Skocz do zawartości

Życie W Kanadzie...


Jacob87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako, że USA utrudnia nam dostanie się do ich kraju i pracowanie, po losowaniu GC (i nie wygraniu) postanowiłem przenieść swój cel do Kanady. Oczywiście nie rezygnuje z GC będę czekał ale na pewno nie w Polsce.

Zatem zacząłem się interesować migracją do Kanady i na pierwsze wrażenie wydaje się łatwiejsze do osiągnięcia niż USA.

Na wstępie interesuje mnie wiza na możliwość pracowania przez rok w wybranym mieście - pojechać zobaczyć co i jak, czy się spodoba, czy podołam.

Chciałbym jednak wpierw dowiedzieć się jak tam jest w Kanadzie, jak się żyje, czy łatwo jest dostać pracę po przyjeździe, jak Kanadyjczycy traktują przyjezdnych? Jakie miasto wybrać na swój cel?

Jeśli chodzi o pracę to z wykształcenia jestem Informatykiem ale nie muszę koniecznie pracować w tym zawodzie.

Z tego co się doczytałem w Ambasadzie Kanadyjskiej w Warszawie 25 maja ma odbyć się konferencja na temat wiz, migracji itd.

Z tego co widzę Kanada jest bardziej otwartym krajem z łatwiejszym dostępem a i do USA stamtąd bliżej.

Z góry dzięki za odpowiedzi i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Kazda Prowincja ma swoje pewne plusy jak i minusy.

Teraz lubisz duzo osob aby bylo,duza Polonie czy tez mniej,jak u Ciebie z j.francuskim

Do tego jak chcesz potem zostac po tym 1 roku?wiesz o tym ze teraz szykuja sie zmiany w SW jak i Prowincje maja swoje programy na staly pobyt.

Co do tych rozmow to podstawowa jest zapoznanie sie ze strona rzadowa aby cos wiecej z tego spotkania miec oraz miec szczegolowe pytania ale to bedzie sie odnosci do prawa na dzien dziejszy

http://www.cic.gc.ca/english/index.asp

co do pracy to bedziesz szukac tylko swoim zawodze czy tez prawie kazda prace przyjmiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o prowincje to wole miejscową ludność... oczywiście nie mam nic przeciwko Polonii ale nie chciałbym trafić na kanadyjskie Chicago.

Na jeden rok chciałem wyjechać na rozpoznanie bo co jeśli mi się nie spodoba bądź nie dam rady, bądź magicznie wygram GC w między czasie.

Co jeśli mi się spodoba i chciałbym zostać hmmm nie da się wymyślić czegoś będąc już tam?

Język tylko angielski i prowincje tylko z angielskim bym preferował...

A jakie to zmiany w SW, czyżby na gorszę bo ciężko nadążyć za wszystkim a tematem Kanady zainteresowałem się niedawno. O tym, że każda prowincja też ma swoje programy czytałem ale wpierw chciałbym wybrać "tą" prowincje.

Co do pracy przyjmę każdą chce się wyrwać z Polski i zacząć inną przygodę mojego życia gdzieś tam i będę miał większe szanse na zdobycie pracy jeśli się nie organiczne tylko do Informatyki. Mógłbym choć by jeździć jako kurier między miastami i przy okazji zwiedzać ten piękny kraj jeśli chodzi o florę i faunę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również zastanawiam się nad wyjazdem do Kanady. Byłem jakiś czas temu w Toronto, oraz Edmonton. Niczym nie ustępują Stanom, ale różnica jest ogromna, jeżeli chodzi np o bezpieczeństwo po zmroku... Co do wykształcenia to nasze Polskie znaczy tyle co zero. Jeżeli zdecydujesz się na wyjazd do Kanady i Toronto to zobaczysz nie jednego Polaka z wyższym wykształceniem pracującego jako kelner, lub na budowie. Kanada w przeciwieństwie do USA nie jest krajem wielkich szans i możliwości jednak na spokojne życie bez ekstrawagancji ale na dość przyzwoitym poziomie jest idealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wyksztalcenia to jest uznane ale nalezy miec odpowiednie papiery aby pracowac jako lekarz i tutaj zaczynaja sie schody bo nie kazdy chce sie uczyc od nowa lub tez bawic sie w uznanie wyksztalcenia .I teraz sa takie zawody ze szybciej to bedzie a sa takie ze zejdzie z tym dluzszy czas

Tutaj jest to opisane co i jak.

http://www.credentials.gc.ca/

aby pracowac jako kurier nalezy miec prawko z danej Prowincji i teraz nalezy wejsc na strone danej Prowincji i zobaczysz co i jak.

Wymyslec sie da wszystko ale teraz w zaleznosci gdzie bedziesz to dane beda przepisy danej Prowincji

http://www.cic.gc.ca...ncial/index.asp

lub tez przepisy federalne jak przy SW.pisalem na forum w tym dziale jakie moga byc zmiany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam .. mam rodzinne w kanadzie i z tego co mówia jest gorzej niż w usa paliwo żżywnośc elektronika samochody odziez ogólnie życie jest droższe i pracy jest mniej..jedyne plusy to bezpłatna służba zdrowia i niska przestepczość..byłem na wakcjach w toronto w ottawie i montrealu i powiem szczerze nic ciekawego jak dla mnie.. ...pozdrawim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej byłem w Toronto i Edmonton, więc faktyczne różnica w cenach jest (jest drożej w stosunku do USA) choćby wynajem mieszkań czy żywność ale elektronika w żadnym wypadku. Ktoś napisał że był w Kanadzie i nic ciekawego. Napiszę to tak a co ciekawego jest w Stanach? Po kilku miesiącach kiedy emocje opadną człowiek nie dostrzega różnicy między Warszawą, Berlinem, Londynem, Toronto czy Chicago. Natomias jeżeli chodzi o prowincje w których jest dość drogo to Ontario ( Toronto), Quebec (Montreal) oraz Columbia Brytyjska (Vancouver).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to ja dolanczam sie do tematu, Jacob87'a. Mam dokladnie taki sam plan jak i on.

Ja planuje skorzystac z programu "Canada Working Holiday" i wyjechac tam na rok. Che korzystac z programu dlatego ze bede mial juz praca 'zaklepana' i mam nadzieje ze moze udalo by mi sie potem z tym pracowadca zostac po zakonczeniu tego programu.

Moj wyjazd planuje na nastepny rok, po maju (o ile bedzie DS-2014 dla polski).

Planuje wyjechac gdzeis do Ontario w okolice (albo i do) Toronto jako ze tam powinno byc nie tylko najciekawiej ale i najcieplej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...