Skocz do zawartości

Wyjazd Z Advance Parole Nie Uruchamia Już 3/10-Letniego Bana!


jkb

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

nie widziałem o tym wspominki na forum, a warto, bo bardzo ważna zmiana weszła w życie dla osób, które robią AOS w USA a przesiedziały wizę. Może warto rozważyć przypięcie :)

Board of Immigration Appeals wydała na początku maja 2012 decyzję w sprawie "Matter of Arrabally and Yerrabelly", która stwierdza, że wyjazd z USA po otrzymaniu dokumentu Advance Parole w związku ze złożoną petycją o AOS nie jest traktowane jako opuszczenie kraju na potrzeby paragrafu INA 212(a)(9)(B)(i). Oznacza to, iż wyjazd poza granice kraju nie uruchamia już 3- i 10- letniego bana, co powodowało niemiłe zaskoczenie u osób, które starały się o GC po przesiedzeniu wizy i tymczasowo opuściły USA. Oznacza to również, że w tych przypadkach nie będzie potrzebne uzyskanie waivera I-601. Możliwe jest również, że uprzednio zamknięte z tego powodu sprawy AOS będą mogły zostać na nowo otwarte.

Źródła:

http://www.californiaimmigrationlawblog.com/2012/05/bia-departure-with-advance-parole-does-not-trigger-unlawful-presence-bar.shtml

http://www.visalawyerblog.com/2012/05/matter_of_arrabally_and_yerrab.html

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii USCIS moze sie zastosowac do decyzji i przyznawac green cards (tak zaczynaja robic niektore lokalne immigration offices), z drugiej strony mimo wszystko BIA wydalo wiele decyzji i nie zapominajmy, ze wiele z nich bylo podwazone pozniej. Nie zapominajmy, ze jest to tylko (i az) stanowisko BIA - nie jest to sztywny przepis prawny. Nie zapominajmy wreszcie, ze jeden z sedziow bardzo wyraznie nie zgodzil sie z ta interpretacja i napisal swoja osobna dissenting opinie. Cala sprawa moze byc skierowana do Circuit Court, a ten moze albo utrzymac decyzje BIA albo ja podwazyc i wtedy bedzie niemale zamieszanie...

Tak samo sprawa ma sie z advance parole - albo moga wydawac wszystkim, ktorzy chca ten dokument, albo zaczna robic tzw. screening aplikanta co moze spowodowac nie tylko nie wydanie advance parole, ale takze odlozenie calej sprawy o adjustment of status 'na hold' dopoki nie skoncza swoich procedur i aplikant bedzie sobie czekal na interview i czekal.. Kazda sprawa jest inna i owszem, jest to pewne ulepszenie, zwlaszcza dla osob, ktore sa tutaj latami, czekaja i nie moga wyjechac aby zobaczyc rodzine itd., ale jest w tym wiele znakow zapytania... Kazda sprawa jest inna i zanim ktos zdecyduje sie na cokolwiek, powinien sie dokladnie zorientowac co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko oczywiście prawda. Ja się natomiast cieszę, że został poczyniony taki krok... bo takie wydawanie AP mimo wiszących banów i "łapanie ludzi w pułapkę" (co również wynika z braku doinformowania delikwentów) to smutna historia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko wez tez pod uwage, ze wielu adwokatow doradzalo klientom wylot poza USA tylko po to aby pozniej zarobc na Bog wie ilu odwolaniach kiedy aplikant dowiadywal sie, ze wyjazd spowodowal oddalenie aplikacji o adjustment... Sama mialam wiele osob, ktorzy byli w szoku kiedy mowie im o 3/10 letnim zakazie i pytam po co polecieli do Polski - odpowiedz: bo moj adwokat powiedzial, ze moge leciec...

Ale masz oczywiscie racje: to duzy krok i dobrze aby ludzie, ktorzy tu czekaja latami mogli choc na kilka dni poleciec do swojego kraju..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

hej

nie chce zaczynac nowego tematu wiec zapytam tutaj o wyjazd z AP

.

Czy uwazacie, ze bezpiecznie jest wyjechac w mojej sytuacji do Polski na 2 tyg w okresie swiatecznym majac AP?

Moj proces AoS po slubie z obywatelem jeszcze nie dobiegl konca ale dostalam juz AP oraz pozwolenie o prace. Slub wzielam w maju tego roku, po 5 miesiacach pobytu na wizie turystycznej i teraz czekam na wyznaczenie terminu rozmowy o GC, jednak cala sprawa bardzo sie przedluza poniewaz musielismy przeprowadzic sie z mezem na Floryde z NJ. Ani razu do tej pory nie dostalismy zadnego pisma z prosba o dodatkowe dokumenty/wyjasnienia, wiec podejrzewam, ze wszystko jest ok z naszymi papierami na chwile obecna choc kto ich tam wie. Pakiet AoS wyslalam w czerwcu, przed data uplyniecia wizy turystycznej.

Prosze o pomoc

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak mysle, choc czasami dopada mnie paranoja, ze wysla nam RFE np odnosnie pracy meza - ktory pracuje dla firmy w NJ a mieszka na FL i na dodatek chodzi tu do szkoly w tygodniu.

Co jezeli ja bede w PL i w tym czasie wysla nam RFE? To chyba zawiesza moje pozwolenie na podrozowanie?

Nic nie zawiesza - denial zawiesza, RFE zdecydowanie nie. Poza tym zwykle dostajesz ~60 dni na odpowiedz na RFE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh zylam w bledzie! :) Kzielu dzieki wielkie za podzielenie sie wiedza! Czyli jezeli dostane RFE nie wplywa to na moje AP, super! Ciekawe jak duze sa szanse na dostanie denial po wydaniu combo card..

Zaluje, ze moja sprawa nie toczy sie w NJ.. tutaj biuro w Tampie zajmuje sie sprawami dopiero ze stycznia 2014 a nasza sprawa zostala przeniesiona do tego biura we wrzesniu 2014 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Combo card nie oznacza absolutnie nic w kwestii Twojej sprawy poza tym ze poprawnie wypelnilas dokumenty i zalaczylas wlasciwa oplate. Oni na to nawet nie spojrzeli, wiec denial caly czas moze byc zaleznie od tego co do nich poslalas. Generalnie to poniewaz masz 100% interview to jak cos nie jest centralnie zle, to denialu nie dostaniesz, tylko wezwanie na interview.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...