Skocz do zawartości

Objazdówka Po Florydzie


rubia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

dziękuję bardzo, wszystko dokładnie przeczytałam, dopisałam sobie do mojej listy kilka informacji:) m.in. Bill Bags Cape Florida State Park.

hotelscoupons.com - bardzo fajna strona z kuponami zniżkowymi do hoteli, szkoda, że nie będę miała możliwości ich wydrukowania na miejscu:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo będziesz na Florydzie? Masz już zaplanowaną jakąś konkretną trasę? Takich miejsc, o których ciszej w przewodnikach, jest więcej - jest np. wyspa Sanibel słynąca z "shellingu", czyli zbierania muszli, a muszle są tam rzeczywiście cudne. Jeśli określisz się, co Cię konkretnie interesuje - czy bardziej np. parki i rośliny, czy zwierzęta, czy atrakcje sportowe typu snorkeling, czy może muzea, restauracje i zakupy... to napiszę Ci więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Florydzie będziemy 3 tygodnie

pierwszy nocleg w Fort Lauderdale, więc po przylocie jeszcze nakręcni po podróży pewnie ruszymy na Las Olas Blv, następnego dnia miało być pływanie Jungleboat, ale może to pływanie zostawimy sobie na koniec jak wrócimy do Miami.

Dalej ruszamy i po kolei

West Palm Beach

Palm Bay

Cap Canaveral

St Augustine

Orlando

Tampa

St Petersburg

Clearwater

Sanibel

Fort Myers

Naples

Everglades

Key West

Miami

nie wiem co z tego da się zrealizować, bo może jak zobaczymy wodę i poczujemy piasek pod stopami, to nie będziemy sie chcieli nigdzie ruszać:)

co nas interesuje?

wszystko po trochu, czyli chcemy pozwiedzać, jakieś galerie, poleniuchować, posłuchać dobrej muzyki /może jakiś koncert na żywo/, zagrać w golfa, zjeść wyśmienite owoce morza :rolleyes:

lecimy w trójkę i tu wszyscy jesteśmy dorośli, ale nie wszyscy są dorośli zgodnie z amerykańskim prawem, więc do niektórych klubów nie wszyscy mają wstęp :mellow:

parki rozrywki niekoniecznie, chociaż jakaś jedna podróż rollercoasterem B)

zakładam, że zwierzynę i roślinność / z którą mam nadzieję obcowac na codzień/ zobaczymy w Everglades

Za każdą wskazówkę dziękuję:) a może warto wyjechać gdzieś poza Florydę? Nowy Orlean?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny plan! Nie ułożyłabym tego lepiej :) Jeśli chodzi o łódź to chyba chodzi o Jungle Queen - ale może rozważycie inną opcję, mianowicie Water Taxi - super sprawa, płacicie jakieś 20 dolarów za osobę (po 17:00 - połowę ceny) i możecie korzystać z wodnych taksówek cały dzień. Płyniecie do konkretnego miejsca, wysiadacie, zwiedzacie, wsiadacie w kolejną taksówkę i płyniecie do następnej atrakcji. Nie wiem, ile kosztuje rejs Jungle Queen, ale taka Carrie B - tylko 1,5 godz. pływania - to wydatek ok. 23 dolary na osobę, a tu za 20 pływasz praktycznie cały dzień. Taksówki są bardzo różne - od małych łódeczek po całkiem spore statki. Zajrzyj na ich stronę - jest tam dokładna mapa przystanków i rozkład jazdy (taką taksówką można też dopłynąć do pobliskiego Hollywood).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) oczywiście miało być Jungle Queen, kosztuje to ok $ 20, pomysł z Water Taxi - bardzo dobry, dopisuję do mojej listy :rolleyes: masz może pomysł, gdzie nocować w okolicach Key West - chciałabym zobaczyć zachód słońca, chociaż boję się, że sie rozczaruję i okaże się, że najładniejsze zachody to i tak nad Bałtykiem :) - a ceny hoteli w Key West jakieś takie drogie:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...