Skocz do zawartości

3 Tygodnie Samochodem - Z Sf Przez La Do Lv I Znowu Do Sf


Konraddu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wybieramy się w sierpniu (może być gorąco, no ale terminu nie da rady już zmienić :) ) do Californi. Będziemy tam dokładnie 21 dni. Wyruszamy z San Francisco, do którego potem wracamy. Co warto zobaczyć po drodze? Prosiłbym o informacji o jakichś "must see" po drodze, bo jest mnóstwo miejsc, a wszystkich nie damy rady.

Zarys wycieczki jest taki:

1. San Francisco

2. Wybrzeżem w stronę LA (po drodze Big Sur, itp.)

3. Chwila w LA (Santa Monica, Hollywood, itp.)

4. Potem trasa w stronę Las Vegas. (jest coś ciekawego po drodze?)

5. Las Vegas ze dwa dni

6. W czasie pobytu w LV, jednodniowa wycieczka nad Kanion

7. Powrót w stronę CA,

8. Death Valley (mimo upałów, chcielibyśmy co nieco tam zobaczyć)

9. Droga w stronę SF (Sequoia, Yosemite, itp.) - no właśnie, co oglądać po drodze i jak najlepiej zrobić tę trasę.

10. Jak będzie jeszcze czas to wycieczka w stronę Napa Valley na wino

11. SF i do domu

Ok. To jest mniej więcej plan. Jest to realne w ogóle? 3 tygodnie wystarczą?

Generalnie poproszę o jakiekolwiek rady co do tego typu wyprawy. No i tak jak pisałem wcześniej, proszę o jakieś informacje o ciekawych miejscach do zobaczenia po drodze.

Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

W 2008 r. odbyłem podobną podróż, wzięliśmy samochód w San Francisco - Yosemite - Sequoia - Fresno - Las Vegas - Grand Canyon - San Diego - Los Angeles . W LA oddaliśmy samochód. Cała podróż zajeła 12 dni ale przydałoby się co najmniej 20 bo jeden dzień na takie miejsca jak San Diego i Yosemite to za mało. 21 dni powinno wam spokojnie wystarczyć na zwiedzenie tych wszystkich miejsc. Najlepsze z całej podróży LA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarys wycieczki jest taki:

1. San Francisco

2. Wybrzeżem w stronę LA (po drodze Big Sur, itp.)

3. Chwila w LA (Santa Monica, Hollywood, itp.)

4. Potem trasa w stronę Las Vegas. (jest coś ciekawego po drodze?)

5. Las Vegas ze dwa dni

6. W czasie pobytu w LV, jednodniowa wycieczka nad Kanion

7. Powrót w stronę CA,

8. Death Valley (mimo upałów, chcielibyśmy co nieco tam zobaczyć)

9. Droga w stronę SF (Sequoia, Yosemite, itp.) - no właśnie, co oglądać po drodze i jak najlepiej zrobić tę trasę.

10. Jak będzie jeszcze czas to wycieczka w stronę Napa Valley na wino

11. SF i do domu

Ok. To jest mniej więcej plan. Jest to realne w ogóle? 3 tygodnie wystarczą?

Plan wykonać się da, macie nawet sporo czasu. Ja coś podobnego robiłem w 8 dni (3100 mil). Było ciasno z czasem ale i tak super.

Zobacz moją wycieczkę: http://forum.usa.inf...590#entry130590

4. Jest Joshua Tree National Park, ale będzie bardzo bardzo gorąco.

5. Nie wiem co chcecie robić w Vegas. Ten drugi dzień to chyba przeznaczacie na kaca :)

8. Można zobaczyć. Można obejrzeć pustynię niczym sahara (tylko mniejszą) i ogrom tej doliny w ogólności też robi wrażenie. Temperatura podobnie, jak się otworzy okno w samochodzie to jak byś sobie skierował suszarkę do włosów w twarz.

9. Mono Lake, Bodie ghost town.

Zastanówcie się nad roczną przepustką do parków narodowych. Normalnie wjazd do każdego parku kosztuje $25 od samochodu. Przepustka kosztuje $80.

Pozdro i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy tygodnie to dość sporo i na waszym miejscu nie ograniczała bym się wyłącznie do tych 3 miast, jest tam tyle pięknych miejsc do zobaczenia. San Francisco, faktycznie jest jednym z najfajniejszych miast w stanach i naprawdę jest co oglądać, natomiast Los Angeles to syf jakich mało, więc nie przeznaczała bym na to miasto więcej niż jeden dzień, to samo z Las Vegas - to jedna ulica z hotelami/kasnami i to wszystko , poza graniem naprawdę nie ma co tam robić/oglądać. Więc dla mnie siedzenie w tym miejscu więcej niż 2 dni to strata czasu ,ale widocznie jestem dziwna :)

Tutaj macie przykładową trasę do przejechania spokojnie w ok 13-15 dni (kiedyś zrobiliśmy ją w 10 ale musieliśmy naprawdę gonić) Będąc tak blisko tak fajnych miejsc aż grzech :) ich nie zobaczyć. Zresztą jak bym miała wybierać to zamiast Grand Canyon bez wątpienia wybrałabym Antylope + Bryce.

I nie zapominaj że drogi tutaj są trochę lepsze niż w PL, i to 700km spokojnie przejedziesz w 6 godzin - więc nie ma tragedii, wyjedziesz o o 6 rano - w południe jesteś na miejscu :)

Ja na waszym miejscu zrobiła bym taką pętlę:

http://imageshack.us...4/24377087.jpg/

1. San Francisco

- santa cruz

- rt1 do santa barbara

2. Los Angeles

3. La - Flagstaff (Grand Canyon) - jeżeli wam się uda to koniecznie havasu falls!!!

4. Monument Valley

5. Antelope canyon

6. Bryce Canyon

7 Zion Canyon

8 Las Vegas

9. Death Valley

10. Yosemite N.P

11. San Francisco

Dla porównania my ostatnio w 28 dni przejechalismy mniej więcej coś takiego :

http://www.usa070809...dsumowanie.html

mieliśmy 3 "starsze" osoby ze sobą więc naprawdę nie było jakiegoś wielkiego pościgu, żeby ich nie umęczyć. Dało się, i naprawdę było warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się aż tylu informacji :) Dzięki.

Nie chcemy się ograniczać do tych 3 miast, ten plan, to był tylko taki zarys mniej więcej. W LA to posiedzimy z jeden dzień, góra dwa i w drogę. Co do Las Vegas, to te dwa dni były z założeniem, że jednego dnia zrobimy sobie całodniową wycieczkę nad kanion i potem nocleg znowu w Las Vegas (tanie hotele :) ).

Ale widzę, dużo ciekawych propozycji, także wszystko musimy sobie jakoś zaplanować. Ta trasa 10dniowa wydaje się super, szczególnie, że pewnie potracimy trochę czasu na pierdoły w stylu park z roller coasterami, itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...