep your confirmation information until at least that time. "

Czy to znaczy ze będzie jeszcze jakies dodatkowe losowanie i moge zostac wylosowany???

Dzieki pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak czytales ,jesli wylosowales zgloszenie to nalezy wyslac formularze juz jako malzenstwo :)

I nie bedzie zadnego odrzucenia wniosku :)

czym predzej bedzie slub i odeslanie formularzy tym lepiej dla Was :)

Dziękuję za krzepiące info. Bierzemy się za to.

Mam podobną sytuację, tylko nasz staż troszkę krótszy:)

Jeżeli dobrze wszystko zrozumiałem to najpierw muszę zaczekać na dokumenty z KCC, czym prędzej je odesłać i czekać na zaproszenie na rozmowę, tak?

Z tego co ja zrozumiałem (choć czytałem pobierznie), formularz dla KCC ściąga się z ich strony, wypełnia i wysyła samemu. Nie jestem jednak na 100% pewien.

Kiedy mogę się spodziewać tych dokumentów? Niby się myślało o tym ślubie wcześniej, ale teraz gdy trzeba to zorganizować w kilka tygodni to trochę się człowiek stresuje :(

Wierz mi, wiem co czujesz! ;)

Nie wylosowano mnie,

Napisano "Based on the information provided, the Entry HAS NOT BEEN SELECTED for further processing for the Electronic Diversity Visa program at this time. More entries will be selected in early October 2012, so please keep your confirmation information until at least that time. "

Czy to znaczy ze będzie jeszcze jakies dodatkowe losowanie i moge zostac wylosowany???

To raczej nie ten temat, ale tak, dobrze rozumiez tą informację. Odbędzie się kolejny, mniejszy nabór uczestników. Nie wszyscy wylosowani odbierają te karty, lub ubiegają się o dalszą procedurę. Sprawdzaj w październiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja zrozumiałem (choć czytałem pobierznie), formularz dla KCC ściąga się z ich strony, wypełnia i wysyła samemu. Nie jestem jednak na 100% pewien.

Najwyraźniej masz rację :)

Czyli teraz tak:

- czym prędzej ślub,

- papiery ze strony KCC uzupełniam razem z żoną,

- czekamy na odpowiedź zawierającą termin rozmowy i idziemy na tę rozmowę razem/oddzielnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkiego najlepszego z okazji slubu ;)

a powaznie to w wielu stronach pisze ze od czasu zlozenia wniosku do losowania moze sie sporo w zyciu zmienic mozesz wziasc slub rozwiesc sie etc wiec podajesz dane ze stanu na dzien kiedy wysylasz ;)

fajnie miec takie dylematy jak wy

pzdr;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wasze informacje. Każda jest ważna.

Wciąż nie mam pojęcia jak wygląda to od strony legislacyjno / konsularnej, czyli w tzw. "praniu"(a szkoda), ale wierzę że może się udać.

Czyli teraz tak:

- czym prędzej ślub,

- papiery ze strony KCC uzupełniam razem z żoną,

- czekamy na odpowiedź zawierającą termin rozmowy i idziemy na tę rozmowę razem/oddzielnie?

Good luck ol' chap! ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...