Skocz do zawartości

Zwiedzanie - Sekwoje, Death Valley Itp. Transport/hotele


moriquendi

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

W czerwcu będę przez dwa tygodnie zwiedzał Kalifornię.

Wyruszam z San Francisco i kończę w San Francisco.

Chciałbym zobaczyć mn:

-Sekwoje

-Death Valley

-(ew. Las Vegas + Wielki Kanion)

-Los Angeles

Pierwsze pytanie dotyczy transportu.

Będę zwiedzał sam i nie mam swojego samochodu. Czym się przemieszczać najlepiej? Pociąg, autobus?

Byłbym wdzięczny za jakieś linki do różnych przewoźników.

Druga sprawa: hotele w pobliżu atrakcji turystycznych

Z racji braku czasu/środków/możliwości etc. nie sposób wszystkiego zobaczyć. Będę wdzięczny jeśli podacie kilka konkretnych lokalizacji, które warto zwiedzić na tej trasie.

Może ktoś z was miał podobną wycieczkę i jest w stanie polecić jakieś hotele na tej trasie? W wielkich miastach sobie poradzę. Gorzej ze znalezieniem noclegu na odludziu tak jak w Parku Narodowym Sekwoi czy Krainie śmierci.

Nie wiem jak te Parki się zwiedza....Jest to ogromny obszar i bez samochodu przemieszczanie się jest pewnie katorgą Chciałbym więc dojechać do jakiegoś ośrodka blisko szlaku z największymi sekwojami, pospacerować tam dwa dni i jechać dalej.

Edit:

Chcę np. dojechać Z Fresno pod adres: 63410 General's Hwy, Sequoia and Kings Canyon National Park 93633

Wg. Google maps, to jest w środku lasu. Jak tam mogę dojechać? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Byłeś kiedyś w US ? Bez samochodu tego co wypisałeś zobaczyć się generalnie nie da. Pomysł Death Valley autobusem jest w czołówce najbardziej kuriozalnych jakie widziałem...

Praktycznie wszystkie parki są na tyle duże że nawet jak do nich dojedziesz, to nie da się ich zwiedzać na piechotę - nie ma chodników, szlaki zaczynają się w miejscach gdzie są parkingi samochodowe... Nawet zwykłe stanowe parki są w ten sposób zaplanowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co planujesz jest trudne, ale mozna to zrobic. Przeczytaj sobie strony z Greyhound, i wrzuc do google naprzyklad 'bus transportation to sequoia national park' i znajdziesz cos takiego:

http://www.ci.visalia.ca.us/depts/transit/sequoia_shuttle/general_info.asp

Albo, naprzyklad, z San Francisco do Yosemite:

http://jrabold.net/yosemite/transp.htm

Jezeli planujesz nocowac w parkach, musisz zabukowac motel/camping grubo przed przyjazdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh, szkoda trochę :P Bez samochodu ciężko jest :-(

Ale może skorzystam z tej oferty:

http://www.nationalp...a_bustours.php#

i uda mi się zobaczyć przynajmniej Sekwoje :-)

Jeżeli znacie SF lub LA to będę wdzięczny za wszelakiego rodzaju podpowiedzi co trzeba zwiedzić.

I pytanie odnośnie komunikacji w mieście.

W SF są te barty. Gdzie kupuje się do nich bilety? Czy są też takie opcje jak 'bilet na tydzień'? W jakiej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem...Podróżując w grupie samochód wychodzi stosunkowo tanio. Samemu już nie tak bardzo.

Do tego jeszcze dochodzi fakt, że mam 19 lat, a większość wypożyczalnie nie wypożycza albo nadaje dodatkowe opłaty dla ludzi poniżej 25 roku życia.

No i trochę się boję :P Super doświadczonym kierowcą nie jestem, a w innym kraju łatwo złamać jakiś przepis...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złamać przepis to jedno, ale gorzej np. zajechać komuś drogę na autostradzie i spowodować wypadek... W USA jeździ się tylko autodtradami i to trochę inaczej niż w Europie, standardem jest że ktoś siedzi Ci na "ogonie" w martwej strefie lusterek, trzeba się dokładnie rozglądać przy zmienianiu pasa. Nie chcę Cię zniechęcić, tylko uświadomić. Jak masz poniżej 25 lat to rzeczywiście może być drożej ale niektóre firmy zarzekają się, że nie mają już under age fee (np. Enterprise).

Nie wiem czy widziałeś mój temat o wycieczce. Jest trochę większa niż Twoje plany, ale może znajdziesz tam jakieś interesujące informacje:

http://forum.usa.info.pl/topic/19096-wycieczka-po-kalifornii-i-okolicy-wskazowki-i-propozycje/page__p__130590

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...