Skocz do zawartości

Życie W Kanadzie...


Jacob87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 49
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Armani12 a prace "zaklepaną" masz przez znajomości, rodzine czy udało Ci się znaleść jakiejś strony?

Też chciałbym wyjechac w natępnym roku o ile dobrze wszystko pójdzie z wizą.

Mam nadzieje, że odpisze kotś jeszcze jeśli chodzi o życie w Kanadzie bo na temat wiz i IEC są oddzielne tematy. A mnie konkretnie interesuje radzenie sobie w innym kraju. Jak oprócz pracy, załatwia się codzienne obowiązki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Armani takie kiedys sie nazywal a teraz jest IEC :)

a IEC jest od 18 lat do 35 :)

pewnie chodzi o takie cos jak praca wajacyjna :) ze bez oferty pracy

jak umiesz jezyk a do tego odpowiednie papiery to nie widze problemu

chyba ze z wynajeciem mieszkania..bo prawo jazdy jak numer SIN to nie problem zalatwic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Armani12 a prace "zaklepaną" masz przez znajomości, rodzine czy udało Ci się znaleść jakiejś strony?

Też chciałbym wyjechac w natępnym roku o ile dobrze wszystko pójdzie z wizą.

Mam nadzieje, że odpisze kotś jeszcze jeśli chodzi o życie w Kanadzie bo na temat wiz i IEC są oddzielne tematy. A mnie konkretnie interesuje radzenie sobie w innym kraju. Jak oprócz pracy, załatwia się codzienne obowiązki?

Ani jedno ani drugie. Skorzystal bym z pomocy biura i tego programu. Innymi slowy wygladalo by to jak Work&Travel ale ze w Kanadzie i na rok.

Armani takie kiedys sie nazywal a teraz jest IEC :)

a IEC jest od 18 lat do 35 :)

pewnie chodzi o takie cos jak praca wajacyjna :) ze bez oferty pracy

jak umiesz jezyk a do tego odpowiednie papiery to nie widze problemu

chyba ze z wynajeciem mieszkania..bo prawo jazdy jak numer SIN to nie problem zalatwic

Mi dokladnie chodzi o to aby wyjachac tam juz z oferta pracy i jakims wstepnym mieszkaniem. Ale do tego mam jeszcze mase czasu wiec nic specialnego nie robie aby sie przygotowac - procz uaktualnionego CV po ENG. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wiecie ze tutaj mozna samemu sie starac o taki wyjazd

to nie work i travel ;)

I teraz jesli ktos sie czuje na silach to mozna znalesc samemu prace,zalatwic sprawy w urzedzie itd

To nie trudnego jesli ktos chce :)

ale wybor oczywiscie nalezy do Was

Co do zycia to zalezy na kogo sie popadnie,w jakiej jest sie Prowincji..oraz jak sie zna jezyk angielski.czy tez francuski jesli chodzi o Quebec

Bo ceny tez zalezy od danej Prowincji.jak i tez zarobki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wybor oczywiscie nalezy do Was

Co do zycia to zalezy na kogo sie popadnie,w jakiej jest sie Prowincji..oraz jak sie zna jezyk angielski.czy tez francuski jesli chodzi o Quebec

Bo ceny tez zalezy od danej Prowincji.jak i tez zarobki .

no właśnie po to założyłem ten temat by ktoś kto już był/jest podzielił się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi prowincji, jakości życia, sposobu załatwiania codziennych spraw... by łatwiej było podjąć decyzje gdzie się konkretnie udać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie takie latwe pisac .

moja znajoma byla w Kanadzie,bylo jej dobrze a nawet wspaniale ale ja jadac w to samo miejsce mialem juz ...hm przemilcze

I teraz tak wypadlo ze dobrze trafila :) wiec jej wypowiedzi sa inne niz moje i teraz jak jest w danym miejscu?

I teraz tak ,sa Prowincje ze szybciej dostaniesz pobyt ale znow za duzo tam sie nie dzieje ,np to nie Toronto czy tez Montreal..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly6 a mógłbyś opisać co nie co o tym Twoim wyjeździe do Kanady... pojechałeś tam do pracy przez IEC czy tak dla zwiedzania, na długo?

Jeśli o mnie chodzi jestem typem człowieka, że woli jak się mniej dzieje i jest spokojny żywot... dlatego może dzikie rejony Kanady będą dla mnie wybawieniem, nie dla mnie LA (USA) ;) jeszcze nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duzo sie na sluchalem ,za duzo uwierzylem ,no i zycie pokazalo cos innego niz bylo mowione

,oczywiscie moze byc milo i przyjmnie ale wcale nie musi,jak napisalem zalezy na kogo sie trafi

kiedys tez duzo pomagalem-robilem jak i dzisiaj ale to nie znaczy prawie nic ze ktos dla Ciebie taki bedzie-czy to obcy-rodzina czy tez znajomy..

I teraz chcesz cos zyskac to czytaj duzo stron rzadowych,duzo forow ,a nie kieruj sie 1 wpisem,1 wypowiedza itd i pamietaj ze prawo sie zmienia i zmienilo .sa tacy ze mysla ze nadal jest jak w latach 90-tych ;)

Jesli chcesz zyc w dzikich rejonach to troche tego jest w Kanadzie :) nawet jadac do Ontario mozesz byc w takich rejonach

I teraz wybierz taka Prowincje gdzie bedzie praca,gdzie bedzie mozna dostac szybko legalny pobyt ,strony masz o tym podane,potem sie przeniesiesz

ceny masz juz podane i np w Albercie bedzie taniej a znow w Onatrio-Quebec drozej.

a gdzie szukac pracy to np taka strona

http://www.canadaint...TempWork_pl.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

naszło mnie jeszcze takie pytanko... jadę na IEC do Kanady i powiedzmy po 3-4 miesiącach chciałbym pojechać odwiedzić znajomych w USA ( tak na 3 tyg ) to jak z przekroczeniem granicy Can>USA by było w takim wypadku... mam oczywiście wizę turystyczną

jeszcze jakby ktoś był dziś na tym spotkaniu w Ambasadzie Kanadyjskiej niech opowie jak było i co ogólnie można się tam dowiedzieć... bo mnie niestety pracodawca nie wypuści bym mógł sam się dowiedzieć :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...