Skocz do zawartości

Co Warto Zwiedzić Wybierając Się Na West Coast?


tomasz laszczyk

Rekomendowane odpowiedzi

W Utah to oczywiscie Zion National Park, kolo niego masz malowidla zrobione przez czlowieka pierwotnego, Bryce Canyon - kompletnie rozny od Zion bo jest calkowicie pomaranczowy oraz Grand Canyon (Arizona) ale to to tylko mozesz zobaczyc i jechac dalej, jest tam tylko jeden krotki 'hike'. W Nevadzie to masz tylko Vegas, ktore starczy Ci na gora 1-2 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na J-1 w 2010 poleciałem do Kanady i potem wróciłem do USA bez problemu (nawet nie zgłaszałem tego sponsorowi chyba), więc z Meksykiem nie powinno być problemu. Mam koleżanki które tam były na J-1, ale to było z 8 lat temu pewnie, to się mogło pozmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wizy, to na DS-2019 powinieneś mieć podpisane pole international travel validation. Zobaczyć możesz jeszcze Yosemite (we wrześniu może być tam tłoczno), Death Valley (pewnie w tym czasie będzie tam jeszcze bardzo gorąco). Przy Yosemite warto wstąpić do Bodie Ghost Town jeśli będzie po drodze. Na trasę LA-SF polecam PCH (HWY 1) zamiast FWY 101. W zeszłe wakacje robiłem podobną wycieczkę: http://forum.usa.info.pl/topic/19096-wycieczka-po-kalifornii-i-okolicy-wskazowki-i-propozycje/page__p__130590#entry130590

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dodatkowo mozesz jechac do Monterey and Carmel - piekne miejsca.

Jesli bedziesz jechala south mozesz wybrac slynna highway 1- cudowne widoki, piekna trasa.

Mozecie jechac doo Napy i Sonomy - regionu winnego, gdzie mozecie kosztowac wina w roznych winiarniach.

W San Francisco, nie zapomnialabym o Alcatraz, GG i milionie innych rzeczy ;)

Tylko prosze wyswiadcz sobie przysluge i nie planuj noclegu w San Francisco pomiedzy 30 wrzesnia i 5 pazdziernika. Cena hotelu za jedna noc pozwoli ci spedzic 5 dni w innym czasie - i ja tu nie wyolbrzymiam - to czas Oracle Covnention.

Cena za pokoj bedzie sie zaczynac od $400 w najgorszych dzielnicach SF...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...