Skocz do zawartości

Dv-2013 Dylemat Wylosowanego, Będącego W Związku


Rekomendowane odpowiedzi

a jak ma to wygladac?

idziesz na rozmowe ze swoja zona

ale wpierw musisz wyslac do Kentucky formularze i papier ze jestescie malzenstwem,dostajecie przez strone www powiadomienie o badaniach i rozmowie i razem idziecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

nitelite, jak tam idzie załatwianie spraw?

Jestem ciekaw do kiedy mogę najpóźniej wysłać papiery. Z formalnościami zejdzie mi do około 20-26 czerwca. Czy ta zwłoka w połączeniu z moim stosunkowo niskim numerem (~6500) daje mi szansę na zdobycie kart?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem tu pierwszy raz.

Udało mi się wylosować DV-2013 i mam podobny "problem" co nitelite.

W związku z tym mam pytanie: czy nie jest tak, że dokumenty mogę wysłać sama już teraz a potem już tylko dosłać aktualizację o zmianie stanu cywilnego i dopisać męża?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

simk juz odpowiedzialem na to pytanie

masz 2 wyjscia albo czekasz na slub i wysylasz papiery razem lub tez wysylasz papiery teraz a potem po slubie przesylasz aktualizacje danych do KCC i tyle

pamietac nalezy z tym ze nie nalezy czekac na ostatnia chwile ,ze masz juz zaproszenie na rozmowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, miłem szczęście i mam szanse na green card ale mam ten sam dylemat :( Jestesmy z dziewczyną juz od dawna ale nie decydowalismy sie na slub a chcielibysmy razem lecieć.

Czy składać teraz formularze na samego siebie czy wziąść ślub i złożyć wtedy?

Czy robi to jakąś różnicę jak wyślę teraz sam a później się dośle korygujący formularz czy to juz przekreśla całkowicie szanse na zieloną karte?

Czy jesli związek zawart zostanie w polowie czerwca to nie bedzie za późno żeby wysyłać formularze?

dziękuję z góry za odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz :) Czyli teraz wysyłam do Kentucky Consular Center formularz na siebie i na spokojnie zalatwiam sprawy ze zmianą stanu cywilnego po czym dosylam jeden z tych formularzy ale juz skorygowany z uwzględnieniem malzonki jak już będziemy po slubie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietaj o akcie slubu ,,aby to wyslac :)

no i pamietaj ze jest nowe prawo paszportowe i jak Twoja zona bedzie miec nowe nazwisko i to odnotuja w USC wtedy ma pewien okres czasu aby wymienic paszport na nowy.

Note: Family members refer only to your spouse and unmarried children who had not reached age 21 before you entered the lottery. If you have gotten married, or had additional children since entering the DV lottery, or your immediate family situation has changed, include notification of these changes by sending an updated Form DS-230 to the Kentucky Consular Center.

http://www.travel.state.gov/visa/visa_4759.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw - wszyscy którzy biorą ślub bo wylosowali kartę - przygotujcie się pytania w czasie interview i potrzebę udokumentowania związku. Ze strony urzędnika każda taka akcja wygląda jak ślub dla karty (nie wie ile byliście razem, widzi tylko świeżą datę ślubu dziwnie skorelowaną z terminem losowania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha nie wiem jak inni ale ja nie dla tego że dostalem ta szanse na green card tylko z milosci a ze okolicznosci sie zbiegly w czasie no coz poradzic :P nie wiem jak bede mogl udokumentowac to ze akurat teraz wzielismy slub, no chyba ze zabiore ze soba wszystkie pamiatki i zdjecia z 8 lat naszej znajomosci i polrocznych zareczyn :) mam nadzieje ze to wystarczy :)

to akt slubu tez trzeba wysylac z korygowanymi dokumentami do usa? myslalem ze tylko na wizyte w konsulacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...