Skocz do zawartości

Badania Lekarskie Gc - Krakow - Mini Przewodnik :)


Amfeyo

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, wlasnie wrocilem z Krakowa z badan lekarskich potrzebnych do otrzymania Zielonej Karty (slub z obywatelem polsko - amerykanskim).

Na poczatek rzeczy niezbedne do zrobienia tych badan:

- aktualny paszport

- karta szczepien z aktualnymi dwoma szczepieniami (blonica, tezec) i (swinka, odra, rozyczka). ja robilem te szczepienia 2 tyg temu(koszt ok 150 zlotych), wiec zawiozlem zalozona przez lekarza miedzynarodowa karte szczepien, bo generalnie musisz miec to potwierdzone na pismie.

- zdjecie z widoczna twarza (moze to byc zdjecie do paszportu, legitymacji itd.)

Ja robilem badania w Diagammedzie na Wislnej i w Amicorze na Krakusow.

Wiec ulica Wislna jest jedna z odnoz krakowskiego rynku (rownolegla do slynnej ''Brackiej'' Turnaua, wiec trafic jest latwo). Pamietac nalezy ze jest to Wislna 9/2 bo wejscie jest baaardzo niepozorne. Tam zrobilem zdjecie rtg klatki piersiowej. Otwarte jest od 8 ale ja juz koczowalem od 7.30 i radze wszystkim byc najlepiej przed czasem bo wtedy szybciej i sprawniej wrocicie do domu. Zrobilem rtg, zaplacilem 40 zlotych i pani mi powiedziala, ze ok 11 moge odebrac zdjecie. Wiec ruszylem na ul Krakusow do Amicoru...

Przyjechalem pociagiem wiec poruszalem sie po miescie komunikacja miejska. Przystanek jest jakies 200 metrow od Diagammedu, kierujemy sie w strone Bronowic (na rozkladzie mpk jest tez taki przystanek) Amicor jest po drugiej stronie ulicy. Bilet 30 minutowy - 3.20 :) (tramwaj nr 8) :)

W Amicorze w rejestracji podalem powod wizyty i usiadlem czekajac na swoja kolej. Przyjmuje babeczka od 9. Ja bylem ok. 8.40 wiec bylem trzeci... Wszedlem do gabinetu zabiegowego, proste pytania o wzrost, wage, wzrok itd po czym pobrali mi krew do badan. Wyszedlem, zaplacilem 20 zlotych w rejestracji za pobranie krwi i juz moglem sobie isc, zeby wrocic na 14 na lekarza. Jednak babeczka w rejestracji powiedziala, ze lekarz bywa wczesniej i poradzila mi zebym byl ok 13. Wiec jade po zdjecie rtg... :)

Oczywiscie bylem przed czasem ale ta Wislna jest tak blisko rynku, ze na turystyce zleciala mi ta godzinka na czekanie za zdjeciem... No i gdy to zdjecie mialem, to tez jeszcze sobie pozwiedzalem itd dla zabicia czasu. Do Amicoru wrocilem na 13, a o 13.20 byl juz lekarz, ktory mnie przyjal niemal od reki. No i wlasnie, jak wyglada takie spotkanie...

Otoz ja sie spodziewalem czego innego ale bylo tak, ze lekarz zadawal mi proste pytania o moim stanie zdrowia, a w miedzyczasie niczym automat wypelnial niezbedne papiery. Sprawdzil bardzo szybko gardlo, wezly chlonne, osluchal serce, stuknal w kolanko itd itp. Zaplacilem 250 zlotych, w zaklejonej kopercie dostalem papiery ktore zabieram do Warszawy, zdjecie rtg zabieram do USA i jeszcze jakis papier i w zasadzie wszystko. Wiec naprawde nie ma sie czym martwic jesli chodzi o te badania, bo sa one robione tylko zeby byly. Ja nie mam pojecia czy jestem zdrowy bo lekarz nic nie powiedzial. Ja na przyklad przed pobraniem krwi wypilem 0,5 mountain dew, red bulla, kawe mrozona i cole, zjadlem zwykle sniadanie itd. Podejrzewam ze w tamtym momencie cukier mialem pewnie z 4 - krotni wyzszy niz nakazuje norma ale nawet tego sie nie dowiedzialem. Nie wiem nic o swoim stanie zdrowia ale kolejny etap walki o GC zakonczony... :)

Mam nadzieje, ze komus pomoglem, kogos uspokoilem, a komus moze doradzilem :) Nie ma sie czego bac, bo to nic takiego... Moze przesadzilem gdzieniegdzie z dokladnoscia i skrupulatnoscia, no ale moze komus to pomoze :) Jesli macie jakies pytania, to piszcie w commentach :)

Pozdrowienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

dzieki za info! rozumiem, ze wczesniej ustalales z nimi wizyte? czeka sie czy z dnia na dzien mozna tam pojechac?

Kiedy masz interview? Czekam na relacje z Wawy ;)

pozdrawiam i powodzenia zycze !

Na wizyte w Amicorze potrzeba wczesniej sie umowic. Na rtg nie trzeba...

Interview w poniedzialek, wiec juz bardzo niedlugo... Nie dziekuje, Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha

1 raz na forum od kiedy jest ,jest cos takiego jak miedzynarodowa karta szczepien ..tez jestem bardzo ciekawy

a moze zadzwonie w poniedzialek do tych lekarzy i sam sie spytam o co chodzi i czy nalezy takie cos miec i czy jest wymagane

aby nie bylo ze moze byc ale nie musi ;) a wtedy pozostaje miec ze soba karte szczepien ta od malego dziecka i co sie mialo w szkole :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Tyle że tej karty szczepień od małego dziecka nie mam i jest to nie do odtworzenia .

a może ktoś wie czy jest lista szczepień która podaje jakie szczepienia w jakim wieku można przyjąć ?

jak pytałem kiedyś lekarzy o szczepienia do gc to każdy mówił co innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoz jesli chodzi o miedzynarodowa karte szczepien... Ja takowa dostalem gdy robilem szczepienia w sanepidzie we Wroclawiu. Babeczka sie zapytala do czego mi te szczepienia. Gdy uslyszala ze do gc, to mi taka zalozyla. taka zolta ksiazeczka :) Ale wiem tez, ze na badania potrzebne sa tylko potwierdzone te 2 szczepionki, ktore opisalem powyzej. Musza miec potwierdzenie na papierze, ze takie masz. i w sumie tyle. Ja szczepionki robilem, bo jedna stracila waznosc, a przy drugiej to moj rocznik nigdy nie mial robionej...

Cześć.

Tyle że tej karty szczepień od małego dziecka nie mam i jest to nie do odtworzenia .

a może ktoś wie czy jest lista szczepień która podaje jakie szczepienia w jakim wieku można przyjąć ?

jak pytałem kiedyś lekarzy o szczepienia do gc to każdy mówił co innego

a ktory jestes rocznik? Zreszta, jak dzwonisz np do Krakowa, to oni pytaja Cie o wiek, po czym mowia, jakie szczepienia sa jeszcze potrzebne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...